teams gelijk sport 12 7 Het kookpunt is bereikt op de Dutch Invasie Wij gaan Europa in 'Tijdens de grachtentocht zag ik alleen gezichten' dinsdag 12 juni 2012 door Geert Jan Hahn CHARKOV - Op de alternatieve oran jecamping Dutch Invasie wordt een juridische strijd uitgevochten. Drie Nederlandse investeerders hebben bij de Oekraïense politie aangifte gedaan wegens oplichting en verduistering door de Russi sche initiator. „We zijn samen voor ongeveer een half miljoen euro het schip in ge gaan", aldus Robin Dolstra. Zijn partner, Aleksandr Maximen- ko, ontkent de aantijgingen. „Ze willen gewoon hun eigen hachie redden wegens te weinig gasten." Het lijkt zo'n mooi initiatiefin Charkov, speelstad van het Neder lands elftal. Een camping in een natuurgebied net buiten de stad waar supporters voor elf euro een tent kunnen neerzetten en vanaf vijfendertig euro in een huisje kun nen overnachten. Een betaalbaar alternatief voor de dure opties die voetbalfans in de stad zelf zouden hebben. En met steun van de lokale bevolking, die bereid waren de 21 verschillende soorten minicampings tot één ge heel te brengen voor het Europees kampioenschap voetbal. Maar de voorzieningen laten vol gens sommige campingbezoekers nog te wensen over. Schimmel op de deurposten van enkele huisjes en smerig sanitair. „Er is een fout gemaakt door drie bevriende gasten in een niet gepre pareerd huisje te stoppen", aldus Dolstra. „Maar andere huisjes zijn prima. De houten chalets hebben zelfs een koelkast en een televisie." Een verhaal dat door andere gas ten op het terrein van Dutch Inva sie wordt bevestigd. Ook rijdt er volgens hen op wedstrijddagen een bus naar Charkov. Mocht deze niet gaan, dan kunnen de gasten een taxi bestellen en wordt het ver schil van het bedrag vanuit de cam ping gecompenseerd. Inmiddels gaat het echter niet meer alleen over de vraag of er een muziekfestival op de camping wordt georganiseerd, of dat bezoe kers op een blijkbaar aangeschafte, maar nergens zichtbare Russische tank kunnen rijden. Terwijl tiental len Nederlandse gasten verkoeling in het water zoeken, is het kook punt tussen de drie Nederlandse partners en eigenaar Maximenko bereikt. De drie Nederlanders wensen hun investeringen terug en hebben de macht gegrepen door de in hun ogen malafide Rus Maximenko toegang tot het terrein laten ont zeggen. „Ik heb voor bijna 80.000 euro geïnvesteerd", zegt Dolstra, woonachtig op de Krim en daar ei genaar van een eigen reisbureau. „Maximenko heeft contracten voor tienduizenden euro's afgeslo ten die niet betaald zijn. Boven dien heeft hij mij telefonisch be dreigd." Ruud van der Lubben, een andere investeerder, doet de boekhou ding. Hij geeft aan dat er tot nu toe sprake is van tienduizenden eu ro's die de Rus tot zich zou heb ben genomen. Dolstra: „Wij hebben vooral cash betaald, daarom lopen de bedra gen zo enorm op." Spijt heeft het drietal achteraf wel. „Dat we niet eerder dan een week geleden naar Charkov zijn afge reisd om de stand van zaken te be kijken. En dat ik. iemand op zijn blauwe ogen heb geloofd." Maximenko zelf noemt alle verwij ten 'bullshit". Naar eigen zeggen heeft juist hij nauwelijks investe- ringsgelden ontvangen. „Laat ze maar aantonen dat ik geld heb ver duisterd." Slaven Bilic werd tijdens lerland-Kroatië (1-3) verrast door een fan. De Kroatische bondscoach kreeg een kus op de mond. door Danny van den Broek De Engelse aanvaller Jermain Defoe (links) duelleert in Donetsk met Adil Rami van Frankrijk. foto Laurent Cipriani/AP Oranje deed tot nu toe acht keer mee op een Europees titeltoernooi. Vandaag: Arnold Mühren over het EK van 1988. Eigenlijk had Arnold Mühren er geen rekening meegehouden, maar in 1988 nam Rinus Michels de Ajacied toch op in zijn EK-selec- tie. „Ik was al 37! Maar het Neder lands elftal kampte met een tekort aan linkspoten", weet de nu 61-jari- ge Volendammer. „En Michels wist wat hij aan mij had. Ik zorgde voor de balans, door in dienst van het elftal te spelen. Heb ik mijn he le carrière gedaan." Nog steeds noemt Mühren de met 1-0 verloren openingswedstrijd van het EK tegen de Sovjet-Unie de beste van het toernooi. „Zoveel kansen gehad, maar Dasajev keep te de wedstrijd van zijn leven. Te gen Engeland hadden we geluk toen Lineker en Hoddle op de paal schoten. En tegen Ierland ontsnap ten we met die kopbal van Mc- Grath op de paal en de late goal van Kieft na dat mislukte schot van Koeman. En die halve finale vond ik vooral een rare wedstrijd vanwege die twee penalty's die geen penalty's waren. Die voor Duitsland niet en die wij kregen ook niet. Maar zonder mazzeltjes win je nooit een toernooi" Voor altijd zal hij herinnerd wor den als de aangever bij die wereld goal van Marco van Basten in de fi nale tegen - opnieuw - de Sovjet- Unie. „Eigenlijk was die pass te ver. Ik wilde die bal een meter of twee voor hem geven. Maar dat Marco 'm zó binnenschiet. Wie verwacht dat. De beste goal ooit. En ik was er bij betrokken. Dat blijft mooi." De huldiging in Nederland zal hij nooit meer vergeten. „Toen we in Eindhoven landden en ik politie honden met een oranje shirtje zag, wist ik dat iedereen de weg kwijt was. De snelweg naar Am sterdam was één grote parkeer plaats. We deden er met de bus ruim drie uur over. Tijdens de grachtentocht waren er zoveel mensen dat ik alleen maar gezich ten zag." De volgende dag liet Mühren het bezoek aan de koningin schieten. „Ging ik met mijn gezin naar Cen ter Pares. Ik vind onze koningin nog steeds een fantastisch mens. Maar daar heb ik tot op de dag van vandaag geen spijt van." Sinds twee jaar loopt hij met twee nieuwe heupen weer als een kie vit „In 2010 kreeg ik de eerste. 'Over een jaar doen we die andere heup', zei de dokter. 'Doe maar over een week', zei ik. Ik ben ook snel de sportschool ingedoken. Als je blijft zitten, gebeurt er niets. Zo heb ik altijd geleefd. Om half elf naar bed. Nooit gerookt. Nooit ge dronken." Brede lach bij de Volendammer. „Zo word je op je 37e Europees kampioen." zie onze website:sport Bekijk de bijbehorende beelden Arnold Mühren (r)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27