Buitmêi 7 mcmurdo BirnwK Babyvest ReAAwxjwest HoncLwumt Personal Locator Beacon dinsdag 12 juni 2012 Voor baby's en kleine kinderen is een reddingsvest een must. Je hoeft ze maar een paar tellen uit het oog te verliezen en ze kunnen al in het water belanden. Outdoormerk Helly Hansen heeft een reddingsvest ontwikkeld dat geschikt is voor baby's en kinderen. Dit nieuwe vest is zo ontworpen dat mocht een kind in het water vallen het direct op zijn rug wordt gekanteld. Het vest is ook praktisch, want het kind kan gewoon een luier aan en je hoeft het vest niet uit te trekken als je de luier moet verschonen. Dit reddingsvest van Helly Hansen kost 49,95 euro. Meer info: www.hellyhansen.com Het Spinlock 275 N reddingsvest is één van de meest comfortabele en innovatieve reddingsvesten op de markt. Het vest heeft een slank ontwerp en is daardoor erg geschikt voor de zeilsport waar bewegingsvrijheid en veiligheid heel belangrijk zijn. De 275 N van Spinlock is uitgerust met een flitslicht dat gaat branden als je in het water valt. Verder is een veiligheidsmes geïntegreerd zodat je in geval van nood lijnen kunt doorsnijden. Inventiefis de zogenaamde sprayhood, een doorzichtige kap over het hoofd die ervoor zorgt dat je geen water in je neus en mond krijgt door de golfslag. Het reddingsvest kost 380 euro. Meer info: www.spinlock.co.uk Niet elke hond is een waterrat. Bovendien kan een hond als die ver op zee in het water belandt ook in de problemen komen. Vandaar dat er ook voor honden zwemvesten op de markt zijn. Jobe heeft vesten in het assor timent voor honden tot zeven kilo, voor honden tussen de zeven en veertien kilo en voor viervoeters tussen de 14 en 27 kilo. De vesten zijn gemakkelijk passend te maken en aan en uit te trekken. Reflecterende panelen zorgen voor een betere zichtbaarheid. Op de rug van het vest zit een handgreep zodat het huisdier met een haak uit het water gehaald kan worden. Het hondenzwemvest van Jobe kost 29,95 euro. Meer informatie www.jobe.nl Met de Personal Locator Beacons (PLB) van Kannad of McMurdo bent u altijd vindbaar. Via de satelliet worden de lokale veiligheidsdiensten ingeschakeld en met een AIS PLB bent u zichtbaar op het navigatiesysteem met AIS van nabijgelegen schepen. Een PLB is er al vanaf 199,- Dennis Rijsbergen Fasrt MAISBAAI 1 - JACHTHAVEN MIDDELBURG - TEL 0118 629913 - WWWJ0SB00NE.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43