'Inwonerpanel geldverspilling' 141 Provincie goochelt met grondprijs Waterdunen Lamswaarde heeft het! almanak Strippers 1500 Fietsers trappen 12.000 euro bij elkaar maandag 11 juni 2012 Dorpsraden Hulst voelen zich gepasseerd In een gezamenlijke brief aan het college van burgemeester en wethouders van Hulst spre ken de dorps- en wijkraden in de gemeente hun verbazing en ongenoegen uit over de invoe ring van een inwonerpanel. „Ze hebben ons toch?" door Pascalle Cappetti HULST - Met het inwonerpanel wil Hulst vier keer per jaar de mening peilen van een representatieve groep van zo'n duizend inwoners over allerlei onderwerpen. De wer ving van de deelnemers wordt bin nenkort in gang gezet. Daarvoor heeft de gemeente het externe bu reau GfK in de arm genomen. Inwoners die zich aanmelden voor het panel, krijgen zo'n vier keer per jaar het verzoek om (ano niem) een digitale vragenlijst in te vullen. Naast de mensen die zich vrijwillig aanmelden, krijgt een aantal inwoners een persoonlijke uitnodiging van de gemeente, om zo een representatieve groep te krijgen. Als dank voor deelname worden na elk onderzoek enkele prijzen verloot. Robert Asselman, voorzitter van de Dorpsraad Kloosterzande, is verbolgen over het voornemen van de gemeente. „Wij zijn al ja ren overlegpartner van de gemeen te en als zodanig zijn wij er op in gesteld om gevraagd en onge uit het exploot dd. 06-06-2012 van. gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Jessica Duerinck, wonend te Sas van Gent, gemeente Terneuzen, aan Lesley Oliver Otsen, thans zonder bekende woon- of ver blijfplaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante op gemaakt verzoekschrift tot echtschei ding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 28-09-2012 een verweerschrift dan wel een ver zoek tot uitstel daartoe, kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende af schrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders@vandamme-holland.nl vraagd advies te geven aan de ge meente. We weten wat er speelt, zijn de oren en ogen van de leefge meenschap in elke kern en vor men een representatieve groep in woners." Vrijwel alle dorps- en wijkraden houden elke zes tot acht weken een openbare vergadering. Daar naast ontmoeten ze elkaar vier keer per jaar om kernoverstijgende zaken te bespreken en dan is er nog de algemene jaarvergadering waar ook altijd (een delegatie van) het college van burgemeester en wethouders bij aanwezig is. Asselman: „Wij snappen dus niet wat het nut van zo'n inwonerspa nel is. Het steekt ons ook dat de ge meente hiervoor een extern bu reau inschakelt. Dat is erg duur, ter wijl zo'n raadpleging vrij eenvou dig via de dorpsraden te organise ren is." Volgens de Hulster wethouder Clen de Kraker staat het plan voor een inwonerpanel helemaal los van de waardevolle bijdrage die dorpsraden leveren aan beleids plannen van de gemeente. Burger participatie gaat in de toekomst een steeds belangrijkere rol spelen, voorziet hij. „De burger krijgt steeds meer in vloed op het beleid. Ook de wijk en dorpsraden kunnen zich hier la ten horen, graag zelfs. We kunnen dan heel gericht, op wijk- en straat niveau, actie ondernemen. Een voorbeeld is de aanpak van zwerf vuil." MEESTCELEZEN 1Hulst dreigt met intrekken subsidie 2. Raden Hulst voelen zich gepasseerd 3. Provincie goochelt met grondprijs WEBLOCS Kijk voor weblogs van PZC-redacteu- ren over onder meer sport, kunst en politiek op www.pzc.nl/blog. STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Die Bevelandse voetbalvereniging voldoet aan alle eisen van een typi sche dorpsclub. Voetbalvelden mid den in het dorp, een kerkklok die van af het veld duidelijk zichtbaar is en spelen op een niet bijzonder hoog ni veau. Natuurlijk zijn de vrijwilligers de kurk waar de vereniging op drijft en nu, nu het seizoen erop zit en de velden dicht gaan, is het tijd voor de Het durp dankt zijn benaam 't Heilig Land aan de onstaansgeschiedenis: als uit hofvan de Vlaamse Abdij van Boudelo. De Sint Corneliuskerk (1873) is een be zienswaardigheid en Lamswaarde staat bekend om het rijke verenigingsleven. Tip? redactie@pzc.nl wat grotere (bouw)klussen die niet tijdens het seizoen kunnen plaatsvin den. Op de website van de vereni ging wordt aangekondigd dat de kleedkamers opgeknapt gaan wor den en daarvoor moeten ze he-le-maal leeggemaakt worden. In het bericht wordt ook gevraagd naar mensen die willen helpen, en hoe: 'Strippers gevraagd'. HULST - De Reynaertfietstocht van de Rotary Hulst heeft zaterdag zo'n 12.000 euro opgebracht voor het goede doel. Ruim 1500 fietsers gingen vanaf zes opstapplaatsen in de regio van start voor een tocht van 20, 30, 50 of 100 kilometer. „Vorig jaar hadden we zo'n twee duizend deelnemers, maar toen was het echt schitterend weer. Ge zien de harde wind zijn we toch zeer tevreden", zegt Hector Robby Picavet van de Rotary. Onderweg moest er geregeld opgebokst wor den tegen fikse windstoten. Bij de opstap- tevens rustplaatsen kon den de fietsers even op krachten komen met een hapje, drankje en een stukje amusement. De kinde ren konden onderweg de fiets ver sieren en kregen een gratis ijsje. Enkele goede doelen zijn onder meer de zorgboerderijen in de ge meente Hulst. door Sheila van Doorsselaer GROEDE - De provincie heeft eenzij dig het bod voor de 'landbouw gronden, nodig voor Plan Waterdu nen, verlaagd. Akkerbouwers in het gebied worden zo gedupeerd. Ze vinden dat de provincie abso luut niet de toezegging nakomt dat er uiterste inspanningen wor den gepleegd om te komen tot vrij willige grondverwerving. Suze de Hullu, grondeigenaar in plan Waterdunen, doet een boekje open over de 'onderhandelingen' door de provincie, waar ze naar ei gen zeggen „geen woorden voor heeft." De grondeigenaren willen dat de provincie zich baseert op de agrari sche waarde van de grond. In een uiterste poging om er minnelijk uit te komen en een gerechtelijke onteigeningsprocedure te voorko men, is de provincie bereid om een bod te doen van 1,5 maal de agrarische waarde (5,37 euro) met een totaalbedrag van 8,06 euro per vierkante meter. De Hullu: „Aan de hand van recen te vergelijkingstransacties blijkt dat de huidige prijs minimaal 6 eu ro bedraagt. Dit spreekt de provin cie niet tegen, maar die stelt zich nu ineens op het standpunt dat het bod niet 1,5 maal de agrarische waarde zou zijn, maar dat het een vast bod is van 8,06 euro. Hier door is slechts sprake 1,3 maal de agrarische waarde. De kostenstij ging door een hogere prijs van agrarische grond wordt dus op óns afgewenteld." De grondeigenaren hebben zelf twee voorstellen ingediend. Als de provincie hiermee niet akkoord gaat, is het voor de grondeigena ren slikken of stikken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66