Snel bouw van betaalbare stadswoningen 20 zeeland Machinefabriek wordt toegankelijk gemaakt voor het grot publiek Peter Beense WK£€ï5j The Gents Wilfred Rene Karst Helemaal Hollands Sjadco de Braai Festivalterrein Sas van Gent [NL] aanvang 18.1 OOK COMBIKAARTEN VERKRIJGBAAR: WK €20 Kassa €25 Festivalterrein Sas van Gent dinsdag 12 juni 2012 Oproep projectontwikkelaar Scheldekwartier door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als het ligt aan AM, één van de projectontwikkelaars van het Scheldekwartier, geeft de gemeente Vlissingen zo spoedig mogelijk groen licht voor de bouw van betaalbare stadswoningen. AM bouwt momenteel huizen in het eerste deelplan van de wijk. Daar is geen regieovereenkomst, die vorige week al voor veel beroe ring zorgde in de Vlissingse raads zaal, voor nodig, maar een realisa tieovereenkomst. AM-directeur Gi- no van Driessche zou die het liefst snel tekenen. „We zijn achterhaald door de markt. Aan bouwblok B, dat nu in verkoop is, kun je zien dat het dure segment momenteel geen afzet vindt." Daarom wil Van Driessche zo snel mogelijk aan de slag met bouw blok D aan de Vlamingstraat, tus sen de Walstraat en bouwblok B; de 'vlek' achter de gestutte gevels en wat het gat van de PZC wordt genoemd. „Daar komen betaalbare stadswoningen met een eigen par keerplaats. Die maken meer kans. Bovendien maak je daarmee de stadskant af Dat is ook belangrijk. Je kunt de huidige bewoners niet te lang laten wachten." Bouwblok A en C, respectievelijk aan de andere kant van het Dokje van Perry als waar nu gebouwd is en op de Steenen Beer, volgen ook nog. Overwogen wordt om er min der dure woningen te bouwen dan aanvankelijk het plan was. Want, zo luidt het standpunt, het heeft geen zin om appartementen boven te vier ton te bouwen als je er nog genoeg van hebt. Van de 51 woningen in het eerste blok zijn er maar- vijftien verkocht. Daar zijn tien verkopen bijgekomen on der voorbehoud van verkoop ei gen woning of door hun huidige woning in te ruilen. En toch, bena drukt makelaar Bert Bimmel, was de belangstelling tijdens de bezich tiging afgelopen zaterdag 'ontzet tend groot'. ■3sxsssxssgs3^<r^mssmsmms^^^Bmsszes door Weirady van den Hurk VLISSINGEN - Nu de gemeente Vlis singen investeringen verricht in de Machinefabriek, verdwijnt de zo gevreesde sloophamer weer wat verder uit zicht. Het totale casco van de monumen tale fabriek wordt wind- en water dicht gemaakt. Door het casco te conserveren, blijft ook het openba re gebied veilig. Bovendien heeft de gemeente het stoepje bij de in gang gefatsoeneerd. Eén van de drie hallen wordt mo menteel ook onder handen geno men, zodat er bezoekers kunnen worden ontvangen. Het is leegge- STROODORP Stichting Ezelspoor houdt open dag Stichting Ezelspoor houdt donder dag 21 juni open huis van 14.00 tot 17.00 uur voor mensen met een be perking die een plaats zoeken voor werk en dagbesteding. Bianca Plune van Ezelspoor wil het Ezelhuis ontwikkelen tot kleinscha lige zorgboerderij. Nu al komen er kinderen met een beperking en werken er mensen in een reïntegra- tietraject. Het Ezelhuis is te vinden aan de Stroodorpseweg in Stroodorp, op Noord-Beveland. ruimd, schoongemaakt, de vloer is geëgaliseerd en en er komen nood uitgangen in. Ook wordt er verlich ting, inclusief noodverlichting in aangebracht. Het gaat om hal 3, die 'uit technisch en financieel oog punt' op de meest eenvoudige wij ze publieksvriendelijk en dus vei lig te maken. Voor de andere twee hallen zou den duurdere technische ingrepen nodig zijn. Maar omdat de hallen met omtrekken van dertig bij ne gentig meter alleen al 2700 vierkan te meter tellen, voldoet eentje al ruimschoots in behoefte. De eerste gebruiker heeft zich er voor aangemeld: het Zeeland Nazo- GOES Calvijnscholieren in duurzame race Het Calvïjn College in Goes presen teert drie projecten in de interna tionale ronde van de duurzaam heidsolympiade INESPO. Afgelopen zaterdag haalden de Cal- vïjnprojecten de toptien in de lan delijke voorronde in Amsterdam. Vandaag, dinsdag, wordt de inter nationale ronde in Utrecht gedaan. De prijsuitreiking is donderdag 14 juni. De duurzame plannen heten Wa- vEnergy, Environmentally friendly red ink en Ecosaver. mer Festival. Dat wil daar eind au gustus een aantal voorstellingen la ten uitvoeren. Een andere aan- yraag die de gemeente Vlissingen heeft binnengekregen, komt van de organisatie van de ijsbaan die andere jaren nog in de Zware Plaat werkerij stond. Vanwege het suc ces zou de Ijsfabriek nog een tand je groter mogen. Hier moet de ge meente Vlissingen echter nog een besluit over nemen. Bij dit tijdelijke gebruik van hal 3 blijft het voorlopig. Projectontwik kelaar AM onderzoekt namens de gemeente en andere marktpartijen de mogelijkheden voor herontwik keling en herbestemming. BURGH-HAAMSTEDE Excursie door Slotbos en Zeepeduinen Natuurmonumenten houdt zon dag de wandelexcursie 'Beleef de historie van Slotbos en Zeepeduin'. De deelnemers trekken met een gids door de lange lanen met oude bomen. In het normaliter niet toe gankelijke Slotbos liggen ook diver se bunkers. De Zeepeduinen bie den een open duingebied met uit kijkpunt en grazende pony's. De ex cursie begint om 10.00 uur bij het toegangshek van Slot Haamstede. Aanmelden moet vooraf bij de VW: 0900-2020233. fDutch.around'the'Bridqêli Kassa €20 PlpS ills»- Voor meer info check: www.ratb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 20