In 2013 klaar ©PRUIMING BIJ Het Fort en zijn omgeving samen presenteren PZC Asielzoekers in Veere onderdak mode 49.- pantalons, o.a.jeans 59.- 98.- overhemdem casual 29.- 29.- polo shirts 25.- 89.- vesten 59.- 69.- kostuums 198.- dinsdag 12 juni 2012 ASSEN Danspaar Janvier kampioen tijdens NK Danspaar Michael de Bie en Isabel van Steenbergen van dansschool Janvier Dance Masters in Goes is af gelopen weekeinde Nederlands Kampioen Latin b-poule in de pre-amateurs geworden tijdens het eerste NK Dutch Amateur League Ballroom en Latin in Assen. De Bie en Van Steenbergen lieten in De Bonte Wever in de Drentse hoofdstad in hun klasse 75 danspa ren achter zich. TERNEUZEN Gemeente wil op stadhuis webcam De gemeente Terneuzen wil onder zoeken of een webcam op het dak van het stadhuis in Terneuzen bij draagt aan de promotie van Terneu zen als haven- en vestigingsplaats. Het hangt niet alleen van techni sche en financiële aspecten af of het plan haalbaar is, maar ook van juridische aspecten. Het college van burgemeester en wethouders doelt daarmee onder meer op het openbaar vertonen van de beelden op internet Archeoloog Bram Silkens inspecteert het fort. foto's Lex de Meester Fort Rammekens. staat sinds dit voorjaar in de stijgers. Met groot materieel is een bouwbedrijf in de weer om het op te lappen. De bovenzijden van de kazematten worden afgegraven en weer waterdicht gemaakt. Doordat daarbij de kans bestaat dat er ar cheologische vondsten worden ge daan, werkt de Archeologisch Dienst Walcheren nauw samen met het bouwbedrijf. Het publiek dat al eens een bezoek heeft ge bracht aan het fort zal het in de huidige staat goed kunnen vergelij ken. Waar voorheen aan de noord zijde van de binnenplaats alleen de kazematten zichbaar waren, is nu de grond bovenop weggegra- ven en zijn de vondsten zichtbaar. Hoe dit vervolgens aan de bezoe kers getoond zal worden is nog de vraag. Archeoloog Bram Silkens: „Daarover praten we nog met Staatsbosbeheer. Maar we willen vooral de drie bouwfasen van het fort laten zien en hoe die verschil len door elkaar heen lopen." Ook in de omgeving is er volgens Sil ken s meer te zien. „De kazematten uit de tijd van Napoleon liggen nog buiten het oudste bolwerk. Die zie je nu niet door al het groen. Ik kan mij voorstellen dat je die ook betrekt in de presentatie van het fort. Dat kan een mooie combinatie zijn." Ten slotte wor den ook de gangenstelsels in de ka zematten onderhouden. Diverse scheuren worden opgeknapt. Sil kens: „Dat valt nog niet mee om dat er verschillende planten en die ren, zoals vleermuizen, leven die we eigenlijk met rust willen laten." MIDDELBURG Zomeravondmelodie in Doopsgezinde kerk Bart van Oort en Marieke Schnee- mann geven vrijdag 15 juni een con cert in de Doopsgezinde kerk in Middelburg. Het begint om 20.00 uur. Van Oort is een zeer vooraan staande fortepianis. Schneemann is solofluitiste van het Rotterdams Symfonie Orkest. Samen treden ze vrijdag voor het eerst in Zeeland op. Ze zullen dan 'Zomeravondme lodieën' van Beethoven, Mozart, Schubert en Mendelssohn ten geho re brengen. ABONNEE VEILING BIEDEN VANAF €0 www.pzc.nl/veiling veere - Veere heeft als één van de weinige Zeeuwse gemeenten de achterstand in het huisvesten van statushouders (asielzoekers) vol ledig weggewerkt. Dit is te danken aan een goede samenwerking met Vluchtelingenwerk Walcheren en Woonburg, meldt de gemeente. Veel Zeeuwse gemeenten halen de taakstelling niet, onder meer om dat de meeste statushouders liever in een grote stad wonen. In het eerste halfjaar van 2012 moest de gemeente Veere acht mensen huisvesten. Dit is gelukt. Woonburg stelt woningen be schikbaar en Vluchtelingenwerk zorgt voor begeleiding van de sta tushouders. De gemeente coördi neert dit. pullovers v.a. v.a. kolberts v.a overhemden lange m. v.a. korte mouw v.a. v.a. jack's v.a. v.a. overhemden lange m 2 voor v.a. w In 2013 is de renovatie van Fort Rammekens gereed. Dan zullen belangstellenden het bolwerk weer in volle glorie kunnen bezoeken. Als het a latsbosbeheer ligt met wandelroute om het fort. 19 GOES Man slaat eigen hoofd tegen politieauto De politie heeft maandag rond 01.20 uur in Goes een 26-jarige Til- burger aangehouden wegens het beledigen van een agent. Dat ge beurde op de Albert Joachimikade. De man kon zich ook niet legitime ren en was baldadig. De politie hield hem aan, waarna hij zelf met zijn hoofd tegen een dienstvoer tuig sloeg waardoor hij zijn onder lip scheurde. De man is ingesloten in Torentijd ter ontnuchtering. Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118-612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19