Nog één keer theater in Mondragon SCHOUWEN-DUIVELAND Herfstachtige start 67-ste Zierikzeesche Avondvierdaagse almanak Dierenpolitie DINSDAG 12 juni 2012 17 Klein Zeegras verhuist naarViane 18 en 19 Ambitieus initiatief Theatergroep Zierik enthousiast ontvangen door Ali Pankow zierikzee - Theatergroep Zierik heeft het ambitieuze plan opgevat voormalig theater Mondragon in Zierikzee nog één keer in zijn oor spronkelijke functie te gebruiken: voor opvoering van een klassiek to neelstuk in augustus 2013. „Daar komt heel veel voor kijken en er zullen nog diverse beslismo menten zijn met de vraag of we door kunnen gaan met het realise ren van dit plan", zegt bestuurslid Mels Hoogenboom. „Mondragon is volledig ontmanteld: geen wa ter, geen elektra, geen gas. Er staat ook geen enkele stoel meer in. Al les zou er van buitenaf ingebracht moeten worden." Toch is hij behoorlijk hoopvol ge stemd over de kans van slagen, want volgens hem is het initiatief enthousiast ontvangen bij Zeeuw- land, de eigenaar van het gebouw. „Wij zijn samen met mensen van Zeeuwland in Mondragon gaan kij ken en hebben geconstateerd dat het met veel inspanning mogelijk zou moeten zijn hier bij wijze van afscheid nog één keer theater te brengen in augustus volgend jaar. De verwachting bij Zeeuwland is dat het gebouw er dan nog staat. Daar moeten we natuurlijk wel vanuit kunnen gaan als we dit ini tiatief willen voortzetten." Theatergroep Zierik werkt verder samen met de Stichting Markant SD, die bemiddelt in fondswer ving en in het bijeen brengen van allerlei partijen om het plan te kunnen realiseren. Zierik opteert voor een klassiek to neelstuk. „Wij denken in eerste in stantie aan Shakespeare, maar het zou bijvoorbeeld ook een stuk. van Tsjechov kunnen worden", zegt Hoogenboom. De theatergroep zet in op het creëren van een opmer kelijke tegenstelling met deze bij zondere productie. Zo wordt ge dacht aan een glossy randprogram- mering met gasten die arriveren in fraaie oude auto's en ontvangen worden op de rode loper, om dan vervolgens geconfronteerd te wor den met de bouwval van Theater Mondragon. Waar dan vervolgens wel een klassiek theaterstuk wordt gespeeld. Inmiddels is de professionele regis seur Paula Bangels gepolst of zij de artistieke leiding van dit specifieke project op zich zou willen nemen. Bangels heeft: al veel regies op haar naam staan, waaronder het succes stuk Mathilde voor Theaterproduc- tiehuis Zeelandia. ZIERIKZEE - Ze waren op alles voorbereid, de deelnemers aan de 67-ste editie van wandel evenement de Zierikzeesche Avondvierdaag se. In totaal 1200 lopers trotseerden maandag avond herfstachtige omstandigheden. Tijdens de eerste avond hielden de lopers van de 8 ki lometer het bij een rondje richting Ouwer- kerk. De lopers van de 15 kilometer hadden een bijzondere route. Zij liepen over het bui tendijkse fietspad langs de Oosterschelde naar de Heerenkeet en weer terug. Slogan van de Avondvierdaagsde dit jaar is - met een vet te knipoog naar het europees kampioenschap voetbal - Oranje. Dat voetbal zorgt woensda g ook voor een gewijzigde aanvangstijd: 18.15 i.p.v. 18.45 uur. foto Dirk-Jan Gjeltema abonnee veiling VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling PZC ymxsseeasxsseaoost GOES Man slaat hoofd tegen politieauto De politie heeft maandag rond 01.20 uur in Goes een 26-jarige Til- burger aangehouden wegens het beledigen van een agent. Dat ge beurde op de Albert Joachimikade. De man kon zich ook niet legitime ren en was baldadig. De politie hield hem aan, waarna hij zelf met zijn hoofd tegen een dienstvoer tuig sloeg waardoor hij zijn onder lip scheurde. De man is ingesloten in Torentijd ter ontnuchtering. Een GGD-arts heeft de gewonde lip van de man behandeld. ZIERIKZEE Schommel voor cliënten van Arduin Dagcentrum de Nobelstraat van Stichting Arduin in Zierikzee krijgt van de Stichting Old Grand-Dad Club Nederland een schommel aangeboden. De feestelij ke overhandiging gebeurt donder dagmiddag om 15.30 uur op het adres de Lange Nobelstraat in Zie rikzee. De schommel wordt in ont vangst genomen door cliënten van Arduin. Dagcentrum de Nobelst raat biedt dagbesteding aan twaalf mensen met een ernstig verstande lijke beperking. Tip? redactie@pzc.nl Die Middelburgse loopt sinds zon dag wat schichtig door haar stad. Vooral als ze een agent ziet aanko men, probeert ze hem of haar zo on opvallend mogelijk te ontivijken. Ze vreest dat ze heel hoog op de hit lijst van de dierenpolitie terecht is ge komen. Ze heeft namelijk de dood van een groot aantal dieren op haar geweten. Ze heeft al in het Wetboek van Straf rechten gekeken en gezien dat ze mi nimaal door het Openbaar Ministe rie beschuldigd kan worden voor 'na latigheid, de dood tot gevolg heb bend'. Mogelijk kan ze zelfs voor op zet worden vervolgd. Ze liet name lijk afgelopen zaterdag de honingpot geopend achter op het aanrecht. De volgende ochtend zag ze dat mieren die pot hadden ontdekt en een fink aantal van hen waren, gelokt door een zoete geur, in de pot gekropen, in de honing terecht gekomen, be dwelmd geraakt en vervolgens jam merlijk omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45