IsweStclSilBal sweet life sport 31 Vanhuele assistent Hellemons bij Hoek Kloetinge hofleverancie Zeeuwse selectie voor duel met Lierse SK Eiderson mag Emotionele overwinning oefenduel Hoek niet leiden De Voogd en doffer Simon dinsdag 12 juni 2012 WWII Illlllllllllllllllll—llllllllHIIIIIIHWI—IHBIIIHIIII HOEK - Nieck Eiderson werd twee weken geleden tot Zeeuws scheids rechter van het jaar uitgeroepen. De arbiter uit Zaamslag ontving uit handen van Roelof Luinge een Award en kreeg nog een extra prijs. Eiderson mocht als scheids rechter fungeren bij de oefenwed strijd Hoek-Club Brugge op 29 juni. Het was een geste van de Zeeuwse hoofdklasser. Eiderson straalde van oor tot oor, maar de vreugde was van korte duur. De scheidsrechterscomissie van de KNVB vindt dat Eiderson nog niet gekwalificeerd is om een dergelijk duel te leiden. De Zeeuws-Vlaming zit in het talen tentraject van de KNVB, maar één van zijn coaches (Reinold Wiede- meijer) geeft geen toestemming voor het leiden van het oefenduel. Adrie de Willigen, die in het verle den verantwoordelijk was voor het aanstellen van scheidsrechters in het district en tegenwoordig deel uitmaakt van de vakjury bij de Zeeuwse Voetbal Awards, is te leurgesteld. „Omdat ik in eerste in stantie vanuit Zeist wel groen licht had gekregen. Bij de Awards is be wust voor jong talent gekozen en dan is het jammer dat de KNVB hier niet aan wil meewerken." Eiderson zal nu samen met Bart Wattel als grensrechter optreden bij het oefenduel in Hoek. Mat- thijs Jobse uit Sint Laurens is de scheidsrechter. door Fred Rabout YERSEKE - Danny de Voogd was donderdag nog naar het graf van zijn opa Simon geweest, de man die hem de duivensport aanleerde. Dat was dus aan de vooravond van het dagfondconcours vanuit Cha- teauroux, dat hij in 2003 ook al een keer had gewonnen. Toen die geliefde opa stierf, gaf De Voogd een blauwe tweejarige doffer de naam Simon. Laat die nu zaterdag de snelste van Zeeland zijn. Simon kwam met een rotgang van af de kant van Rilland richting Yer- seke. Dat was dus niet direct uit de juiste richting. En hij bleef ook nog een keer veel te lang rondcirke len alvorens op de plank te lan den. Desondanks won-ie. Met een snelheid van 1627 meter per minuut had hij de 547 kilome ter tussen Chateauroux en Yerseke afgelegd. De Voogd (35) werd er za terdagavond nog emotioneel van. Dat is verklaarbaar, want doffer Si mon heeft al heel wat achter de rug. Vorig jaar stond hij na vier concoursen aan de leiding in het vitessekampioenschap van Zee land toen hij na een training met een kogeltje net onder het borst been thuiskwam. Daardoor was het meteen einde seizoen voor Si mon. Hij mocht blijven vanwege zijn naam, maar ook omdat hij de allermooiste was op het hok van duivensportbeoefenaar De Voogd. Zaterdag betaalde Simon hem te rug. Hij was één van de 36 doffers en duivinnen - alles op 'totaal we duwschap' - die de Yersekenaar had ingekorfd. Hij kreeg ze trou wens toch weer knap naar huis, want in de vereniging staat hij twintig keer op de uitslag. En in het Samenspel had hij er drie in de top tien. Naast de winst op Chateauroux in 2003 pakte de Bevelander vorig jaar ook al een keer de snelste van Zeeland op het vitesseconcours vanuit Peronne. Naast de dagfond van Chateau roux werd zaterdag ook het vittes- seconcours vanuit Breuil le Vert af gewerkt. Ook hier kwam de snel ste duif door de west-zuidwesten wind niet uit de juiste richting, want de eveneens 35-jarige David Noom uit Tholen stond in de juis te richting te kijken en zag ineens vanachter zijn rug de schaduw van de vierjarige geschelpte witpen. Het was één van de acht doffers die hij voor dit concours had inge korfd en de derde getekende. Het was voor Noom het eerste provin ciale succes in zijn nog korte loop baan. Hij is pas vier jaar geleden begonnen. Komend weekend begint de Zeeuwse duivensport met het con cours vanuit St. Vincent aan de 'marathons'. Daarnaast staat de klassieker vanuit Orleans op de agenda. DUIVENSPORT Breuil le Vert met 6282 oude duiven. Samenspel 1 (1848 m/m): 1. H. de Poorter, 2. N. Duininck, 3. W. Daansen, 4. M. Buijsse, 5,7. H. Calon, 6.1. van Grol, 8. A. Gernaert, 9. I. den Dekker, 10. J. de Poorter. Samenspel 2 (1838 m/m): 1.7. Comb. Derycke/Schieman, 2. Comb. Asani/de Blaey, 3. A. van Paemel, 4. A. Gommers, 5. PP. De Poorter, 6,8. Gebr. Dekker, 9. J. v.d. Woestij- ne, 10. A. Bouchaut&Zn. Samenspel 3 (1824 m/m): 1,2,3,10. P. d 'Hondt, 4,8. A. Mattens, 5. Th. Casteels, 6. J. Verheyden, 7. E. van Acker&Zn, 9. K. Verga- uwen. Samenspel 4 (1841 m/m): 1,8. L. Traas, 2,9,10. Comb, de Kooning, 3. S. Balleur, 4,6. J. van Maldegem, 5. Comb, de Vos/Bliek, 7. Ellie v.d. Swaluw. Samenspel 5 (1857 m/m): 1,10. JF. Neels, 2. E. van Hijfte, 3. H. Kosten, 4,5,6,7,8. H. Boo- gert, 9. A. van Iwaarden&Dtr. Samenspel 6 (1863 m/m): 1. D. Noom,. 2. C. Groenleer, 3. L. Hage, 4. M. de Graaf, 5. M. La- ban, 6. J. den Hengst, 8. W. Blom, 9. L. v.d. Hoek, 10. J,van Dijke. Samenspel 7 (1841 m/m): 1,2,5,6,8,9. K. Kwekkeboom, 3,4. G. Baan, 7. L. Meerman, 10. Joh. Van Belzen&Zn. TERNEUZEN - Hoek heeft maandag een assistent-trainer en drie nieu we spelers aangetrokken. De Belg Jan Vanhuele gaat Eric Hellemons bij de hoofdklasser assisteren, om dat zijn beoogde assistent Ferry Alfons naar VC Vlissingen is ver trokken. Vanhuele werkte eerder al met Hel lemons samen bij RBC Roosen daal. Daarnaast was hij ook werk- Chateauroux met 4671 oude duiven. Samenspel 1 (1542 m/m): 1,3. N. Provoost, 2,9 comb. Mulken/Mookhoek, 4. Comb, de Wever, 5. R. van Hee, 6. P. de Smet, 7. E. de Wever, 8. P. Lippens, 10. M. de Poorter. Samenspel 2 (1624 m/m): 1,4. Gebr. Schee- Ie, 2,10. Comb, de Visser/Roegiest, 3. D. Dob belaar, 5,7,9. P. Pladdet, 6. Th. van Zeele, 8. Gebr. Dekker. Samenspel 3 (1576 m/m): 1,2,3. Gebr. Van Beveren&Dtr, 4. F. Calon, 5. Comb. J. Braet&Zn, 6,10. A. Mattens, 7. J. Verheyden, 8. A. van Daalen&Zn, 9. T. Kuijpers. Samenspel 4 (1567 m/m): 1. L. Goedegebu- re, 2,5,7. J. van Belzen, 3. W. de Witte, 4. P. Hoondert, 6. A. Geluk, 8. Th. Hoondert, 9. El lie v.d. Swaluw, 10. Mattie de Witte. Samenspel 5 (1627 m/m): 1,5,9. D. de Voogd, 2,7. M. van Iwaarden, 3,4. M. Boogert, 6. M. Hengsdijk, 8. J. Pauwe, 10. E. Breen. Samenspel 6 (1547 m/m): 1. R. Fonteyne, 2. C. Filius, 3. Comb. F&D. Bal, 4. D. Menheere, 5. J. Capelle, 6. A. Havermans, 7. Comb, Hoek, 8. T. de Koning, 9. P. Laban, 10. D. Va ders. Samenspel 7 (1574 m/m): 1,10. Joh. Van Belzen&Zn, 2,3. K. Minderhoud, 4. J. Mar- teyn, 5,6. JD. Schroevers, 7. H. Biemans, 8. C. Schroevers, 9. L. de Nooijer. zaam bij de Belgische club Hoogst raten. Naast de Temeuzense centrale ver dediger Ayoub Dooms, die over komt van NAC Ai, werden ook nog Urvin van Hekelen en Eric Boedagjan van Yerseke aange trokken. Het duo mag zich in de voorbereiding bewijzen bij de eer ste selectie, die nu uit 21 spelers be staat. door Rudy Boogert MIDDELBURG - Kloetinge is hofleve rancier van het Zeeuws elftal dat 4 juli een vriendschappelijke wed strijd speelt tegen Lierse SK. De Be- velandse hoofdklasser levert volgen de maand zes spelers aan de selec tie van coach Dolf Roks. Het Zeeuws elftal speelt 's avonds om 19.00 uur op het veld van SSV'65 te gen de Belgische club. De Stichting Zeeuws Elftal heeft 24 spelers opgeroepen. De verwach ting is dat enkele spelers zich van wege vakantie nog zullen afmel den. Zeeuws voetballer van het jaar Fabian Wilson (Hoek) en doelman Joan van Belzen (Vlissingen) heb ben dat bijvoorbeeld al gedaan. abonnee veiling VANDAAG VOETBALSCHOENEN BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling FZC Dolf Roks wil de voorbereiding op de wedstrijd uiteindelijk aanvan gen met twintig spelers. Op 28 juni en 2 juli komt de spelers groep bij elkaar ter kennismaking en voor een training. Zeeuwse selectie: Gert-Jan van Lei den, Rick de Punder, Yves Nyemb, Kyle Doesburg, Sherief Tawfik (Goes), Gio vanni Siereveld, Reguillo Vandepitte (Hoek), Comé Schilperoort, Mark Schuit, Mats Willemse, John Schot, Ing- mar Quist, Björn Quartel (allen Kloetin ge), Pim Bruins (SSV'65), Dennis Won- dergem, Remco van Leeuwen (Terneu- zen)Dennis Rijnberg, Marco Faassen (Temeuzense Boys), Tim van Hasselt, Randy de Dreu, Dangelo Martien, Jona than Constancia, Thomas Ragut (allen Vlissingen), Jordy Bakker (Zaamslag). MIDDELBURG Oranje Ambon wordt zaterdag uitgezonden De documentaire Oranje Ambon wordt komende zaterdag uitgezon den op Nederland 2. In de docu mentaire wordt de Middelburger Jïm Pentury gevolgd in zijn pogin gen om een voetbalschool op de Molukken op te richten. De regio wordt verscheurd door een geloofs strijd tussen christenen en mos lims. Pentury wil met voetbal de strijdende partijen weer met el kaar verenigen. De documentaire wordt zaterdag om 16.05 uur uitge zonden. WOENSDAG 13 JUNI T/M DONDERDAG 14 JUNI Vaderdag komt eraan, verras je vader met een wijnproeverij verzorgd door Le Vin Quotidien, bij jou of hem thuis! Geen blabla, maar gewoon gezellig wijn proeven met een aantal goede vrienden en/of kennissen. Natuurlijk steek je deze avond ook nog iets op, maar het is vooral luchtig en gezellig! WOENSDAG 13 JUNI T/M DONDERDAG 14 JUNI Beleef een gezellig dagje uit op historisch eiland Katendrecht! Je wordt ontvangen met een kop koffie en appelgebak. Daarna volgt een rondleiding met aansluitend een heerlijk diner met gamba's, friet en salade voor 2 personen bij restaurant Ketelbinkie Rotterdam! JE KUNT ONS OOK VOLGEN OP TWITTER: ©SWEETDEALNL EN FACEB00K: /SWEETDEALNl WOENSDAG 13 JUNI T/M DONDERDAG 14JUNI Wil jij deze zomer op het strand of in het zwembad van alle gemakken voorzien zijn? De Funtowel is dé alles in één oplossing waarmee jij deze zomer de show kan stelen! Een badlaken met ingebouwde speakers, opblaasbaar kussentje en draagtas!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31