zeeland23 Verkeer ondervindt ernstige hinder van lek in Dampoort Aquaduct Aanleg van schorren herstelt natuur niet betaalbare brilmode j0°/( Duikbond biedt opleiding voor WK-fotografie eshhtt f i L -M.i*. 1U/0 korting tilroeoptiek walstraat81 vlissingen MONIEK dinsdag 12 juni 2012 wsxsssssss^xvjx-mztssssssa door Pieter van Geldere Maxim Verhagen (links) en Kris Peeters openen de Gentse vestiging van Bio Base. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - De Europese Commis sie vindt dat de natuur in de Wes- terschelde niet wordt verbeterd door de aanleg van schorren bij Knuitershoek, Baalhoek, Bath, Hoofdplaatpolder en Ossenisse. Strekdammen snoeren de Wester- schelde in, terwijl de rivier juist meer vrijheid nodig heeft. Dat schrijft - vrij vertaald - de Eu ropese Commissie in een brief aan het kabinet. Om de natuur in de Westerschelde te herstellen moet 600 hectare nieuwe estuariene na tuur worden aangelegd: Rijk en provincie doen ieder een helft. Het Rijk wilde 300 hectare halen door de Hedwigepolder onder wa ter te zetten. De zoektocht naar een alternatief is onlangs gestrand. De provincie neemt maatregelen in het zogenoemde middengebied MIDDELBURG - De N57 onder het Dampoort Aquaduct in de rich ting van Nieuw- en Sint Joosland is maandag de hele dag afgesloten geweest omdat er een lekkage was opgetreden. Het verkeer onder vond veel hinder. Het watergor dijn kwam uit de zijwand over het wegdek gespoten. Het bleek uitein delijk om een losse koppeling in een waterleiding te gaan. Er is vooralsnog geen sprake van een constructiefout. Vanaf de rotonde ter hoogte van de President Roose- veltlaan werd het verkeer via de westzijde om het centrum van Middelburg de schroebrug overge- leid. Dit zorgde tijdelijk voor extra drukte op die wegen. De weg rich ting Veere was wel toegankelijk voor het verkeer. Nadat Rijkswater staat de lek gelokaliseerd had werd de hoofdkraan dichtgedraaid en stopte de waterval. Na een proviso rische reparatie is de koppeling na de avondspits definitief vastgezet. Deze ingreep werd gedaan om extra verkeersdrukte te voorko men. Volgens Rijkswaterstaat zal de betreffende leiding regelmatig worden gecontroleerd. Voor zover bekend is er geen schade vastge steld. Het aquaduct werd in februa ri 2011 geopend. MIDDELBURG - In aanloop naar het wereldkampioenschap onderwater fotografie in 2015 in Zeeland, komt de Nederlandse Onderwatersport Bond (NOB) gespecialiseerde op leiding. De cursus moet de kansen van Ne derlandse fotografen op het we reldpodium verbeteren, aldus NOB-bestuurder Desmond van Santen. Het gaat om een verdie ping van de startersopleiding die de bond sportduikers al aanbiedt. In dit niveau gaan de deelnemers dieper in op verlichtingstechnie ken, modelfotografie en macro-op namen. Duikers moeten minimaal in bezit zijn van een tweesters-bre- vet of gelijkwaardige opleiding. die ook 300 hectare moeten ople veren. Maar de Commissie keurt die af. De rivier is volgens de Com missie te diep, te steil en te nauw. Natuur herstelt alleen als daaraan wat wordt gedaan. De buitendijk se maatregelen doen dat niet om dat ze de rivier juist minder ruim te geven. Ook de binnendijkse maatregelen houden geen stand. De kunstmatige inlaat van het ge tij in Waterdunen draagt minder aan natuurherstel bij. Waterdunen telt daarom niet voor de volle 172 hectare, maar slechts voor 52 hecta re mee. De 35 hectare van plan Perkpolder mag helemaal niet wor den meegeteld. Want dat plan is gemaakt om de gevolgen van de tweede verdieping op te vangen. Slechts een zeer klein deel van de vereiste 300 hectare is daadwerke lijk in uitvoering: de 15 hectare in het Zwin, nabij de Belgische grens. MÈ Het water spuit met kracht de tunnel in. Een medewerker van Rijkswaterstaat inspecteert de plek van de lekkage. foto Lex de Meester topcollecties voor jong en oud modern en betaalbaar - wij kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars op de complete bril ongeacht de pri)S brilmode contactlenzen 0118-412370 www.tilroe.nl Armani Collezioni Violanti Airfield Annette Gortz Isabel de Pedro Hotel particulier Rene Lezard Valentino Yell Versace Marina Rinaldi Tullo Tricot Chic Rizal Lange Vorststraat 18 Goes 0113-211935 www.moniekmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23