Titelhouders weer sterk op Savok Beach 401 s port Rapide blijft tweedeklasser ondanks verlies in slotduel Motorcrosser Gruben is weer helemaal terug Merijn Korevaar toont zijn klasse Sjef geeft Hoek flink pak slaag maandag 11 juni 2012 door Peter Snelders TERNEUZEN - Ondanks verlies te gen titelkandidaat DSHC blijven de hockeysters van Rapide toch in de tweede klasse. Doordat medede gradatiekandidaat Catwijck bij Om moord verloor, blijft het Hulster team de hoogst spelende hockey- ploeg op de Zeeuwse velden. Bij de mannen van de Hulster club viel het doek in de derde klasse na de 6-5-nederlaag bij Liberty. Vrouwen. Tweede klasse. DSHC-Rapide 5-0 (5-0): In de eer ste helft had Rapide totaal niets in te brengen. Door individuele fou ten en een zeer scherp DSHC bij strafcorners stond Rapide reeds bij de doelwisseling met 5-0 achter. Tijdens die doelwisseling voerde trainer Mark-Jan de Jonge, die ook volgend seizoen dit team onder zijn hoede neemt, enkele omzet tingen door. Daardoor ontstond na de pauze een vrijwel gelijkwaar dig beeld met zelfs de beste kan sen voor Rapide. Het kwam zelfs tot drie keer toe alleen voor de keepster van DSHC, maar verzuim de te scoren. door Wim de Vos IJZENDIJKE - Veel zeges behalen doet hij niet, maar Merijn Kore- vaar behoort wel tot de nationale toppers bij de junioren. Vorig jaar schreef de achttienjarige coureur uit Groot-Ammers de etappewed strijd Westbrabantse Pijl op zijn naam en sindsdien behoort Kore- vaar tot de nationale selectie. Zondag in IJzendijke was Korevaar de sterkste van het hele stel. Het was zijn tweede zege van dit jaar nadat hij reeds vroeg in het sei zoen in het Belgische Bornem had gezegevierd. „Doordat ik in de na tionale selectie ben opgenomen ben ik vooral actief in buitenland door Aector Doorns AXEL - Motorcrosser Joost Gruben reed zaterdag in Axel in de vijfde RES-cross naar de overwinning in de klasse MX2/125 VT. De Axelaar liet zien na blessureleed van vorig jaar helemaal terug te zijn. In de eerste manche moest Gru ben nog de winst laten aan Guido Boone. De Souburger hield twaalf seconden over. De Axelse rijder nam revanche in de tweede man che en wist zijn rivaal achter zich te houden. Dat was voldoende voor de dagwinst. Boone eindigde op de vierde plaats. Aswin Van- damme eiste de tweede plaats in de tweede manche voor zich op na een spannende strijd met Ger ry de Rijke. De routinier uit Zuid- dorpe eindigde keurig op een der de plaats. Bij de licentiehouders waren er Mannen. Derde klasse. Liberty- Rapide 6-5 (3-1): Een knotsgekke wedstrijd waarin beide teams met open vizier voor de aanval kozen. Rapide kon het aardig bijbenen, maar kwam aan het eind van de ra ce net een treffer tekort. Voor Rapi de scoorden Maxime Post (2x) Machiel Droge (2x) en Jochem Be- aart (na een fraaie counter). Voor coach Gert Post was het zijn laat ste duel. Hij keert, net zoals een flink aantal spelers, volgend sei zoen niet terug. Vierde klasse. Goes-Walcheren Lieke Alberti handhaafde zich met de hockeysters van Rapide. se wedstrijden en die zijn in het al gemeen van een ander kaliber dan de Nederlandse koersen. Ik ben meer dan tevreden dat ik die wed strijden mag rijden, daar leer ik be veel van", zei Korevaar die in IJzen dijke op een lastige omloop van zo'n vijf kilometer door de polders samen met Lars Peeters uit Ouden bosch en Levi Tindal uit Land smeer al vrij spoedig aan de lei ding was gekomen. Korevaar: „Ge lukkig stond er geen wind. Anders was het ongetwijfeld een slijtage slag geworden." In het geweld van de drie koplo pers moesten de Zeeuwse verte genwoordigers pas op de plaats ma ken. Alleen in de openingsfase lie- weinig deelnemers. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg behaal de een knappe tweede plaats ach ter de Belg Maarten Govaert. De Terneuzenaren Boy Stockman en Florentijn de Roo eindigden res pectievelijk op een vijfde en zeven de stek. Roy Gijsel uit Heikant moest de strijd staken met pech. In de MX Open konden de Zeeuw en voor de winst geen rol van bete kenis spelen. Dominique Soeters uit Terneuzen reed naar een vijfde plaats en Heikantenaar Patrick Piessens werd zevende. Michael Bruijninckx uit Lembeke (B) werd winnaar dankzij een eerste plaats in de tweede manche. Joey de Wulf uit Oostburg was superieur in de 85CC, De Oostburger reed de concurrentie in beide manches op achterstand. Bij de 65CC ging de eerste plaats naar Maarten Govaert uit het Bel 3-9 (1-3): De jeugd kwam in de be ginfase in beeld. De zestienjarige Gijs van Ouwerkerk tekende voor 0-1 en vier minuten later liet de veertienjarige Ties Giele 1-1 note ren. Walcheren liep voor de pauze nog uit naar 1-3. Een hoger tempo kwam na de rust de scoringsdrift van Walcheren ten goede. Na voor bereidende acties van Boudewijn en Huub lagers, Stijn Jochems, Lars de Kubber, Koen Waasdorp en Victor Reinders scoorden voor Walcheren Koen Waasdorp (sx) en Victor Reinders (2x) en de af scheid nemende Max Dieleman (lx). George Gramsma nam voor de thuisploeg de 2-6 voor zijn reke ning en Steven Sijnja bepalade de eindstand op 3-9. Olympia-Rapid 0-5 (0-2): Rapid was op alle fronten de betere ploeg. Dit betekende echter niet dat Olympia zich zo maar gewon nen gaf. Het speelde zelfs fel in de duels. Dat wekte aanvankelijk eni ge wrevel bij de bezoekers, maar toen het eindsignaal klonk en de ti tel voor Rapid een feit, was die na righeid in de euforie van het kam pioenschap snel vergeten. ten de streekrenners Dante de Ruysscher (Oostburg) en Jordi van Poecke (Axel) hun gezicht nog aan het venster zien. Daarna moesten zij toezien dat de drie steeds ver der weg reden en onderling om de zege mochten spurten. Ook op dat onderdeel toonde Korevaar zich veel sterker dan zijn opponenten. Boaz Bal uit Zierikzee was met een dertiende plaats de best geklas seerde Zeeuw. Bij de nieuwelingen bleef de groep bij elkaar en moest een massas print de beslissing brengen. Pim van de Klundert uit Woensdrecht was het hele pak te snel af met Maurits de Waal uit Kloetinge op de vijfde plaats'. Het Brabantse Rowi 1 wint bij de mannen voor de derde keer op rij Savok Beach in Sas van Gent. Bij de vrouwen gaat de eerste prijs naar Focus Kemzeke/Stekene. Ook zij sla gen erin hun titel te prolonge ren. door Aector Dooms SAS VAN GENT - Werner Lambert had zondag op het Savok Beach volleybaltoernooi in Sas van Gent tot het laatste duel met Rowi 3 uit zicht op de eindzege. De voorma lig inwoner van Vogelwaarde ging samen met zijn teamgenoten uit Etten-Leur echter kansloos onder uit tegen het Zeeuws-Vlaamse trio Jan-Niek Boeije-Wilco Herre- bout-Lennert van Gent, dat voor Sigivok uit Sint-Gillis-Waas in de eerste klasse provinciaal speelt. Dit Belgische niveau is in Nederland vergelijkbaar met de promotiedivi sie. „We hebben flink klop gekre gen", bekende Lambert na afloop. Opvallend was het minieme krachtsverschil tussen vijf van de zeven ploegen die in een halve competitie tegen elkaar speelden. De toernooiwinst was net als de laatste twee jaar voor de Braban ders van Rowi 1. Zij maakten in hun laatste wedstrijd geen fout. Dat beviel Lambert. De 44-jarige volleyballer verhuisde 21 jaar gele den voor zijn werk van Zeeuws-Vlaanderen naar Et- ten-Leur en is sindsdien een vaste waarde in het team van Rowi. „In mijn laatste jaar heb ik voor De Sterre gespeeld, voordat ik naar Brabant vertrok." Lambert maakte de opgang mee van het Brabantse volleybalteam dat inmiddels is opgeklommen tot de derde divisie. Hij bleef zijn con tacten met Zeeuws-Vlaanderen on derhouden en zorgde ervoor dat Rowi al tien jaar vaste deelnemer is op Savok Beach. „We komen hier graag. We vinden het een sfeervol toernooi. Deze keer was het zeer spannend", was zijn com mentaar. De organisatoren Mathy van de Meijden en Ronny Winne lieten zich lovend uit over Lam bert, omdat hij het toernooi dank zij Rowi meer glans geeft. Lambert is het prototype van een verdediger, maar in het treffen met de Zeeuws-Vlaamse spelers van Sigivok had hij geen verhaal te gen de sterke 'Oost-Vlaamse'. aan val. Boeije, Herrebout en Van Gent, spelend onder de ludieke naam Huskies, eindigden op de tweede plaats. De 22-jarige Thijs Meesters mocht voor Rowi de eerste prijs ophalen. De jonge volleyballer maakte na zijn dubbele beenbreuk, opgelo pen begin dit jaar tijdens een wed strijd tegen Zuvo uit Zundert, zijn comeback. „Ik heb niet alles ge speeld. Werner heeft me aangera den om niet te forceren. Daarin had hij gelijk, want ik zit nog vol- AARDENBURG - In de eerste klasse van de Zeeuwse mixedtenniscom- petitie gaf koploper Sjef in eigen huis Hoek met 6-0 een pak slaag. Het duel gaf alleen in de derde mixed een spannende strijd te zien. De Aardenburgers Vicky de Wind en Ad van der Maden klop ten uiteindelijk Esther Braafhart en Arjan Michielsen met 4-6 6-3 7-6. Remy Scherbeijn (3) was zo wel in het dubbel met Frank van Eenennaam als het eerste mixed met Tessy Verbiest heer en mees ter tegen Macky Edwards van Muyen/Arjan Michielsen (6-1 6-1) en Brigitte van de Water/Enno Co- hen (6-0 6-2). Naaste belager Zierikzee blijft ste ken op drie punten achterstand na een 6-o-zege op De Boskreek uit Breskens. Nummer drie Animo won in Terneuzen met 4-2 van Sint-Annaland. In de hoofdklasse verloor Tiola in IJzendijke met 6-0 van titelfavoriet De Schelde. gische Wetteren. Jeffrey van Kern- tien Jansen uit Terneuzen. Erik pen uit Oost-Souburg werd knap van de Wekken uit Zierikzee be- tweede. Bij de Veteranen won Mar- haalde een derde plaats. De start van de veteranen tijdens de vijfde RES-cross van het seizoen in Axel. foto Camile Schelstraete

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 70