MUM §8»lg Zostera geland 119 'Webcam op stadhuis in Terneuzen' 49." pantalons, o.a.jeans 59.- 98." overhemdem casual 29.- 29." polo shirts 25.- 89." vesten 59.- 69." kostuums 198.- Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 -612508 dinsdag 12 juni 2012 S Zostera noltii Ho mem is de officiële benaming van wat bij gewone stervelingen te boek staat als klein zeegras. Het plantje komt alleen voor in gebieden die onderspoelen bij vloed en droogstaan bij eb. Met een speciale schaaf wordt 10 centimeter van de toplaag van het slik gehaald. Wim Giesen (I) en Aryan Ransijn kijken toe. foto Dirk-Jan Gjeltema Plaggen steken uit de slikken is precisiewerk op kousevoeten met kraan op rupsbanden Het plaggen steken uit de slikken is precisiewerk. Voorzichtig maar trefzeker manoeuvreert de kraan machinist de kraan over het schui ne talud tot op het slik. Met een speciaal voor dat doel ont worpen en geconstrueerde schuif schraapt hij een laag van tien centi meter dik van de toplaag van het slik. De plak belandt in een kunststof bak. Eerder werd gewerkt met hou- terneuzen - De gemeente Terneu zen wil onderzoeken of een web cam op het dak van het stadhuis in Terneuzen bijdraagt aan de pro motie van Terneuzen als haven en vestigingsplaats. Het hangt niet alleen van techni sche en financiële aspecten af of het plan haalbaar is, maar ook van juridische aspecten. Het college van burgemeester en wethouders doelt daarmee onder meer op het openbaar vertonen van de beelden op internet. Ook moet duidelijk zijn wie de webcam beheert. Het college van B en W antwoordt dat op vragen van TOP/Gemeente- belangen. ten bakken, maar die vielen vrij snel uit elkaar. Is de bak gevuld dan wordt deze - in dit geval - op een boerenkar ge laden. Om uitdroging te voorko men wordt elke bak afgedekt met natte lappen. Vervolgens gaat alles op tractor transport van de Slikken van de Krabbenkreek bij Sint Philipsland naar de Slikken van Viane bij Ou- werkerk. Daar wordt voor een gespreid bed je gezorgd door plaatselijk tien cen timeter van de toplaag af te graven waar de plak slik met Klein Zeegras precies inpast. Zo wordt voorkomen dat onge wenste stroming ontstaat waar door het Klein Zeegras weer weg zou kunnen spoelen. De Slikken van Viane worden voor de verhuizing van het klein zeegras ook ontdaan van het surplus aan stenen en keien. Ook deze kunnen zorgen voor ongewenste wervelin gen en stromingen. Bij het planten van het klein zeegras op de Slikken van Viane wordt geëxperimenteerd met het aanbrengen van lichte glooiingen in het slik. Alles bij elkaar gaat het om naar schatting 100 a 150 vierkante me ter slik met zeegras dat verhuisd moet worden. RENESSE Handreiking beginnend talent met jamsessie Beginnende muzikanten, startende bandjes en iedereen die zijn muzi kaal talent eens wil manifesteren krijgen een handreiking van uitba ter Roy Lanser van bar De Stulp in Renesse in de vorm van een jam sessie. Het podium is voor ieder een toegangelijk en de backline wordt door de Stulp geregeld. Zon dagmiddag 17 juni wordt vanaf 16.00 uur het podium in De Stulp weer open gesteld voor mensen die het leuk vinden individueel op te treden of lekker te jammen met andere muzikanten. DREISCHOR Rommelmarkt in landbouwschuur De Nederlands Hervormde kerk in Dreischor houdt zaterdag in de landbouwschuur van de familie J. van de Velde aan de Welleweg 45A de jaarlijkse rommelmarkt De op brengst van dit evenement is be stemd voor het onderhoud van de monumentale Adriaanskerk. Op de markt zijn allerlei zaken te koop: keukengerei, speelgoed, boeken, kleine meubelen en dergelijke. Ver der zijn er ook oliebollen verkrijg baar. De markt wordt gehouden van 8.30 tot 16.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Excursie door Slotbos en Zeepeduinen Natuurmonumenten houdt zon dag de wandelexcursie 'Beleef de historie van Slotbos en Zeepeduin'. De deelnemers trekken met een gids door de lange lanen met oude bomen. In het normaliter niet toe gankelijke Slotbos liggen ook diver se bunkers. De Zeepeduinen bie den een open duingebied met uit kijkpunt en grazende pony's. De excursie begint om 10.00 uur vanaf het toegangshek van Slot Haamstede. Belangstellenden die nen zich vooraf aan te melden bij de VW, tel. 0900-2020233. BROUWERSHAVEN Korenavond in Sint Nicolaaskerk Het succes van de Korenavond vo rig jaar is aanleiding voor een repri se. Dit keer tekenen zes koren voor een zeer gevarieerd concert zater dagavond in de Sint Nicolaaskerk in Brouwershaven. Deelnemers zijn De Westhoekzangers uit Burgh-Haamstede, Smalstads Ge mengd Koor uit Brouwershaven, Hervormd Kerkkoor Zierikzee, Streekkoor Ruach, Helvoets Dames koor en The Lighthouse Singers. De Korenavond begint om 19.30 u. BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC mode pullovers v.a. v.a. kolberts v.a overhemden lange m. v.a. korte mouw v.a. v.a. jack's v.a. v.a. overhemden lange m.2 voor v.a.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47