Zorg om geld preventie N3 VinnentPeter Beense fOi 20 'Ai Tentoonstelling met werk van vijf vrouwen op Schouwen al traditie leden 'De Korf exposeren in gemeenthuis Agricufturele Dag 'm Hofstede Lyst en Last ^*0 The Gents Wilfred Rene Korst Helemaal Hollands Sjacko de Braaf WK [€15] Festivalterrein Sas van Gent [Ntj aaSs 18.90' Festivalterrein Sas van Gent m aanvang 15.00 OOK COMBIKAARTEN VERKRIJGBAAR: WK €20 Kassa €25 i^«Kïï55S8S^:5S:SJi«^ GOES dinsdag 12 juni 2012 Gemeenten moeten zelf gaan betalen door Luc Oggel GOES - De Zeeuwse gemeenten moeten vanaf 2015 zelf opdraaien voor de kosten van maatschappelij ke opvang en verslavingszorg. Het Rijk bezuinigt namelijk op die zogeheten mo-gelden. Voor Zee land gaat het om 1,2 miljoen euro. Dat bedrag wordt uitgekeerd aan centrumgemeente Vlissingen, die het vervolgens weer verspreidt. Vanaf volgend jaar wordt de subsi die al afgebouwd, tot nul vanaf 2015. De ontwikkeling baart het Goese college van burgemeester en wet houders zorgen, zegt wethouder Jan de Pooter. Volgens hem zijn er op dit moment gesprekken gaande met parners in het veld over hoe opvang en preventie in de toe komst met dezelfde kwaliteit kan worden geboden, maar dan goed koper. „De vraag is of we die 1,2 miljoen gaan verdelen over de ge meenten en of we dat willen dra gen." Over vier ton is inmiddels een akkoord, over de resterende acht ton moet in de loop van dit jaar duidelijkheid komen, aldus De Pooter. Ook Groenlinks en SP in de Goe se gemeenteraad zijn ongerust over de ontwikkeling. Volgens GL-raadslid Dorith van Ewijk is be knibbelen op preventie 'het paard achter de wagen spannen'. „Dat komt als een boomerang terug, want uiteindelijk zullen we duur der uit zijn. Voorkomen is altijd nog beter dan genezen." De beide fracties uiten hun zorgen naar aan leiding van het Goese Uitvoerings programma aanpak alcohol en drugs, waaruit onder meer blijkt dat drank- en (hard)druggebruik in Goes toeneemt. Het gaat dan vooral om 'bingedrinken' (vijf gla zen alcohol in zeer korte tijd) on der jongeren, het drinkgedrag in sportkantines tijdens de 'derde helft', en comazuipen. Ook staat in de nota dat de verwachting is het dealen rond scholen en in het uitgaansgebied zal toenemen als gevolg van de invoering van de wietpas. Wat betreft het alcholmisbruik is het volgens burgemeester René Verhulst zo dat bewustwording meer doet dan 'kruistochten', „dat keert zich eerder tegen je." De Goe se gemeenteraad praat donderdag over het Uitvoeringsprogramma tijdens de raadsvergadering. RENESSE - Voor Marga Meijrink is het inmiddels de zesde keer dat zij in de tweede helft van juni de ten toonstelling 'Vijf vrouwen expose ren op Schouwen' houdt. Zij stelt daarvoor haar eigen atelier aan de Stoofweg 5 in Renesse beschik baar. Van Henny de Vlieger uit Arne- muiden zijn er kleine beelden van zelfhardende klei te zien. Keramis- GOEDEREEDE - Wethouder Bert Tuk opent vanavond om 20.00 uur in het gemeentehuis van Goe dereede 'Expositie Korf. Dit is een tentoonstelling met werk van de le den van kunstenaarsvereniging Korf. Dit is een christelijke vereni ging met als doel het onderlinge contact te bevorderen tussen beel dende kunstenaars die verbonden zijn aan Gods Woord. Onder de leden bevinden zich il lustratoren, schilders, beeldhou wers en grafici. Samen zorgen zij voor een breed scala aan kunstui tingen en technieken. De tentoontstelling is te zien t/m maandag 6 augustus, ma. t/m vrij. 8.00 - 12.00 uur en op woensdag middag 13.00 -16.00 uur. te Joke Prins uit Renesse toont nieuw werk. Marian Schellekens uit Renesse en Anja de Glopper uit Serooskerke presenteren liun foto's van onder meer het Zeeuw se landschap. Meijrink zelf heeft haar fascinatie voor schelpen crea tief vertaald in unieke en kunstzin nige sieraden. De expositie is te zien van 16 t/m 24 juni, dagelijks van 10.30 tot 17.00 uur. SOMMELSDijK - in en rond boeren hofstede Lust en Last aan de Kok- seweg 4 in Sommelsdijk wordt za terdag 16 juni weer een 'Agricultu- rele Dag' gehouden. Het programma begint om 16.30 uur met een optreden van het koor Fiori Musicali met oude liede ren. Tijdens de koorzang vertoont natuurfotograaf Jan Baks beelden van Goeree-Overflakkee. Daarna wordt er aan lange tafels een tuin- maaltijd geserveerd. Klarinetkwartet Clarté Noire uit Goes geeft vanaf 20.00 uur een concert met een repertoire van klassiek, licht klassiek en jazz. Aan sluitend vertellen Greet Maas en Wim Ham een spannend verhaal bij de vuurkorven. Calvijnscholieren in duurzame race Het Calvijn College in Goes presen teert drie projecten in de interna tionale ronde van de duurzaam heidsolympiade INESPO. Zaterdag haalden de projecten de top 10 in de landelijke voorronde in Amster dam. Vandaag is de internationale ronde in Utrecht, de prijsuitreiking is donderdag. De plannen heten WavEnergy, Environmentally friendly red ink en Ecosaver. YERSEKE Metselbedrijven kfaar voor nieuwe seizoen Schelp- en schaaldierenbedrijf Krijn Verwijs uit Yerseke begint in juli met de verkoop van bodemcul- tuurmosselen. De verwerkingscapa citeit is met 25 procent verhoogd, meldt het bedrijf. Koninklijke Prins Dingemanse heeft maan dag de eerste hangcultuurmosse- len met MSC keurmerk in Yerseke overhandigd aan de Sligro. KORTGENE Winkel opent in molen De Korenbloem De gerestaureerde molen De Koren bloem in Kortgene heeft een win kel met een eigen souvenirlijn ge kregen. In het voorste deel van de molen - het achterste deel is als woonhuis verhuurd - zijn meel- mengsels te koop die in de molen zijn gemaakt, kaarsen, textiel met molenpatronen en meer. Kassa €20 Voor meer info check: WWW.rdtb.lll

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 48