Noodwet EK in Kerkrade binnenland 15 weekendcompany Deutschland drei Punkte, Holland null 'WD wil af van forenstaks' maandag 11 juni 2012 Arrestaties bij Haags voetbalgeweld KERKRADE - Tijdens de EK-wed- strijd tussen Nederland en Duits land woensdagavond geldt in de Nieuwstraat/Neustrasse op de grens van Kerkrade met Duitsland een noodverordening. De Duitse en Nederlandse politie patrouille ren dan samen door de straat, zei een politiewoordvoerster gisteren. De verordening moet ernstige ver storingen van de openbare orde voorkomen. Tijdens eerdere we reld- en Europese kampioenschap pen zochten Nederlandse en Duit se fans op de Nieuwstraat wel eens de confrontatie. De straat is woensdag voor alle gemotoriseer de verkeer gesloten. De noodverordening gaat in een kwartier voor het einde van de wedstrijd en duurt in principe tot een half uur na afloop ervan. Na de wedstrijd tussen Nederland en Denemarken van zaterdag heeft de politie twintig mensen aangehouden in het Haagse Laak kwartier. De politie kwam in actie nadat agenten op het Jonckbloet- plein werden bekogeld met eieren en flessen. Onder de aangehouden verdachten is iemand met een op gelegd gebiedsverbod en een an der was betrokken bij ongeregeld heden eerder deze week in de Hil- debrandstraat. Eerder kondigde burgemeester Jo- zias van Aartsen aan dat de politie tijdens het EK-voetbal 'robuust' aanwezig zal zijn op het plein. Za terdag na afloop van de wedstrijd toonde Van Aartsen zich tevreden over het politieoptreden. „We heb ben vooraf afgesproken dat we de personen zouden aanpakken die het EK zouden gebruiken om rot zooi te trappen. Dat hebben we ge daan. Het optreden van de politie was daadkrachtig, snel en effec tief" Op het plein hadden zich na de wedstrijd van Oranje tegen De nemarken ongeveer 150 mensen verzameld. De politie was met veel agenten op de been. Zowel te voet, als te paard als op de fiets wa ren agenten aanwezig. De ME was aanwezig met zeker tien busjes. Het plein staat erom bekend dat er al sinds de jaren '80 relletjes plaats hebben als het Nederlands elftal speelt op een eindtoernooi. De politie riep het publiek op het plein te verlaten, maar volgens de politie bleven de mensen op het plein terugkomen. Toen groepjes de agenten met eieren en flessen bekogelden, ontruimde de ME het plein. Tegen negen uur was het plein nagenoeg leeg. Elders in Den Haag, in de Hildebrandstraat, liep dinsdag een politie-inval uit op een vechtpartij tussen ongeveer 50 omstanders uit de buurt en de po litie. De omstanders probeerden het werk van de agenten te belem meren en bekogelden hen met zwaar vuurwerk. ZANDVOORT - Uwe Schneider, een licht rood aangelopen veertiger uit Koblenz, trekt in de Zandvoortse discotheek Chin-Chin zijn oranje shirt uit. Hij heeft, samen met zijn maatje Niko, het Nederlandse elf tal zojuist op groot scherm roem loos zien verliezen van Denemar ken. Oranjeshirt? Gedragen door een Duitser? Dat zouden Nederlan ders toch nooit doen, het shirt van De Vijand dragen. Schneider haalt zijn schouders op. „Nah, wir lieben Hollander, an ders waren we hier toch niet in Zandvoort?" Hij lacht beminne lijk. Jammer ja van het Nederland se elftal, niet verdiend, en 'Schade' van al die kansen, zegt hij. Maar nu is het tijd voor de echte favo riet. Onder zijn oranje shirt komt het wit van Duitsland tevoor schijn. Woensdag, als Nederland tegen Duitsland speelt, gaat het er allicht anders aan toe, maar op deze zater dagavond is er weinig te merken van de gezworen vijandschap tus sen beide buurlanden. De Duitsers doen aandoenlijk hun best aardig gevonden te worden. Annabel Gunther en Tina Meis winkel, afkomstig uit de buurt van Keulen, dragen rood-wit-blauwe vlaggetjes in hun rood-geel-zwarte bloemenkrans. Hun vriend Ralph heeft ter vergroting van de feest vreugde een Frau Antje-muts op zijn hoofd gezet die fraai afsteekt bij de Duitse vlag op zijn wangen. „Had Klaas-Jan Huntelaar in de ba sis gezet!", is Ralphs analyse. „We noemen hem HunTORlaar, hij is topscorer in de Bundesliga. Man, die knalt ze er bij ons zo in." De vakantiegangers staan op de stoep van café de Klikspaan, hartje Zandvoort. Uit de boxen klinkt op oorlogssterkte Duits commentaar van de ZD F. De Mannschaft staat op het punt aan te treden tegen Portugal, en de kroeg is bomvol Duitsers. Die zingen uit volle borst Deutschland über alles' mee. Enkele voorbijgangers, die na de verloren wedstrijd van Nederland tegen Denemarken mismoedig naar huis sjokken, werpen een ver baasde blik naar binnen. „Ik heb niks tegen Duitsers, maar dit klinkt wel erg fanatiek", verzucht stamgaste Yvonne. Na het laatste fluitsignaal barst een opgelucht gejuich los. 1-0 te gen de Portugezen. „Nu is het echt een klotedag", baalt Arjan van de Riet uit Oud Gastel op het terras. De Duitse fans malen er niet om. „Deutschland 3 Punkte, Holland null", klinkt het vanuit de kroeg. EINDHOVEN Man wint 2,7 miljoen euro in casino Een 56-jarige man is in het Holland Casino in Eindhoven in één klap multimiljonair geworden. Hij won in de nacht van zaterdag op zondag 2,7 miljoen euro. De gelukkige, die anoniem wil blijven, zette 7,50 eu ro in op een speelautomaat waarna de kassa begon te rinkelen. Dat maakte Holland Casino gisteren be kend. Het is volgens het bedrijf de hoogste jackpot ooit bij Holland Ca sino. In oktober 2011 was het ook al prijs in Eindhoven toen daar een bezoeker de jackpot van 2,1 miljoen ten deel viel. OOSTEIND Stropers halsoverkop op het hazenpad Twee stropers zijn zaterdagavond in Oosteind voor de politie ge vlucht met achterlating van onder meer hun jachthonden. De politie was naar het buitengebied van het Brabantse dorp gegaan na een mel ding over stroperij. De twee stro pers gingen er meteen vandoor en lieten hun Landrover met daarin een dode haas en hun jachthonden (whippets) achter. Een zoekactie le verde niets op. Aan de hand van de Landrover denkt de politie de stro pers alsnog te kunnen traceren. AMSTERDAM Onderscheiding voor Maurice de Hond Amsterdam heeft Maurice de Hond onderscheiden omdat hij zich ja ren heeft ingezet voor de jaarlijkse Joodse voetbaldag Jom Ha Voetbal. Wethouder Asscher reikte hem de Andreaspenning uit. Jom Ha Voet bal is ook een reünie van de Joodse gemeenschap in Amsterdam. «tmsgBasaseamaatKasssBsmeassasasssaaaasmm DEN HAAG - Er is een reële kans dat de WD in haar verkiezingspro gramma de plannen met de foren- zentaks uit het Kunduzakkoord gaat terugdraaien. Dat zei demissionair premier Mark Rutte gisteren in het tv-pro- gramma Eva Jinek op zondag. Volgens Rutte (WD) zat er na het mislukken van het Catshuisover- leg echter niks anders op dan ook hiermee akkoord te gaan in het overleg met andere partijen van het Lente-akkoord. Zonder ak koord zouden onverantwoorde risi co's met de overheidsfinanciën zijn ontstaan. „Wat het zwaarste is, moet het zwaarste wegen." Het afschaffen van de onbelaste reiskos tenvergoeding op het woon-werk- verkeer door de Kunduzcoalitie strookt niet met de WD-idealen. CNV en FNV riepen de politiek op de maatregel niet door te voe ren. Volgens FNV-voorzitter Jongerius worden 'hardwerkende mensen ge straft voor hun bereidheid naar hun werk te reizen'. Rutte vertel de ook dat hij 'nog een kop koffie gaat drinken' met Geert Wilders om nog eens te praten over hoe ze na het Catshuisoverleg uit elkaar zijn gegaan. en 25 jaar. Artiesten als Shonlock en Casting Crowns traden op. Kees Kraayenoord leidde de aanbidding. Buiten het stadion konden bezoe kers onder meer workshops volgen en gamen. De wedstrijd Neder- land-Denemarken hoefde geen re den te zijn om niet te komen. Tij dens de wedstrijd was het namelijk pauze in de GelreDome en was het voetbal op een groot scherm te zien. foto Erik van 't Woud/ANP Hampshire Dormylte Hotel Spa Lindner Hotel Kranichhöhe Actievoordeel: 3 overnachtingen incl. ontbijt 1/ Keuze uit vele hotels Verblijf in juni/juli/augustus GRATIS e-Reader t.w.v. 59,-* wg116 www. weekendcompany. 0900 9335 0.25 p.m "-ij V» 09CÖ-71.I/J i. I 7a -.0X0 fcticcUv bosrWkbaarheid yeiTwld»pitft9pbaa«j van Zpwwnen «:«t r< 1 jjr.-rtis c-Hoadorpcr boekvii;. Voor vuilertigc voerw3*rd<rr. hire Holthurnsche Hof rg en Dal

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5