Geen draagvlak voor brede school Klokken en hoogaars op borden WALCHEREN M J i». Schipdeur terug in Dokje van Perry 'Webcam op stadhuis in Terneuzen' almanak Dierenpolitie DINSDAG 12 juni 2012 17 Kruitkelder gevonden op Snel bouw van betaalbare FortRammekens18en 19 stadswoningen 20en21 - Wethouder twijfelt aan bereidheid tot samenwerking bij Souburgse scholen door Maurits Sep VLISSINGEN - De kans dat er in Sou burg-Zuid een brede school komt, lijkt voorgoed verkeken. Bij het ge meentebestuur groeit het besef dat het niet gaat lukken om alle be trokkenen - scholen, kinderop vang, bibliotheek, ouders, docen ten - tevreden te stellen. „Als er geen draagvlak is bij de di verse partijen, moeten we naar een individuele oplossing, per school. Dat is wel duurder voor de gemeente. Bovendien leidt dat niet automatisch tot de oplossing die met name de Archipel Scholen het liefst hebben", waarschuwde wethouder van onderwijs Marin de Zwarte maandagavond in een vergadering van de commissie maatschappelijke zaken. Die individuele oplossing zou kun nen zijn dat de openbare Archipel school Tweemaster/Kameleon een nieuw gebouw krijgt voor zichzelf alleen. Die school zit nu immers in een pand dat vervangen moet worden. Dat was ook de reden dat ooit begonnen is met het naden ken over een brede school. Dan zou namelijk ook de protes tants-christelijke Perspectiefschool De Burcht-Rietheim aan meer ruimte geholpen kunnen worden. Maar na jaren van praten en zoe ken naar de beste locatie blijkt het onmogelijk een plek te vinden waar beide scholen tevreden over zijn. Ook de meest recente variant stuit op verzet, van de Tweemas ter/Kameleon. Die weigert de on derbouw en bovenbouw in aparte gebouwen onder te brengen, om dat daarmee het Dalton-onderwijs niet meer uitvoerbaar is. Die vorm van lesgeven gaat uit van samen werking tussen de verschillende groepen, ongeacht of die in onder en bovenbouw zitten. Wethouder De Zwarte lijkt overi gens te twijfelen aan de oprecht heid van dat argument. „We zitten nu wel op een punt waarbij we ons moeten afvragen of de partici VLISSINGEN - Met een drijvende hijsbok is maan dag de zeventig ton wegende schipdeur terugge plaatst in het dokhoofd van het Dokje van Perry in Vlissingen. De stalen deur is ruim een jaar weg geweest voor restauratie. De komende drie da gen wordt de waterdichtheid van de schipdeur getest, waarna de deur weer uit het dokhoofd wordt gehesen om de loopbrug met glazen balus trade en led-verlichting te monteren. Naar ver wachting is de deur eind juni klaar. Als aan het eind van het jaar alles klaar is, wordt de finan ciële balans opgemaakt. foto Ruben Oreel ABONNEE VEILING panten wel willen samenwerken; of dat niet het probleem is", ver zuchtte hij. De Zwarte zei geen oplossing te zien waarbij iedereen tevreden ge steld kan worden. „Dan moeten we daarmee stoppen", concludeer de Tobias Meijers (POV). „En te ruggaan naar het oorspronkelijke probleem: de huisvesting van de Tweemaster/Kameleon." De Zwar te deelde dat wel, maar vroeg zich af of dan uiteindelijk niet meer mensen teleurgesteld zullen zijn. MIDDELBURG - Om passanten en toeristen bewust te maken van de verborgen schatten van Arnemui- den, staan er vanaf woensdag 13 juni op twee locaties in het dorp toeristische borden met drie ken merkende iconen: de klokken, de hoogaars en de visleurster. Een van die twee bord komt bij de Spoorwegovergang aan de Doele- weg te staan zodat verkeer uit Mid delburg wordt gewezen op de meerwaarde van een bezoekje aan Arnemuiden. Het andere bord komt aan de Van Cittersweg te staan om zo de aandacht te trek ken van toeristen en dagjesmen sen die het Veerse Meer bezoeken. Met verwisselbare borden onder het hoofdbord worden evenemen ten onder de aandacht gebracht. De iconen zijn ontworpen door architect/ ontwerper Mojca Kuij- pers, actief lid van de dames denk tank en inwoonster van Arnemui den. Een deel van het geld voor de bor den komt uit een Europese subsi die voor het project GIFS. Doel van dat project is het sociaal-eco nomische en culturele belang van de kustvisserij te verkennen en het realiseren van een voorbeeld project van vernieuwing in visserij gemeenschappen. Tip? redactie@pzc.nl VANDAAG VOETBALSCHOENEN B I E D E N VAN AF O mVW.piC.NL/VEIUNG FZC TERNEUZEN - De gemeente Terneu zen wil onderzoeken of een web cam op het dak van het stadhuis in Terneuzen bijdraagt aan de pro motie van Terneuzen als haven en vestigingsplaats. Het hangt niet alleen van techni sche en financiële aspecten af of het plan haalbaar is, maar ook van juridische aspecten. Het college van burgemeester en wethouders doelt daarmee onder meer op het openbaar vertonen van de beelden op internet. Ook moet duidelijk zijn wie de webcam beheert. Het college van B en W antwoordt dat op vragen van TOP/Gemeente- belangen. Een aantal fractieleden was een paar maanden geleden op een bijeenkomst in Gent over de Seine-Scheldeverbinding. Hoewel de verbinding in Terneuzen be gint, werd de havenstad de hele dag niet genoemd. Reden voor de coalitiepartij om weer eens een oud promotieidee uit de kast te ha len: een webcam. Vijf jaar geleden werd dat om financiële redenen af geschoten. „Maar inmiddels is de techniek verbeterd en zijn de kos ten aanzienlijk lager", aldus fractie voorzitter Giel van Boom. De Middelburgse loopt sinds zondag wat schichtig door haar stad. Vooral als ze een agent ziet aankomen, pro beert ze hem of haar zo onopvallend mogelijk te ontwijken. Ze vreest dat ze heel hoog op de hit lijst van de dierenpolitie terecht is ge komen. Ze heeft namelijk de dood van een groot aantal dieren op haar geweten. Ze heeft al in het Wetboek van Straf rechten gekeken en gezien dat ze mi nimaal door het Openbaar Ministe rie beschuldigd kan worden van 'na latigheid, de dood tot gevolg heb bend'. Mogelijk kan ze zelfs voor op zet worden vervolgd. Ze liet name lijk afgelopen zaterdag de honingpot geopend achter op het aanrecht. De volgende ochtend zag ze dat mieren die pot hadden ontdekt en een fink aantal van hen waren, gelokt door een zoete geur, in de pot gekropen, in de honing terecht gekomen, be dwelmd geraakt en vervolgens jam merlijk omgekomen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17