4l B jj J Qotjuwfwi dinsdag 12 juni 2012 Een diepbruin gezicht boven een blanke hals en donkere handen aan lichte armen. Dat is het eerste wat opvalt aan Fabian Salawanej uit Mid delburg, dertien jaar jong en al vanaf zijn 90 idolaat van golfsurfen. Achter zijn laptop toont hij een hele batterij foto's en filmpjes van indrukwek kende 'moves' op soms huizenhoge golven, van zichzelf en van zijn grote helden. Fabian vertelt enthousiast over zijn passie, al vertoont hij ook wat on geduld. Voortdurend schuift hij heen en weer op z'n stoel: „De golven zijn goed, de windrichting is goed en ook het tij, dus even 'n whatsapp sturen aan m'n trainingsmaatje, of we nog gaan vanavond." Zijn vader glimlacht, want die moet mee, als chauffeur: „Om half zeven 's avonds nog op de fiets naar Domburg en in het donker alleen terug, nee, dat doen we niet. Trouwens, ik ga gewoon zelf ook nog even lekker surfen." ■y 4' 4 gs> t 4 Fabian Salawanej op zijn surfboard. Golfsurfen is Fabian's G grote liefde en gelukkig voor hem is het hele gezin dol op de zee. Vader Rico windsurft van jongs af aan en golfsurft nu ook vaak, broertje Rendell en zusje Richelle doen respec tievelijk aan voetbal en türnen maar mogen ook graag golfsurfen, en moeder Ellen geniet vooral van het strandleven. Zodra het kan, zijn de Salawanejs in hun huisje op het Noorddui- nestrand in Domburg. Het eerste wat Fabian doet als hij 's morgens opstaat is op www.windguru.cz/nl en de webcam van www.zeelandlive.nl kijken. „Bij zuidwesten wind en laag water of bij noord westen wind en hoogwater, het liefst kracht 6 a 7, wil ik surfen." Moeder Ellen: „Dan is hij niet te houden, heeft hij geen rust in zijn lijf" Fabian: „Ik wil gewoon niks missen, ik ben al leen ontspannen wanneer de zee echt 'flat' is!" Maar eigenlijk kan Fabian dan nóg steeds het golfsurfen niet loslaten, verklapt zijn vadër, zichtbaar trots: „Dan gaat hij skateboarden en doet hij net alsof hij aan het golfsurfen is op straat!" Op zijn achtste begon Fabian eigenlijk al met golfsurfen, op de windsurfplank van zijn va der. Op zijn negende deed hij de zogenaamde 'grommet'-training bij de surfschool in Dom burg. „Ik vond het leuk en het ging lekker, ik was fanatiek en met hulp van m'n ouders kocht ik 'n board." Toen kwam Nigel Semmens naar Domburg, een golfsurfer uit Engeland die zelfboards maakt. „Hij zag dat die van mij te groot voor me was en hij wilde er graag een op maat ma-

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40