42
Veteranen A Olympia schrijven geschiedenis
Wind houdt huis
op NK dressuur
Eerbetoon aan
Van den Berghe
maandag 11 juni 2012
mmmaam
ATLETIEK
Terneuzen. NK masters. Vrouwen, 35+,
speerwerpen: 1 Leonie Berden, RKHAV,
31.63. Kogelstoten: 1 Leonie Berden, RK
HAV, 11.21. Discuswerpen: 1 Leonie Ber
den, RKHAV, 41.00. 40+, 100 meter: 3
Patricia Dieleman-Pieters, Scheldesport,
14.64. 200 meter: 3 Patricia Diele
man-Pieters, Scheldesport, 30.04. 400
meter: 2 Patricia Dieleman-Pieters, Schel
desport, 68.54. 5000 meter: 3 Frédéri-
que Versluys, De Wielingen, 18.30.24.
Speerwerpen: 1 M. van der Veen-Koers,
AV56, 21.27. Verspringen: 2 Christian
Kouijzer-Lauwers, RKHAV, 4.41.
45+, 100 meter: 2 Christian Kouijzer-Lau
wers, RKHAV, 14.04.
Mannen 40+, 3000 meter steeple: 3 Al-
win de Zeeuw, Scheldesport, 12.10.59.
45+, discuswerpen: 1 Roel van Laere,
Scheldesport, 28.27; 2 Ronald Rasenberg,
Scheldesport, 24.92; 3 Emile Fabry, Schel
desport, 22.93.
Kogelstoten: 1 Emile Fabry, Schelde
sport, 10.57; 2 Ronald Rasenberg, Schel
desport, 8.32; 3 Jos de Kreek, Schelde
sport, 7.13. Hoogspringen: 2 Luc van
Laere, Scheldesport, 1.70. 50+, 100 me
ter: 2 Glenn Hoffman, Scheldesport,
12.66. 200 meter: 2 Glenn Hoffman,
Scheldesport, 26.61; 3 Jacques Zaman,
Scheldesport, 26.81. 400 meter: 1 Jac
ques Zaman, Scheldesport, 57.71. Ver
springen: 2 Glenn Hoffman, Schelde
sport, 4.83; 3 Luc van Laere, Schelde
sport, 4.31. 60+, 800 meter: 2 Rini van
Dijke, Delta Sport, 2.28.23. 1500 meter:
2 Eddy Smit, Delta Sport, 5.21.75. 5000
meter: 2 Eddy Smit, Delta Sport,
20.32.85; 3 Wim de Jonge, AV'56,
20.46.98. 70+, 1500 meter: 2 Rinus Joos-
se, AV'56, 6.08.64.
Middelburg. Schellachloop Mannen, 12
kilometer: 1. Neal Bouterse (Middel
burg) 42.23, 2. Erwin Harmes (Middel
burg) 42.26, 3. Jesper Francke (Koudeker-
ke) 43.12, 4. Wim van Sparrentak (St Lau
rens) 44.33, 5. Jorim Boks (Middelburg)
44.45. Vrouwen: 1. Evelien van Sparren-
tak (St Laurens) 55.14, 2. Rianne Jansen
(Middelburg) 57.47, 3. Jannie de Vries
(Vlissingen) 57.58, 4. Chantal Koole (Zou-
telande) 58.05, 5. Caroline Veringa (Mid
delburg) 59.40.
8 kilometer. Mannen: 1. Fanny Huibregt-
se (Westkapelle) 32.12, 2. Jan van Vaarde-
gem (Westkapelle) 32.26, 3. Ron Dellebe-
ke (Souburg) 32.44. Vrouwen: 1. Laura
Kleinepier (Middelburg) 34.12, 2. Bianca
de Regt (Koudekerke) 36.16, 3. Andrea
van der Heul (Middelburg) 39.48.
4 kilometer. Mannen: Dion Pluijlaar (Mid
delburg) 14.56, 2. Joram Verhage (Sou
burg) 17.04, 3, Tristan Carol (Middel
burg) 18.18. Vrouwen: 1. Nikita de Lan
ge (Middelburg) 2. Jacqueline de Bree
Middelburg) 19.20, 3. Cirelle Pluijlaar
(Middelburg) 19.55.
BEACHVOLLEY
Beach Savok volleytoernooi. Sas van
Gent. Mannen A: 1. Rowi 1, Etten-Leur,
2. Sigïvok (Huskies), Sint Gilles Waas 3.
De Garnalen, Zevla combin. Mannen B:
1De Sterre (De Zeesterre 2), 2. Savok
(Mijn pers favorieten), 3. Volley Hulst (De
Bikkels). Vrouwen A: 1. Focus
Kemzeke/Stekene, 2. Savok (De Strandjut
ters), 3. De Sterre. Vrouwen B: 1. VC
Spectrum, Moerbeke, 2. Savok, 3. Voor
waarts. Jeugd Jongens/Meisjes: 1. Vol
ley Hulst, 2. Savok, 3. Savok 2.
BILJARTEN
Driebanden groot. Grand Prix Amster
dam. Pré-kwalificatie: J. Anneveldt - Jo
ke Breur 25-17, 41Peter Berndsen - Joke
Breur 25-10, 31. Breur uitgeschakeld.
DUIVENSPORT
Vroegste meldingen provinciaal Cha-
teauroux met 4671 oude duiven: 1,13.
D. de Voogd (Yerseke), 2. Gebr. Scheele
(Terneuzen), 3. M. van Iwaarden (Kruinin-
gen), 4,5. M. Boogert (Yerseke), 6. Comb.
De Visser/Roegiest (Philippine), 7,9,10.
Gebr. Van Beveren&Dtr (Nieuw Namen),
8. Joh. Van Belzen&Zn (Arnemuiden), 11
L. Goedegebure ('s Heer Arendskerke),
12. F. Calon (Clinge), 14. Comb. J.
Braet&Zn (Heikant), 15. A. Mattens (St.
Jansteen).
6> JUDO
Best. Instaptoernooi. -10 jaar: 1. Levi
Aanen (Middelburg) -24 kg, 2. Deva Mat-
theew (Vlissingen) -40 kg, 3. Maaike Ham
ent (Middelburg) -25 kg.
- 12 jaar: 1. Mike Godschalk (Middel
burg) -34 kg. 1. Reevy Mattheew (Vlissin
gen) -46 kg, 2. Luka van Opstal (Goes)
-38 kg, 3. Jonathan Kruikemeijer (Nieuw
en Sint Joosland) -38 kg.
Best. Bokaaltoernooi. -10 jaar: 1. Indy
Godschalk (Middelburg) -28 kg. - 12
jaar: 2. Femke van Heusden (Goes) -30
kg, 2. Josca de Boer (Zierikzee) -44 kg, 3.
Benthe de Ridder (Middelburg) -36 kg, 3.
Niek Louwerse (Vlissingen) -46 kg.
MOTORCROSS
Vijfde RES-cross, Axel. 65cc: 1. Mack
Bouwense, Gouda, 2. Stef Nesselaar, Ud-
del, 3. Veron Jansen, Vlissingen, 6. Luca
Dhanis, Terneuzen, 7, Joshua van Doorn,
Middelburg. 85cc: 1. Joey de Wulf, Oost
burg, 2. Stan Brons, 's-Heer Abtskerke, 3.
Bart Poland, Waarland, 4. Laurens de Rid
der, Kuitaart, 6, Timo Dhanis, Terneuzen,
7. Wilko de Booy, Walsoorden, 10. Rut-
ger de Rijcke, Terneuzen. MX2/125 VT:
1. Joost Gruben, Axel, 2. Guido Boone,
Oost-Souburg, 3. Aswin Vandamme, Zuid-
dorpe, 6. Tommy van Wanrooy, Vlissin
gen, 7. Dimitri Dekker, Zandstraat, 11.
Daniëlle van Kempen, Oost-Souburg. Ve
teranen A: 1Martien Jansen, Terneuzen,
2, Eric Mercie, Estinnes (B), 3. Erik van de
Wekken, Zierikzee, 5. Bart Mangnus, Vo
gelwaarde. Veteranen B: 1. Francky van
Eecke, Zedelgem (B), 4. Ron Doppegieter,
Hoofdplaat. MX Open: 1. Michael Bruy-
den klasse 3: 1Roinald Tomassen,
kamp. (Nieuwegein) 133,11; 2. Mathilde
Klomp (Groenekan) 141.71; 3. Co van
Wijk (Nieuwegein) 148.85. Enkelspan
paarden klasse 4: 1Toon Voskens (Til
burg) 118.21; 2. Jan Moonen (Tilburg)
123.59; 3. Piet de Ronde (Beusichem)
127.77. Tweespan pony's klasse 2-3: 1.
Govert de Koning (Leerdam) 130.41; 2.
Heidi te Poele, kamp. KI.2 (Oud Sabbin-
ge) 130.63; 3. Nathalie van de Ende,
kamp. KI. 3 (Poeldijk) 130.69. Tweespan
paarden klasse 2-3: 1. John Castelijns
((Eersel) 128.24; 2. Ton de Winter (Mon
ster) 162.79; 3. Jack Limburg (Barend-
recht) 171.29.
SKEELEREN
Vlissingen, Vlissingen on Wheels (KPN
Inline Cup). Eredivisie: 1. Crispijn
Ariëns, 2. Jouke Hoogeveen, 3. Erwin Me-
su (Middelburg), 4. Gerwin Smit, 5. Niels
Mesu (Midddelburg), 6. Antwan Tolhoek
(Yerseke), 7. Sven Mallezie, 8. Bart Mol,
9. Niels Steenbakker (Biggekerke), 10.
Sjaak Schipper.
TRIATLON
Terheijden. Kwarttriatlon: 8. Gert van
der Vinden (Biggekerke). 2.00.22.
WIELRENNEN
Goes. Zomeravondcompetitie. Catego-
Langdorp (B), 2. Changing 5.0 (Goes), 3.
Aspect ICT (Hardinxveld-Giessendam).
Gemengd: 1. Walcheren 2x10 (Grijpsker-
ke), 2. Bikefreaks (Kapelle), 3. VP-oost
(Vrouwenpolder). Jeugd: 1M&M (Renes-
se), 2. Bcc (Middelburg).
Elim. NK jeugd. Cat 3: 4. Jurgen Mesu
(Middelburg), cat 4: 9. Arjan Poleij (Krui-
ningen), 11. Tristan Timmermans, cat 5:
Jochem Kerckhaert (Schoondijke), meis
jes 8 jaar: 5. Myrthe Greijdanus (Dis
hoek), 7. Vera de Munnik (Kapelle), meis
jes 10 jaar: 9. Shirin van Anrooij (Kapel-
Ie).
IJzendijke. Junioren: 1. Merijn Korevaar
(Groot Ammers), 2. Levi Tindal (Land
smeer), 3. Lars Peeters (Oudenbosch),
13. Boaz Bal (Zierikzee), 14. Jordi 'van
Poecke (Axel), 16. Jordy Geijssels (Koe
wacht), 17. Ivan Dellaert (IJzendijke), 19.
Frank Vermue (Oudelande). Nieuwelin
gen: 1. Pim van de Klundert (Woensd-
recht), 2. Thierry Bouckaert (Lisse), 3.
Dennis van Leeuwen (Poeldijk), 5. Mau-
rits de Waal (Kloetinge), 9. Alain de Smit
(IJzendijke), 11. Guido de Neve (Middel
burg), 14. Dylan Soetens (Sas van Gent),
17. Korneel Bogaert (IJzendijke), 19. Tim
Janssen (Goes).
TENNIS
Kapelle. Kapelle Open. Finales. Mannen-
enkelspel. ME3: K. van den Berge-J. Al-
TERNEUZEN - Dankzij een 6-0-zege op Tempo uit Ber
gen op Zoom zijn de veteranen A van hockeyclub Olym
pia uit Terneuzen gepromoveerd naar de hoofdklasse in
het district Zuid. Het is voor het eerst in de geschiede
nis dat een Zeeuwse ploeg dit niveau bereikt. De basis
van de veteranen A van Olympia bestaat voor een be
langrijk deel uit spelers die ooit in de tweede klasse van
reguliere competitie speelden. foto Mark Neelemans
ninckx, Lembeke (B), 2. Nicky van Word-
ragen, Bleyswijk, 3. Bart Seymortier, Ade-
gem (B), 5. Dominique Soeters, Terneu
zen, 7. Patrick Piessens, Heikant, 8. Robin
de Jonge, 's Heer-Abtskerke, 9. Wesley
Vaal, Kloosterzande. Licentiehouders: 1.
Maarten Govaert, Wetteren (B), 2. Jeffrey
van Kempen, Oost-Souburg, 3. Jeroen
Vanrijselberghe, Aaigem (B), 5. Boy Stock
man, Terneuzen, 7. Florentijn de Roo, Ter-
PAARDENSPORT
Vrouwenpolder. Districtskampioen
schap Samengesteld Menwedstrijd
Zeeuwse Menvereniging. Enkelspan po
ny's klasse 1: 1. Maaike Hannewijk,
kamp. (Ovezande) 143.87 punten; 2. Cis-
ka Janse (Vlissingen) 153.48; 3. Mitchel
Ardon (Wemeldinge) 162.36. Enkelspan
pony's klasse 2-3:1. Gijs van Dijk, kamp.
KI.3 (Cothen) 121.40; 2. Chantal Vermer-
ris, kamp. KI.2 (Kats) 130.31; 3. Mirella
Soffers (Bergen op Zoom) 139.67. En
kelspan paarden klasse 1:1. Bram Mara-
nus, kamp. (Aagtekerke) 172.92; 2. Pieter
Karelse (Kats) 177.62; 3. Erik Plaggen-
borg (Vierpolders) 216.75. Enkelspan
paarden klasse 2: 1. Jaap van de Horst,
kamp. (Utrecht) 140.32; 2. Eddy van
Hecke (Stekene) 140.55; 3. Freek Prozee
(Geldermalsen) 145.79. Enkelspan paar
rie A: 1. Patrick Tolhoek (Yerseke), 2.
Nick Nieuwdorp (Yerseke), 3. Pieter Vette
(Heinkenszand). Categorie B: 1. Johnny
Timmerman (Wemeldinge), 2. Eric Ver
mue (Heinkenszand), 3. Adri Jo van den
Dries 's Heerenhoek). Vrouwen: 1An-
nemarie Pasveer (Arnemuiden), 2. Mathil
de Matthijssen (Grijpskerke).
Oudelande. Amateurs A: 1. Johnny van
der klooster (Lewedorp), 2. Pieter Vette
(Heinkenszand), 3. Marco Wesseling (Hal
steren), 4. Erik Vereecken (Hulst), 5.
Francois Franse (Kwadendamme).
Amateurs B: 1. Miquel Verhagen (Oss),
2. Milan Vader (Middelburg), 3. Marcel
Schroevers ('s-Heer Hendrikskinderen), 4.
Alex de Haan (Heinkenszand), 5. Lex
Meerman (Nieuw en Sint-Joosland).
Amateurs 40+: 1. Tonnie Akkermans (Et
ten-Leur), 2. Teo Muis (Gorinchem), 3.
Erik Meerkerk (Zuidland), 4. Nicky Deij-
kers (Sint-Willebrord), 5. Matti de Baat
(Nieuw-Vossemeer).
S/P-klasse: 1. Johnny de Kok (Terneu
zen), 2. Jens Voet ('s-Heerenhoek), 3. Ralf
Hirdes ('s-Heerenhoek), 4. André Snoeck,
5. Rens van Vijven (Yerseke).
Westenschouwen. Cegeiec 4 Uurs
MTB-estafette. Indieviduelen: 1. Ruud
Rentmeester (Goes), 2. Anco Korteweg
(Noordhoek), 3. Ronald Kros (Hellevoet-
sluis). Ploegen, mannen: 1. MTV Team
liet 7-5 6-0. ME4: J. Bakx-Y. Hilkhuijsen
6-2 1-0 opg. ME5: R. van der Heijden-R.
Jongeneel 7-5 6-7 6-1. ME6: B. van
Geer-R. Mous 6-3 4-6 6-4. Vrouwenen
kelspel. VE3: J. Bruynzeel-S. Vermeulen
6-2 6-4. VE4: L. Siderius-A. Hoogesteger
7-6 6-2. VE5: L. Siderius-I. Gijzen 6-2
6-2. VE6: R. Vogelaar-W. Gijzen 6-4 7-5.
Mannendubbelspel. MD3: J. Bakx/J. van
Loon-K. van den Berge/S. Hermus 6-3
7-6. MD4: P. Felius/M. Vermeulen-D.
Houeweling/M. Kole 6-3 6-2. MD5: R.
Back/R. Paauwe-N. de Marco/D. Rom-
bout 6-4 7-5. MD6: M. van den Broek/S.
de Jong-R. Mous/T. Smits 6-4 6-1.
Vrouwendubbelspel. VD3: J:
Bruynzeel/S. Vermeulen-A.
Hoogesteger/S. Poppe 6-0 6-3. VD5: B.
van Burg/A. Heijboer-H. Clausing/J. Ganse
man 7-5 6-4. VD6: R. Beenhakker/N. van
de Zande-K. Dieleman/I. van 't Westein-
de 7-5 6-4.
Gemengddubbelspel. GD3: M.
Wolfert/D. van Hoof-E. Vleugel/F. Sonne-
mans 6-1 6-4. GD4: P. Erentreich/R. van
der Heijden-S. de Marco/N. de Marco 6-2
6-4. GD5: B. du Pon/D. de Jonge-Y.
Goeman/R. Paauwe 7-6 1-6 7-6. GD6: Y.
Goeman/F. Heijnsdijk-R. Dekker/M. van
Tuijl 7-5 6-3.
HOOFDDORP - De harde wind speel
de de Zeeuwse deelnemers aan
het Nederlands kampioenschap
dressuur in Hoofddorp behoorlijk
parten. Voor Hans Peter Minder-
houd kwam er zaterdag al een
eind aan de titelstrijd in de hoog
ste klasse, de Grand Prix. Zijn
paard Glocks Tango werd te veel
werd afgeleid door wapperende
vlaggen en klapperende zeilen om
goed voor de dag te kunnen ko
men. De Westkappelaar staakte de
wedstrijd, zodat hij zondag niet in
de kür op muziek mocht uitko
men.
Ook voor Thamar Zweistra uit
Schore kwam er een vervroegd
eind aan een wedstrijd. De tweede
ronde van de Lichte Tour werd ge
staakt vanwege de wind. In het eer
ste onderdeel was ze met Hexa
gons Zodinde zesde en met Hexa
gons Whatever elfde geworden. In
de finale eindigde Zweistra met Zo
dinde als vijfde met 72,00 procent.
Jeanine Nieuwenhuis uit Seroos-
kerke werd bij de junioren met
Hexagons Baldacci zesde in de af
sluitende kür. Nieuwenhuis vecht
voor een plaats in de nationale ju-
niorenploeg die deze zomer aan
het Europees kampioenschap mee
doet.
AXEL - De José van den Berghe Tro
fee kende zondag een prima ver
loop. De wedstrijd was een eerbe
toon aan wijlen José van den Berg
he, clubicóon van Zwemclub Koe
wacht waar hij jarenlang zwemtrai-
ner was. Met name in het lange-
baanzwemmen vierde de Axelaar
grote triomfen met zijn ploeg,
waaronder diverse nationale titels
op de schoolslag. Het evenement
gold ook als limietwedstrijd die
meetelde als kwalificatie voor het
NK en EK.
Bij de jongens minioren 6 was
Rick de Block (Honte) drie keer de
snelste. Hij won de 50 rug, school
en vrij. De meisjes verdeelden de
medailles. Winst op de 50 rug was
er voor Evi Baecke (Zeelandia).
Quinty van Gemert (DZK) won
de 50 school en Evelien van Kerck-
hoven (Honte) de 50 vrij.
De 100 rug werd bij de vrouwen,
verdeeld over verschillende leef
tijdscategorieën, gewonnen door
Felicia Groenewold (Schelde) So
phie Bonte (ZCK) en Iris Erpelin-
ck (Honte). De 100 vrij werd ge
wonnen door Laura van Sabben
(Schelde), Simone de Rijcke
(ZCK) en Iris Erpelinck (Honte).
Daphne de Jonge (DZK) Kelly
Bergez (ZCK) en Nicky Vanhijfte
(ZVS) waren de winnaars op de
100 school. De zeges op de 100
vlinder gingen naar Laura van Sab
ben, Kelly Bergez en Iris Erpelinck.
Christoph Bral (ZCK) won de 50
vrij voor Sven Ivens (Bruinvis).
Jomme Bruijnzeel (Schelde),' Jas
per van Riet (Schelde), Sjoerd van
de Poele (ZCK) en Tom Erpe-
link(Honte) wonnen de 100 vrij
en de 100 vlinder. De winnaars op
de 100 school waren Arjen Hiel
(ZCK), Thom Allonsius (Schelde)
Gijs Manhave (Schelde) en Chris
toph Bral. De 8x50 vrij werd ge
wonnen door ZCK in 4.09.10, net
voor de ploeg van de Schelde in
4.09.43. De ploeg van de Honte
eindigde als derde in 4.15.78.