Het geheim van Het Heilig Land 22 15 Wildwesttaferelen in Clinge Défilé van oudjes trekt ieder jaar meer bekijks Hoeve La Saiette j=ecje heeft weer een waar dorpshart kan de toekomst r weer tegemoet door Frank Gijsel maandag 11 juni 2012 CLINGE - Op het tot Fort States Tree (Statenboom) omgedoopte schietterrein van SV De Schutterij in Clinge waanden honderden mensen, onder wie 175 schutters, zich dit weekend in het Wilde Westen. Ze waren gekleed als cow boys en trappers en sliepen in ti- pi's, lodges en rondtenten. De schietwedstrijden, met revolver, pistool, geweer en minikanon, stonden centraal. Zaterdag ging er KLOOSTERZANDE Swim for Freedom levert fiks bedrag op Slechts dertien deelnemers zwom men zaterdag gesponsorde baan tjes in zwembad de Honte in Kloos- terzande ten bate van de reddings brigade Kloosterzande en de stich ting Childcry. Toch haalden zij ruim 700 euro op. Dit bedrag wordt verhoogd door acties van on dernemers. Het totaalbedrag wordt door beide organisaties gedeeld. HULST Seniorenraad dringend op zoek naar notulist Het lukt de Seniorenraad Hulst maar niet een notulist(e) te vinden voor het vastleggen van haar be raadslagingen. Het bestuur van de Seniorenraad denkt dat de vacature lastig is in te vullen door het verga dertijdstip; altijd op een donder dag, meestal 's ochtends. Wie wil notuleren, kan contact opnemen met de secretaris via j.courtin@kpnplanet.nl CLINGE Beschonken Belg moet zijn rijbewijs inleveren De politie heeft vrijdagnacht het rijbewijs ingenomen van een 33-ja- rige Belgische automobilist. De man werd in de Opperstraat, in de polder bij Clinge, aan de kant ge maand voor een blaastest. De test gaf alcohol aan. De bestuurder ging vrijwillig mee naar het bureau voor de ademanalyse, die 2,5 maal de maximumhoeveelheid aangaf. gejuich op toen de Belgische deel nemer Willy Vanhille uit Beer- nem officieus het wereldrecord in de discipline Donald Malson verbe terde. Met een voorlaadrevolver schoot hij op de vijftigmeterbaan 87 punten bij elkaar. Het officiële record van 86 punten blijft echter in de boeken omdat de wedstrij den bij het westernweekend niet aangemeld zijn bij de Wereldorga nisatie van historische wapens. AXEL De Clercq en Van Mullem winnen 17e Trekkertrek Christoph de Clercq (categorie tot 10 ton) en Angelo van Mullem (op gevoerde trekkers) zijn de win naars van de 17e editie Trekkertrek in Axel van het Agrarisch Jongeren Kontakt Oost Zeeuws-Vlaanderen. Zo'n honderd deelnemers uit Ne derland en Vlaanderen trokken met hun gevaarte de sleepwagen om te zien wie de sterkste was. TERNEUZEN Kinderboerderij krijgt cheque van 750 euro De Soroptimistclub Zeeuws-Vlaan- deren heeft de kinderboerderij in Terneuzen een cheque van 750 eu ro geschonken. Het bedrag werd za terdag overhandigd tijdens het jaar lijkse schaapscheerdersfeest. De Soroptimistclub (een internationa le organisatie voor het welzijn van vrouwen en kinderen) heeft het be drag bijeengebracht tijdens een zo genoemd running dinner. TERNEUZEN Automobiliste rijdt dronken door tunnel De politie heeft zaterdagnacht bij het busstation in Terneuzen een 25-jarige dronken automobiliste uit de gemeente Terneuzen bekeurd en een rijverbod van vijf uur gege ven. In de Westerscheldetunnel viel ze al op omdat ze te hard en steeds op de linkerweghelft reed. Toen ze moest blazen, kwam de aap uit de mouw. Momenteel staan er in Lamswaarde 22 woningen te koop. Dat is op een in woneraantal van rond de achthonderd best s+tevig te noemen. (Bron: Funda) Tientallen bewoners van 't Eilig Land werkten de afgelopen we ken mee aan het maken van een promotiefilm over hun dorp. Het doel: mensen van buiten zó verliefd laten worden op Lams waarde, dat ze er heel graag wil len komen wonen. door Sheila van Doorsselaer Amsterdam doet het. Rotterdam ook. En nu schaart Lams waarde zich in het rij tje van die 'grote jon gens' met citymarkting. Een duur woord voor het in de etalage zet ten van je woonplaats. Opgemerkt worden. Bezoekers trekken en, in het geval van Lamswaarde, nieuwe inwoners. Initiatiefneemster Ellen van Troost kwam op het idee van ci ty..., laten we het maar dorpsmar- keting noemen, toen ze haar huis maar niet verkocht kreeg. „Het stond al zó lang te koop. Toen op de open dag niemand was komen opdagen, dacht ik: Misschien is het een goed idee een filmpje van mijn huis en de omgeving te ma ken. Zo zag ik dat er in ons dorp nog zo'n vijftien huizen te koop staan en kreeg ik het idee om geza- melijk reclame te maken." Inwoners, jong en oud, onderne mers, een kleine honderd bewo ners van het Heilig Land besloot Een aantal sfeerbeelden uit de pro motiefilm 'Het Geheim van Lams waarde' zoals op de dvd. foto's www.krotofkans.nl een bijdrage te leveren aan een heuse promotiefilm, gesteund door het project Krot of Kans. De film 'Het Geheim van Lamswaar de' ging zondag, tijdens de dorps kermis, in première in de smidse van de familie Kindt aan de dreef. Het rook er naar metaal en olie, maar het was er druk en gezellig. In aandoenlijk schokkerige ama teurbeelden, schetsten Lamswaar- denaren een beeld van hun durp. Waarom ze er zo graag wonen en er nooit meer weg willen. Tegen mensen van buiten het dorp wil len ze zeggen: kom erbij! Theo en Maria van Driessche van de voormalige dorps winkel worden geïnter viewd. Cindy Tieleman maakte een filmpje over haar jeugd en de omgeving waarin ze opgroeide. Ook marcheert in de film de fanfa re voorbij, ze spelen het Wilhel mus bij Koninginnedag en gaan dan verder in de kroeg. Chef Yan- nick Mahu van de Petrus 8c Paulus hoeve nodigt iedereen uit Lams waarde ook vooral te komen proe ven. We zien lammetjes geboren worden, vlinderdeskundige Joop de Bakker in actie, leerlingen De Oostvogel vertellen waarom hun school zo leuk is. De oudste bewo ner van Lamswaarde, Lisa Plat- jouw, vertelt waarom ze „blaift zit ten waor 'ank zit" en een creatieve Thomas Hoefeijzers filmt de stra ten van zijn dorp terwijl hij een rondje rijdt met de auto; street- view. Van Troost hoopt de dvd van het Geheim van Lamswaarde breed te verspreiden. En haar huis? Dat is verkocht! GROEDE - Dankzij het uiterst actie ve comité van het Oldtimer Week end in Groede komt er elk jaar meer publiek op af Het défilé za terdagmiddag van oude leger- land bouw- en burgervoertuigen ging over, rond en door Groede Po dium. Hier was evenals op de markt van het dorp, de hele mid dag veel vertier. Helaas konden door harde wind de vliegtuigen van de Stichting Wings to Victory niet opstijgen van vliegveld Mid den Zeeland voor een flyby over Groede. Zondag maakten vijftig oude fiet sen en motoren een rit door en rond Groede, waaronder een fiets met een grote bak voorop om gar nalen uit te leuren. Sommige berij ders waren gestoken in Cadzandse dracht. De opbrengst van dit week einde is dit jaar voor de Voedsel- bank Zeeuws-Vlaanderen. VOGELWAARDE - Hoeve La Saiette is na een grootscheepse verbou wing geschikt als beschermde woonomgeving voor 36 dak- en thuislozen. Daarnaast zijn er zes bedden beschikbaar voor 24 uurs dag- en nachtopvang. In de vier woongroepen voor telkens "negen cliënten zijn de kamers in een nieuw jasje gestoken en voorzien van eigen toilet en douche. Men sen met problemen kunnen hier tot rust komen „Een kostenplaatje van zo'n anderhalf miljoen euro", zegt Edwin Geerse, manager pri mair proces Zeeland van het Leger des Heils. Zaterdag werd de drukbezochte heropening gevierd met het Lente feest. Naast een rommelmarkt, kraampjes, kindervermaak en an tieke tractoren was er een optre den van de Amsterdam Staff Song sters, het Leger des Heils-koor. EEDE - De dorpsgemeenschap van Eede heeft zijn hart en ontmoe tingsplaats weer terug. Zaterdag middag werd, na een dagen du rend dorpsfeest, de nieuwe Hof van Eede geopend. Met vereende krachten zijn na de brand van eind 2010 de schouders eronder gezet om het dorpshuis te realiseren. De saamhorigheid van de mensen van Djee was hartver warmend; door diverse acties kon den extra voorzieningen worden getroffen. Wethouder Jan Schaalje beloofde alles in het werk te stel len de nog ontbrekende wensen uit te voeren. „We zullen als ge meente serieus bekijken hoe we kunnen bijspringen." Het wachten is nu op de definitieve afrekening van de verzekering. Leerlingen van de Sint Josephschool speelden de musical Brand. Diverse verenigin- gen presenteerden zich in de Hof De gasten bewonderen de nieuwe bar. Het dorp vierde de laatste dagen zo van Eede. uitbundig feest dat al voor het weekeinde het bier op was. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 67