Jantien Bruynzeel heeft langste adem spor 40 Van der Klooster en Vette maken opnieuw dienst uit in TMZ-koers Volharding loopt basketbalbeker mis Rentmeester is in z'n eentje het beste team Winst Heijnsdijk/Bustraan Swift geeft titel uit handen maandag 11 juni 2012 door Wim de Vos OUDELANDE - Het zijn de heersers tijdens de laatste wedstrijden van TMZ. Vorige week won Johnny van der Klooster in 's-Heer Abts- kerke en twee dagen later, in Ove- zande, kreeg Pieter Vette de over- winningsbloemen. In Oudelande mochten de twee opnieuw spurt en om de bloemen en het verschil was nauwelijks waarneembaar. Maar Johnny van der Klooster drukte zijn voorwiel juist iets eer der over de finishlijn dan Pieter Vette. Vorige week gaf TMZ-voorzitter Leo Bakker het nog eens aan. „Het deelnemersveld hoeft niet erg groot te zijn om er een mooie koers van te maken", zei hij na de aantrekkelijke race in Ovezande. Na de koers in Oudelande kon die zelfde conclusie worden getrok ken. Maar hoe kon het ook anders: Van der Klooster staat al jarenlang bekend om zijn aanvallende ma nier van rijden en ondanks dat de Lewedorper de veertig reeds is ge passeerd, past hij die strijdwijze niet aan. Nog steeds demarreren zodra hij denkt dat maar kan. Pie ter Vette heeft zich blijkbaar eerst 'warm' moeten rijden in de wed strijden bij de amateurs A, maar sinds een paar weken kent het ge hele peloton hem. Ook de coureur uit Heinkenszand kiest waar moge lijk de aanval. „Dat is nu eenmaal wat ik graag doe. Me niet wegstop pen in dé groep en dan mijn kans afwachten. Nee, dan maar liever strijdend ten onder gaan." Natuurlijk zal Vette nog wel eens een beginnersfoutje maken, maar vooralsnog rijdt hij de laatste we ken goede uitslagen bij elkaar. Drie maal op het erepodium in de laat ste drie wedstrijden, het kan slech ter en wie doet het hem na? Voor alsnog geniet de Bevelandse ren ner hier volop van. In Oudelande kwam Vette samen met Johnny van der Klooster en nationaal kampioen Marco Wesse- ling (Halsteren) vooruit te zitten en uiteindelijk kon de laatste de twee Zeeuwen niet bijbenen. Van der Klooster klopte Vette in de spurt. Johnny de Kok uit Terneu- zen won de wedstrijd in de S/P-klasse in de spurt door Jens Voet en Ralf Hirdes voor te blij ven. VLISSINGEN - De Zeeuwse basket balbeker is bij de vrouwen gewon nen door het Under 22-team van BC Vlissingen, dat in de finaleserie te sterk was voor de vrouwen van Volharding. Het talentvolle Vlis- singse team won twee weken gele den in Goes met 50-75 en bleek ook in de thuiswedstrijd sterker: 64-45- BC Vlissingen U22 had slechts vijf minuten nodig om de 10-0-hand.i- cap weg te werken: 11-10. Daarna hielden de teams elkaar in even WESTENSCHOUWEN - Een tegenval lend aantal deelnemers, amper pu blieke belangstelling en kil weer. Kortom, weinig ambiance zaterdag in de boswachterij van Wester- schouwen bij de zesde editie van de Cegelec 4 Uurs MTB-estafette. Desondanks was de inspiratie bij de deelnemers opmerkelijk groot waarbij met name Zeeuwse top pers als bijvoorbeeld Ruud Rent meester en nationaal nieuwelin genkampioen Milan Vader goed presteerden. Beiden benutten deze vier uur durende uithoudings- proef als training. Ruud Rentmeester was zaterdag een klasse apart. In zijn eentje reed de Goesenaar vanaf de start aan de leiding en die heeft hij niet meer afgestaan. Met andere woor den: Ruud Rentmeester was niet alleen individueel de sterkste, ook overall legde de Goesenaar de wicht tot aan de rust: 26-24. Na de pauze nam Volharding even een voorsprong: 32-35. Na een ti- me-out van coach Tom Joziasse werd de Vlissingse verdediging aangescherpt, wat resulteerde in een 14-0-run. In het laatste kwart vergrootte BC Vlissingen het ver schil tot 64-45. Scores Volharding: Anne de Bakker 10, Elvira Philipsen 8, Annabelle Jozias se 6, Juul Allemekinders 5, Bianca Stok 4 en Amanda Nonnekes 2. ■osassa^s!xi3zsmmmtxsm!sesss^ss^smmm!& Jantien Bruynzeel wint de vrou wen 3-categorie bij het Kapelle Open. In de finale verslaat ze Stephanie Vermeulen in twee sets (6-2 6-4). Bij de mannen wint Koen van den Berge einde lijk 's. In voorgaande jaren ver loor hij de finale al twee keer. door Sven Bakker KAPELLE - Jantien Bruynzeel en Stephanie Vermeulen maakten af gelopen week de dienst uit bij het Kapelle Open. Bruynzeel en Ver meulen wonnen samen het dub belspel in de derde categorie en slo ten zondagmiddag de toernooi- week af met een enkelspelfmale te gen elkaar. De eindzege in het en kelspel ging uiteindelijk naar Bruynzeel. De speelster van het Middelburgse MLTC klopte Ver meulen, lid bij het Vlissingse De Schelde, met 6-2 en 6-4. De eerste set verliep vrij vlot. Dat kwam mede doordat Vermeulen meer fouten liet noteren dan haar opponente. „Maar in de tweede set ging ik degelijker spelen en maakte ik minder fouten", zei de 24-jarige Vermeulen, die in de tweede set een 4-1-voorsprong nam. „Vervolgens kreeg ik kansen om de set te pakken. Ik stond een paar keer 30-0 voor in de game, maar kon het niet afmaken." De dertigjarige Bruynzeel won vervol gens vijf games op rij en pakte de partij. Het had overigens weinig ge scheeld of niet Vermeulen, maar haar clubgenote Shura Poppe had in de finale gestaan. In de halve eindstrijd stond Poppe een set en 5-4 voor tegen Vermeulen en kreeg op 40-15 zelfs twee wed- strijdpunten. Op haar tweede wed- strijdpunt maakte Poppe echter een cruciale fout. Vermeulen sloeg een hoge bal die uit zou gaan, wa re het niet dat Poppe de bal sloeg en de fout maakte. Vermeulen knokte zich terug en pakte de winst in drie sets. In het dubbelspel hadden Bruyn zeel en Vermeulen geen kind aan hun drie poulegenoten. Bruynzeel slaagde er samen met Stijn Sprinkhuizen niet in de titel te pakken in het gemengddubbel- spel 3. Die ging naar Bruynzeels ploeggenoot bij MLTC, Dmitri van Hoof, en Mandy Wolfert. Van Hoof en Wolfert klopten Esmee Vleugel en Ferry Sonnemans met 6-16-4. Bij de mannen ging de zege in het enkelspel naar Koen van den Ber ge uit Burgh-Haamstede. De 21-ja- rige Van den Berge klopte in de 3-finale de 22-jarige Jeroen Alliet uit Terneuzen. De finale eindigde in een 7-5 6-o-zege voor Van den Van den Berge had gedurende de hele wedstrijd niet één keer het ge voel dat hij ging verliezen. Daar voor was hij te sterk in de rally's. „Alhoewel ik ook in de eerste set nog wel wat fouten maakte", zei Van den Berge, die op 5-3 de set al had kunnen uitserveren. Dat liet hij na, maar pakte de set alsnog met een lovegame op 6-5. „De tweede set was vervolgens zo voor bij." Van den Berge was gebrand op de titel. „Ik verloor hier al twee keer de finale. Bovendien ben ik sinds dit jaar clubtrainer in Kapel le", aldus Van den Berge. Er werden ook demo-wedstrijden afgewerkt in Kapelle. Zo speelde Martijn van Haasteren, de toekom stig toernooidirecteur van het Challengen Zeeland in Middel burg, een wedstrijd tegen Frank Clausing uit Wemeldinge. Van Haasteren won die partij met 6-3 6-4. Bij de vrouwen was er de zege in drie sets van Mandy Wolfert op Silvana Bauer: 6-4 3-6 en 6-4. Annemarie Heijnsdijk en Vincent Bustraan hebben het Reimerswaal- toernooi gewonnen. Heijnsdijk en Bustraan wonnen op de afsluiten de speeldag in de finale met 7-5 van Nadine Nieuwenhuijse en JefF Herwig. Bij het Reimerswaaltoernooi wer den er alleen wedstrijden in het ge- mengddubbelspel afgewerkt. Alle dubbelkoppels werden op sterkte ingedeeld in drie poules. Heijns dijk en Bustraan waren de beste in de A-poule. In poule B pakten Nel Blaauw en Martijn Blaauw de titel door met 9-4 van Wilma van Oosten en Ruud Lobbezoo te winnen. José Dek en Peter Paauwe waren de besten in de C-poule. In de eind strijd werd met 6-5 afgerekend met Anja Paauwe en Chris Paauwe. grootste afstand af op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers. Daarbij viel op dat hij gedurende de gehele wedstrijd vooral stabiel zijn rondjes reed. „Het was vooral belangrijk om geconcentreerd te blijven op dit parkoers omdat het weinig egaal was met de wortels van bomen die naar boven kwa men. Desalniettemin ben ik zeer tevreden", merkte Rentmeester na zijn zege op. Ook Milan Vader (die samen met Marijn de Vrieze uit Renesse het jeugdteam M&M vormde) kwam goed voor de dag. Hij maakt sinds dit jaar deel uit van de nationale selectie, maar omdat hij nog maar pas nieuweling is, mag hij nog niet aan internationale wedstrijden deelnemen. „Maar het is wel leer zaam. Ik mag mee op trainingssta ge en daar steek ik toch veel van op." BERGEN OP ZOOM - Naomi Zuidweg (rugnummer 1) en aanvoerder Richard Geldof (midden) zoeken troost bij elkaar na de nederlaag en het gemiste kampioenschap van Swift tegen KCR uit Ridderkerk. Van meet af aan had de Middelburgse ploeg een voorsprong in het be slissingsduel voor het kampioenschap in de tweede klas se. Maar in de laatste tien minuten gaf het beetje bij beetje een 17-14-voorsprong uit handen. Luttele tellen voor tijd maakte KCR de beslissende 17-18. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62