sport 141 Chris Meerman zegeviert in twee Belgen zetten de toon van de drie finales in Koewacht op concours in Hulst maandag 11 juni 2012 TERNEUZEN Everaert laatste aanwinst Terneuzen 3 'We spelen nog toernooien in Sint-Niklaas en Moerbeke, want het Rowi 1 wint bij de mannen voor de blijft leuk Om te doen' derde keer op rij Savok Beach in Sas van Cent. Ellen Verstraeten op in mijn revalidatie." Het win nende team bestond met Mees ters, Han van de Straat (22) en Mat- thijs Vermunt (23) uit de jongste spelers. Meesters: „Ik had niet ver wacht dat we zouden winnen." Bij de vrouwen prolongeerde Fo cus Kemzeke/Stekene het succes van vorig jaar. De ploeg won on der aanvoering van Marsha Boeije en Ellen Verstraeten alle wedstrij den. De 25-jarige Boeije uit Terneuzen speelde eerder voor Savok en Mor- res. Omdat de ploeg uit Hulst op hield te bestaan, koos ze voor de Belgische eerstedivisionist. Voor Boeije blijft het beachvolley een leuke afwisseling na de competi tie. Savok bood nog de meeste te genstand, maar wordt met 2-0 (17-9,11-10) in twee keer negen mi nuten speeltijd verslagen. „We spe len nog toernooien in Sint-Niklaas en Moerbeke, want het blijft leuk om te doen", vertelde Verstraeten. Het driedaagse Beach Savok evene ment op ,de zandvlakte van het Keizer Karelplein was volgens Winne zeer geslaagd. „Het was perfect. Het vergt wel meer inspan ningen om deelnemers te krijgen, maar met ploegen uit de grens streek, Rowi en Zeeuws-Vlaande- ren lukt het nog altijd." Over het aantal recreatieteams had de organisatie niet te klagen. Die kwamen zaterdag in actie. „We hebben hiervoor zelfs een wacht lijst", stelde Van de Meijden. Zondag-tweedeklasser Terneuzen heeft de selectie voor komend sei zoen rond. Hontenisse-middenvel- der Gieljan Everaert (20) is de ze vende nieuwe speler. Tegenover de komst van Everaert, Can Kiran (Willem II), Kees Duïtemeijer (HW'24), Niels Burm (Axel), Ti- mon van der Hooft (Biervliet), San- der van Buren en Lodewijk van Keeken (IJzendijke) staat het ver trek van Jordy van Bremen (RIA W.), Joost van Damme (HW'24), Jelle van Nieuwenhuyze (Robur - Moerzeke), Olivier Schuddinck (on bekend) en Sandro Zaman (Axel). OUDELANDE Vereecken net niet op podium in Oudelande Wielrenner Erik Vereecken uit Hulst is bij de amateurs-A op de vierde plaats geëindigd in de Ron de van Oudelande. Plaatsgenoot Is- maen Segers legde beslag op de tiende plaats. Johnny van der^ Klooster uit Lewedorp zegevierde. Terneuzenaar Johnny de Kok won in de klasse S/P. BERGEN OP ZOOM Korfballers van Swift grijpen naast titel In de strijd om de titel in de twee de klasse verloren de korfballers van Swift in een beslissingsduel met 18-17 van KCR. De Middelbur gers hadden voortdurend een voor sprong. In de slotfase van het duel kwam de ploeg uit Ridderkekr nog langszij. In de slotminuut scoorde KCR de winnende treffer. MAASSLUIS Ondo zet grote stap richting lijfsbehoud De korfballers van Ondo hebben een belangrijke stap gezet richting lijfsbehoud in de tweede klasse. De ploeg uit Sint-Laurens versloeg Dijkvogels in Maassluis met 9-6. In de driekamp die beslist over de gradatie kan Ondo het karwei dins dag op eigen veld afmaken tegen ACKC. Een gelijkspel is voldoende om tweedeklasser te blijven. door Henk van de Voorde KOEWACHT - Tennisser Chris Meer man (19) uit Lamswaarde maakte zijn favorietenrol waar op het Open Vlastoernooi in Koewacht. Hij stond in drie finales en won er twee. Meerman, die vorige week met Hulster Ambacht kampioen werd van de vierde klasse man nen, versloeg in de beoogde finale op het enkel-5-schema Bas Dingen- outs (26) uit Terneuzen via de tie break van de derde set: 7-5 5-7 7-6. De offensief ingestelde Meerman was in de halve finale tegen de eveneens aanvallende Frank Hame link ook al met de schrik vrijgeko men: 4-6 6-17-6. In de mixed-5-eindstrijd zegevier de Meerman met zijn vriendin No- mie Joziasse in straight sets over Monique Elegeert en Rudi Mar tens: 6-3 6-3. In de dubbel 5-finale moest Meerman met Marnix Ivens in de verlenging van de extra set capituleren tegen de combinatie Maxime van Eenennaam/Yanniek Ivens. De eindwinnaars hadden eerder ook al verrassend gewon nen van de lokale favorieten Stijn Cant en Erwin van Regenmortel. De jeugdige Dennis de Bruyn uit Clinge schreef de 6-categorie op zijn naam. De linkshandige outsi der klopte in de finale de als eerste geplaatste Philippe de Baets uit Westdorpe met 6-2 6-2. De razendsnelle De Bruyn maakte het routinier De Baets knap lastig door veel druk te zetten. Ook deze Vlaming van origine prefereert pressiespel, maar hij moest veelvul dig het initiatief uit handen geven. Met dorpsgenote Eva van de Wal- le aan zijn zijde won De Bruijn ook in de mixed-6. In de verwach te finale werden Machteld Kips en Erwin van Regenmortel met 6-1 6-4 bedwongen. Deze laatste was in de dubbel-6-eindstrijd, in com binatie met Gunther van Donick, wel succesvol. Het duo van De Ei kenhof won de bloedstollende fi nale tegen vader en zoon Mark en Maxime van Eenennaam middels de tiebreak van de derde set: 6-3 3-6 7-6. De poule bij het vrouwendubbel-6 werd gewonnen door Marcia Bos ten en Renee van Sabben van het Terneuzense Animo. Eerder in het toernooi al werd Bram Donze nummer één in de 4-poule. Chan- tal Pauwels was de beste in het en kelspel bij de vrouwen door in de 7-categorie in twee sets te winnen van zowel Wioletta Wieczorkie- wicz als Cathelijne Broos. Bij de mannen-7 was Marco Ducheine in de voorspelde finale met 6-2 6-4 te sterk voor Renzo van der Sloot. door Lucien Roelandt HULST - Met de zege in de klasse L, M en Z eisten de Belgische springruiters afgelopen weekeinde op het concours hippique van PSV Hulst de hoofdrol voor op. Met de overwinning in B wist Margreet Walraven de hegemonie van de zuiderburen te doorbreken. De ruin Corjendo lijkt alweer een fokproduct met veel aanleg van Stal Walraven uit Veere. Walraven reed de met veel techniek sprin gende Indoctro-zoon met 84 stijl- punten naar de overwinning. Man- ouk Remijn uit Heikenszand eiste tussen de massa Belgen met de Quite Capitol-dochter Beaulita met 77 punten een verdienstelijke derde plaats voor zich op. Stijlmatig kwamen de Belgen er in Hulst niet aan te pas, maar in snel heid bleken ze niet te kloppen. Zelfs de immer pijlsnelle Ellen Bri quet moest op de ontketende zui derburen het antwoord schuldig blijven. De amazone uit Vogel waarde toonde zich met Holland's Golden Boy zoon Mazzel met 34,60 seconden wel de snelste Zeeuwse combinatie, maar reikte hiermee niet verder dan de vijfde-- plaats. Achter Olivier van Guyse uit Kieldrecht, die met de ruin He lios van de Spelonkhoeve als een kamikazepiloot in 32,91 seconden naar de overwinning vloog. Dressuuramazone Petra Verschue- ren toonde zich met de merrie Di va in Li oppermachtig. In de warmloopronde behaalde de ama zone uit Hoek met de expressief- bewegende Spielberg-dochter met 67,66 procent een overtuigende overwinning. In de herkansing eis te de combinatie met 71,33 procent de overwinning voor zich op. Werner Lambert (links) met een setup in de wedstrijd tussen zijn team Rowi 3 tegen de Huskies. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 71