4i Hannewijk maakt het zichzelf lastig maandag 11 juni 2012 'Ik verloor hier al twee keer de finale. Bovendien ben ik sinds dit jaar clubtrainer in Kapelle.' Koen van den Berge, winnaar mannen 3 In een demonstratiewedstrijd bij de Kapelle Open versloeg Mandy Wolfert in drie sets Silvana Bauer. foto Willem Mieras door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De Zeeuwen waren afgelopen weekeinde bijzon der succesvol op de Samen Gestel de Menwedstrijd (SGMW) op ma nege De Eendracht in Vrouwenpol der, met de daaraan verbonden het kampioenschap district Zuid-West. Met Maaike Hanne wijk bij het enkelspan pony's klas se i, Bram Maranus bij het enkels pan paarden, Chantal Vermerris enkelspan pony's klasse 2 en Heidi te Poele bij het tweespan pony's, eisten zij het leeuwendeel van de titels op. De marathon bleek de scherprech ter in het kampioenschap. Chris Provoost had een parkoers met ver schillende mogelijkheden uit de hoge hoed getoverd. Via de kortste weg viel er behoorlijk wat tijd winst te boeken, maar de viervoe ters moesten dan wel goed in de hand staan. En dat bleek niet altijd het geval. Dat bracht menige aan spanningen de problemen. Met een overtuigende overwin ning in het eerste onderdeel, de dressuur, nam Maaike Hannewijk met de Welsh Cob-pony Ferro za terdag bij de pony's in de klasse 1 al meteen een behoorlijke voor sprong op haar achtervolgers. In de vaardigheidsproef haalde de aanspanning uit Ovezande echter een balletje naar het gras. Van dat foutje maakte de debuterende Cis- ka Janse met de merrie Vrijburg's Jacky optimaal gebruik. Met een foutloze rit bracht de koetsier uit Vlissingen met een achterstand van amper twee punten de span ning terug in de wedstrijd. In de marathon op zondag, die werd ge wonnen door Michel Ardon met Bijou uit Wemeldinge, stelde Maai ke Hamelink de titel veilig. „Ja, Cis- ka maakte het toch nog wel erg spannend. Die piano-hindernis was erg zwaar en moest drie keer worden genomen. Daar verspeelde ik nogal wat tijd en gaf ik mezelf weinig kans meer. Maar gelukkig bleef het onbestraft." Bram Maranus kon zich bij het en kelspan paarden klasse 1 geen be ter debuut in de samengestelde mensport bedenken. Na de eerste dag leek de menner uit Aagteker- ke, met Trayco voor de wagen, met de vierde plaats en een achter stand van ruim zestien punten op leider Carla Lankhaar uit Barend- recht met Ruby kansloos voor de titel. In de marathon stelde Maranes echter alsnog orde op zaken. Als een speer stuurde hij de ontketen de ruin in 64,21 seconden over het parkoers en naar later bleek naar de titel. „Dit had ik absoluut niet verwacht. Maar Trayco liep super en liet zich fijn door de hindernis sen sturen." Met het veroveren van de titel bij het tweespan pony's klasse 2 ging voor Heidi te Poele een fel gekoes terde wens in vervulling. De ama zone uit Oud-Sabbinge stuurde het koppel Tinka en Twares met een straatlengte voorsprong naar de titel. Zij bleef Jan-Leen Boot uit Burgh-Haamstede met de New Fo resters Binck en Cody ruim twin tig punten voor. „Mijn pony's zijn in vorm. Ik had er dan ook stilletjes op gehoopt, maar je moet het eerst nog waar maken. Bovendien ben ik als be stuurslid ook nog belast met de coördinatie van de vrijwilligers. En dat was best lastig om te combi neren. De vaardigheidsproef was erg technisch. En de marathon was zwaar met veel alternatieven. Dus je moest keuzes maken. Ik heb gekozen voor de lange lijnen. Dat kostte wel wat meer tijd, maar het gaf het voordeel dat mijn po ny's fijn in hetzelfde tempo kon den blijven lopen. Dus daarmee win je weer tijd." MIDDELBURG Davy Gunst klimt naar tiende plaats Wielrenner Davy Gunst is zaterdag bij de junioren in de Omloop van de Maasvallei op de tiende plaats geëindigd. In de klassieker met start en finish in Stein moest acht keer de Maasberg en acht keer de Musseberg worden bedwongen. Er stonden 170 renners aan de start. Denise Gunst reed zondag naar een derde plaats in de wedstrijd voor nieuweling-vrouwen in Gilze. ERMELO Promotie voor Maxime Osse Maxime Osse met de ruin Navaro is door Young Rider coach Mieke van Gent toegevoegd aan het natio naal B-dressuurkader B. De negen tienjarige amazone uit Heinkens- zand heeft haar promotie te dan ken aan de prima resultaten die ze de laatste maand heeft geboekt in binnen- en buitenlandse internatio nale wedstrijden. MAASSLUIS Ondo zet grote stap richting lijfsbehoud De korfballers van Ondo hebben een belangrijke stap gezet richting lijfsbehoud in de tweede klasse. De ploeg uit Sint-Laurens versloeg Dijkvogels in Maassluis met 9-6. In de driekamp die beslist over de gradatie kan Ondo het karwei dins dag op eigen veld afmaken tegen ACKC. Een gelijkspel is voldoende om tweedeklasser te blijven. GOES Het Tovaal van nu wint prestigestrijd Tovaal heeft in de traditionele af sluitingswedstrijd van het seizoen met 43-26 gewonnen van Oud-To- vaal. Bij rust leidde Tovaal al met 26-12. Voor Tovaal nam Danker Rijk jr. drie try's voor zijn rekening en waren ook Ruben Houmes en Lars Colpaert succesvol. Voor de oude garde nam veteraan Jan-Wil lem Bruël een van de scores voor zijn rekening. MIDDELBURG Van der Lijke tiende in Tour de l'Oise Wielrenner Nick van der Lijke is als tiende geëindigde in de Ronde de l'Oise, een etappewedstrijd in Noord-Frankrijk. De Middelburger moest in de slotetappe enkele plaat sen prijsgeven omdat een groep van vier dertig seconden voor het peloton finishte. Van der Lijke ein digde in het peloton. Marco Min- naard uit Wemeldinge raakte de bergtrui kwijt die hij in de tweede etappe veroverde. 'S-GRAVENWEZEL Pieter Israel rijdt naar tweede plaats Pieter Israel uit Kruiningen is zon dag op de tweede plaats geëindigd bij een wedstrijd over honderd ki lometer in het Belgische 's-Graven- wezel, nabij Antwerpen. Na tien ki lometer ontsnapten al drie ren ners: Israel met Jeroen Das, zijn ploeggenoot bij Ludo Peeters Cy cling Team, en Nico Thys. Halver wege ging Das alleen op avontuur en won uiteindelijk. Israel won de sprint van Thys.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63