13 Aarzelende start koepel cultuurpodia sweetdtal.nl pzcL»»Borsato neemt talent mee naar Goes Biënnale Dijken van Wijven naar Ouwerkerk Profiteer nu van eesi 4 Han ©niy gezichtsbehandeling met 65% korting! Guzman en EK te zien in De Mythe agenda Volg ons op Twitter en Facebook dinsdag 12 juni 2012 Centrale website voor kaartverkoop later gereed dan gehoopt voor theaterseizoen 2012/2013 De nieuwe Stichting Cultuurpo dia Zeeland kent een enigszins moeizame start. De gezamenlij ke website, die een cruciale rol moet gaan spelen, laat nog altijd op zich wachten. Het theatersei zoen 2012/2013 lijkt nu vooral een aanloopperiode te worden. door Rolf Bosboom MIDDELBURG - De nieuwe stichting is opgezet om de krachten van de talrijke kleinere podia in de provin cie te bundelen. Door de kaartver OUWERKERK - Het Zeeuwse biënna le Dijken van Wijven strijkt dit jaar neer bij het Watersnoodmu seum in Ouwerkerk. De kunstma nifestatie duurt van 30 juni tot ,en met 26 augustus. Twaalf kunstenaars uit Zeeland en de rest van Nederland nemen ge durende deze acht weken bezit van de locatie. Op diverse plaatsen rond en in de caissons van het mu seum worden installaties gereali seerd, aan de hand van het thema 'Over Vloed'. De deelnemende kunstenaars zijn Imke Beek uit Malden, Jorien Brug- mans uit Terneuzen, Sigrid Hame link uit Nijeholtwolde, Annelies Horden uit Warmenhuizen, Hen- drike Huijsmans uit Wolphaarts- dijk, Betsy de Jonge uit Heinkens- zand, Marion Kamper uit Wissen- kerke, Mai Movrin uit Zwaag, Elsje van Ree uit Hoofdplaat, Wia Stege- man uit Smilde, Thea van Vliet uit Rosmalen en Mirian Zimmerman uit Achthuizen. Dijken van Wijven wordt op 30 juni geopend door Eva Kuit. Te vens is er een performance van Stichting Dansz. Tijdens drie week enden (30 juni/i juli, 28/29 juli, 25/26 augustus) wordt het publiek getrakteerd op poëzie, zang, dans en muziek. Zie ook: www.dijkenvanwijven.nl koop samen te organiseren en de programmeringen op elkaar te stemmen, kan naar verwachting veel voordeel worden behaald. Bo vendien ontstaat zo een serieus te genwicht voor de drie grote thea ters in Zeeland (Terneuzen, Mid delburg en Goes), die sinds vorig jaar allemaal in handen zijn van Frans Lievens. In mei, waarin de meeste theaters hun programmeringen voor het nieuwe seizoen presenteren en de kaartverkoop begint, had alles ope rationeel moeten zijn. Dat is ech ter nog niet het geval. Secretaris Rinus Knuit van de stichting hoopt dat het binnen enkele da gen alsnog lukt. „Het gaat allemaal trager dan verwacht. Aanlooppro blemen spelen ons parten." De vertraging zit in zaken zoals het afsluiten van een iDeal-con- tract en het aanvragen van een 0900-nummer. Die vergen bedui dend meer tijd dan verwacht. „Ik denk dat de initiatiefnemers het al lemaal wat hebben onderschat", zegt Knuit. „Zij dachten: we zet ten dit wel even in de markt, maar in de praktijk loop je tegen allerlei praktische problemen aan en ben je afhankelijk van derden." Voor plannen zoals het uitbrengen van een brochure voor dit seizoen is de tijd te kort. „Zoals het er nu naar uit ziet hebben we het eerste jaar nodig om alles goed op de rails te zetten en hebben we vol gend jaar de echte kick-ofF', aldus Knuit. De stichting probeert start subsidie te krijgen van het Prins Bernhard Cultuurfonds en spon sors te werven. Bij de presentatie van de stichting, in maart, was de verwachting met tien a vijftien podia van start te gaan. Het zijn er vooralsnog acht: de initiatiefnemers Podium Rei- merswaal, Porgy en Bess, Ledel- theater en Arsenaaltheater/De Pa Zeelar Onderdeel van WGGGNGR Medis rel (Peter de Neef), aangevuld met de Culturele Raad Borsele, Uit op Tholen en NUT Noord-Beveland. Knuit: „We proberen dat volgend seizoen uit te breiden tot zestien deelnemers." Naast de kaartverkoop via de web site wil de stichting diverse fysieke verkooppunten in het leven roe pen. Boekhandel De Drukkerij in Middelburg had zich daarvoor al gemeld. Ook het Ledeltheater in Oostburg en Bibliotheek Ooster- schelde werken eraan mee. Er wordt nog gezocht naar een ver kooppunt in Oost-Zeeuws-Vlaan- deren en mogelijk ook Vlissïngen. GOES - Bezoekers van de voorstel ling Oorverdovend van cabaretier Ja- vier Guzman, woensdag in De My the in Goes, -kunnen direct na af loop het restant van de EK-wed- strijd Nederland-Duitsland op een scherm in de foyer bekijken. De voorstelling begint om 20.00 uur, en duurt anderhalf uur, zonder pauze. Direct na afloop begint de tweede helft van de wedstrijd. Guzman treedt ook donderdag op in De Mythe. Meer agendanieuws en het complete bioscoopprogramma zijn te vinden op de website van deze krant. OP PAD Goes Avondvierdaagse, 5 en 10 kilometer, Sportpunt Zeeland, 18.30-19.00 uur. Hoedekenskerke Avonddriedaagse, 5 en 20 kilometer, Sportpark De Kouter, 18.00 uur. Middelburg llja Tuning (Omroep Zeeland) leidt haar favoriete film in: The Hours (2002) van Stephen Daldry. Cinema Middelburg, 20.00 uur. ZEELAND GEBOEKT Jan van Damme recenseert nieuwe verhalenbundel André van der Veeke op www.pzc.nl/zeelandgeboekt. CULTUUR DICHTBIJ Ali Pankow blogt regelmatig over kunst en cultuur op Schouwen-Duive- land: www.pzc.nl/cultuurdichtbij. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Marco Borsato komt don derdag met Krystl en Sharon Doorson als spe ciale gasten naar de Zeelandhallen in Goes. Het optreden is onder deel van een reeks van vier, waar mee de zanger zijn Dichtbij-tom nee afsluit. Het laatste concert, zondag 24 juni, is tevens de inwij ding van de Ziggo Dome, de nieu we concerthal in Amsterdam-Zuid oost. Krystl is een goede bekende van Borsato. Zij was eerder bij hem te gast tijdens de ^Dimensies-concer- ten in het Gelredome in Arnhem. De zangeres scoorde vorig jaar hits met Golden days, Bottles en Fool for you en won een Edison in de categorie Beste Nieuwkomer. Sharon Doorson is onder meer be kend van het talentenprogramma The Voice of Hollland, waar Borsa to een van de coaches is. Zij maak te deel uit van zijn team. Borsato heeft gekozen voor Krystl en Sharon als gasten omdat zij 'iets toevoegen aan de rijke kleurschake ringen van de Nederlandse pop muziek'. Marco Borsato treedt maar zelden op in Zeeland. Zijn jongste grote optreden was drie jaar geleden, tij dens het festival Concert at Sea op de Brouwersdam. Het concert begint donderdag om 20.15 uur. De deuren van de Zee landhallen gaan om 18.30 uur open. Er zijn nog kaarten beschik baar. @SWEETDEALZEELND /SWEETDEAL.ZEELAND dinsdag 12 juni Een revitaliserende gezichtsbehandeling op basis van PHYTO FOR MAN producten stimuleert de mannenhuid en maakt deze heerlijk fris. Het afgestemde mask beschermt de huid tegen stress en negatieve milieu-invloeden, voorziet haar tegelijkertijd intensief van vocht en vermindert rimpeltjes. Nu voor maar 19,-. foto Marcel Antonisse Marco Borsato

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13