50 'Als je stopt, word je pas echt oud' sport 139 Geblesseerde hand voorkomt dat Pozzato eindstreep haalt Marathon 14/10/2012 ^l®aSS5£'!?®S8SB5KSSSS<05f Vijftig renners werden uiteindelijk geklasseerd in de Ronde van Zee land Seaports. 'Ik zal met die wind veel aan m'n stuur moeten trekken en dat is pijnlijk met die hand.' Filippo Pozzato, Italiaanse blikvanger door Koen de Vries Het uitgedund peloton rijdt kort voor de stormvloedkering. foto Johan van der Heijden MIDDELBURG - Hij wilde wel han den schudden, maar dan alleen met z'n linker. De valpartij van twintig dagen geleden in de Ron de van Italië hadt z'n sporen nage laten bij Filippo Pozzato. „Ik hou van koersen met veel wind, maar vandaag is dat anders", sprak de Italiaanse publiekstrekker voor de start van de eerste editie van de Ronde van Zeeland Seaports op de Markt van Middelburg. „Ik zal met die wind veel aan m'n stuur moeten trekken en dat is pijnlijk met die hand." 'Pippo' Pozzato kwam in de zesde etappe van de Giro ten val en moest opgeven. Pas een week gele den stapte hij weer op de fiets, om voorzichtig weer wat trainingski lometers te maken. Voor de Ronde van Zeeland Seaports, een koers waarvan hij eerlijk erkende tot een dag of veertien geleden nog nooit gehoord te hebben, was de nummer twee van de laatste Ron de van Vlaanderen dan ook niet in topvorm. „Gelukkig heb ik goede ploeggenoten van Franese Vini meegenoten. We zullen proberen iets neer te zetten." Geblesseerde hand of geen gebles seerde hand, Filippo Pozzato werd in Middelburg met alle egards ont vangen. Bij de ploegenvoorstelling op de Markt werd hij geïnter viewd door een Italiaanse tolk en niet veel later werd hij door ronde miss Gerda Koops gefêteerd op een prachtig boeket, vergezeld van drie warme Zeeuws/Drentse zoe nen. Precies zoals de Belgische wie- Ierprofessor José de Cauwer don derdag in de PZC gesuggereerd Filippo Pozzato had. Pozzato was zichtbaar vereerd en deed in het begin van de koers echt z'n best om in de voorste gele deren te blijven. Na tien kilometer kwam hij in de tweede waaier te recht en deed moeite om het gat naar de koplopers te dichten. Na een kilometer of vijftig vergeefs achtervolgen, had de Italiaan het wel gezien. Bij Zierikzee kneep hij in de remmen en stapte in de auto van z'n ploegleider. Of hij zich op het WK in Zuid-Limburg komt revancheren voor de mislukte wedstrijd? Pozza to moest een beetje lachen. „Ik ga eerst zorgen dat ik weer fit ben. Wat daarna gebeurt, zien we dan wel weer." Pozzato zwaaide ten af scheid. Met z'n linker. door Peter van Kouteren TERNEUZEN - Het NK masters was door veel kogels vanwege de vele valse starts een dure grap voor de atletiekbond, maar daar hadden de doorgaans zuinige Zeeuwen geen boodschap aan. De titelstrijd leid de voor de relatief kleine Zeeuwse afVaardiging tot een mooie medail- leoogst. Achtentwintig keer verzekerde een Zeeuwse atleet zich van ereme taal. Het Terneuzense Schelde- sport, dat voor een perfecte organi satie tekende, viel liefst zeventien keer in de prijzen. Leonie Berden (RKHAV) eiste met goud bij het kogelstoten, speer- en discuswer pen een hoofdrol voor zich op. Jacques Zaman (Scheldesport) liep tijdens het NK voor eigen publiek op de 400 meter een indrukwek kende race en prolongeerde zijn ti tel. Zaman was in baan zes na de tweede start in de finale van de 400 meter goed weg en legde de basis voor zijn overwinning op de eerste tweehonderd meter. De Ter- neuzenaar had in de serie op reser ve gelopen, maar gaf in de allesbe- slissende race van meet af aan al les. „Ik baalde ervan dat ik in laan zes moest lopen, omdat je daar nie mand vóór je hebt. Als je lang zaam start, kom je niet op kop en juist als je de laatste bocht in gaat, moet je voor liggen. Ik heb alles ge geven en verzuurde in de laatste vijftig meter. Dit was echt op ka rakter. Vorig jaar kwam het een beetje uit de lucht vallen, nu is het vooral leuk omdat het voor eigen publiek is." Jacques Zaman liep met 57,71 se conden in de categorie 50+ een persoonlijk record. „Maar ik loop minder hard dan een jaar of vijf te rug", bekende hij. „Toen liep ik al leen maar zes- en zevenenvijfti gers. Ik train twee keer in de week en loop 's zondags een trimloopje. Meer moet dat niet zijn, anders loop je kans op blessures." Glenn Hoffman uit Axel won zil ver op de 100 meter, de 200 meter en bij het verspringen. De 53-jari- ge Axelaar kon daarmee terugkij ken op een geslaagde titelstrijd. „Ik was tevreden met de tweede plaats op de sprint, omdat er meer niet in zat. Ik vond alleen mijn tijd heel matig. Ik heb minder kunnen trainen en dat merk je als je twee keer op één dag moet lppen. Met jonkies van 35 jaar en oudste deelnemers van 78 jaar was het NK masters vooral grijs getint. Niettemin leverde het kampioen schap fraaie prestaties op. Het bleef droog, maar het regende in totaal elf Nederlandse records. Zo was de winnende tijd bij de man nen 70+ op de 400 meter 71 secon den. Verder vertelden atleten op leeftijd prachtige anekdotes. Over krakende en piepende ledematen bijvoorbeeld. „Maar als je stopt, word je pas echt oud." En: „Vroe ger moest je oppassen als je in laan één liep dat je niet uit de bocht vloog. Daar heb ik nou geen last meer van." Edwin de la Ruelle (RKHAV) uit Zuiddorpe, die op de 800 meter bij de mannen 40 net naast ere metaal greep, vertelde over zijn voorbereiding. Hij had zaterdag nog eens naar de gouden race tij dens de Olympische Spelen van Barcelona gekeken om zich op te peppen. „Je weet wie er gaat win nen, maar het blijft kippenvel." De la Ruelle hoopte op een boemelra ce, maar trof het niet. Vanaf het startschot werd er in een strak tempo gelopen. Eddie Smit uit Kerkwerve behaal de zaterdag tweemaal zilver bin nen anderhalf uur op de 1500 en 5000 meter. Tien jaar geleden pres teerde hij dat ook al eens in Gro ningen. Toen had hij slecht een uur nodig voor die dubbelslag. maandag 11 juni 2012 GOES Luteijn stopt als voorzitter Voor David Luteijn was de eerste editie van de Ronde van Zeeland Seaports de laatste als voorzitter van het organisatiecomité. Luteijn stond zes jaar aan het hoofd van de Zeeuwse profronde. Als er een goede opvolger wordt ge vonden, stapt hij op. Hij blijft wel betrokken bij de organisatie. „De zesde was de zwaarste en voor mij voor ook de mooiste", keek Luteijn zaterdag terug. „Een aankomst met drie man spreekt me meer aan dan een massasprint En mooi dat er - weer een soort Kittel wint" MIDDELBURG Slechts 29 renners halen de finish Het was een onderwerp van ge sprek tijdens de ontvangst in het Middelburgse stadhuis. Hoeveel renners zullen er met deze harde wind finishen? Organisator David Luteijn hield het op 50. Oud-topren- ner Cees Bal dacht 35. Beiden kre- gen een beetje gelijk. Op de uitsla genlijst staan precies vijftig ren ners genoteerd. Eenentwintig van hen moesten vanwege grote achter stand echter al vroeg afsprinten. Slechts 29 haalden echt de streep. Er gingen er 132 van start. MIDDELBURG Nike komt met Kee kijken naar Lars Voor Lars Boom was zaterdag een speciale supporter naar Zeeland ge- komen. Zijn vrouw Nike had hun nog geen drie weken oude dochter Kee naar dé start in Middelburg meegenomen. Het leverde voor de start en na de finish aandoenlijke beelden op van een knuffelende en kirrende Lars Boom. Wie het ge mist heeft, kan komende week naar de Ster ZLM Tour gaan kijken. De start en/of finish is vaak in de buurt van Vlijmen, de woonplaats van Lars, Kee en Nike. ZIERIKZEE Belg Ouamoum loopt record in Zierikzee De Belgisch atleet Tarik Ouamoum heeft op de 3000 meter het baanre cord verbeterd in Zierikzee. Hij kwam tot 8.27,70 en verpulverde daarmee het vorige record van Leo nard van Putten (8.39,0). Ook de nummers twee en drie, A-junior Lahsene Bouchickhi en Ronnie Overgaauw (Dynamica) bleven on der die tijd. Bij de vrouwen ging de winst naar Marijke de Visser van Dynamica. Ze liep op de 3000 meter eveneeens een baanrecord: 10.38,26. De Lage Landen Eindhoven Schrijf je nu in voor de marathon, halve marathon, 2,5 of 5 km in via: www.marathoneindhoven.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 69