Zeelandia M. blijft met onvervulde verlangens 36 maandag 11 juni 2012 Temeuzen was de laatste Zeeuwse zondag club in de hoofdklasse. De Zeeuws-Vlaamse club degradeerde negen jaar geleden. 'We raken Kyle Doesburg en Thomas van den Houten kwijt aan Hoek, maar in de breedte worden we er sterker op' Aanvoerder Gert-Jan van Leiden De spelers van Goes en assistent-trainer John Livramento (rechts) zijn door het dolle heen na de overwinning op Nemelaer. Voor aanvoerder Gert-Jan van Leiden (vijfde van links) is het de vierde promotie op rij. foto Willem Mieras door Jan Dagevos MADE - Ze hadden bij Zeelandia Middelburg voor alle zekerheid de annalen er nog maar eens op na geslagen. Het was in het seizoen 1994-1995 dat de club voor het laatst in de tweede klasse van het zondagvoetbal uitkwam. Hoog tijd dus om het verloren gegane ter rein terug te winnen. De Walcher- se formatie slaagde zondag echter niet in haar missie. De ploeg ging ten onder in het beslissingsduel met Valkenswaard (0-3) en speelt volgend seizoen weer in de derde klasse. „Voor een club die al jarenlang de ambitie heeft om terug te keren in de tweede klasse komt dit hard aan", zei doelman Dylan Gerritsen na afloop. „De teleurstelling is groot", stelde trainer Arjo den Dek ker. „We hebben er heel veel ener gie in gestoken en dan is het jam mer dat we het niet positief kun nen afsluiten." Zeelandia Middel burg ging zondag op het veld van Madese Boys op voor het zoveelste examen. De titel in de competitie was nimmer binnen bereik en dus was het vizier dit seizoen al vrij snel gericht op de nacompetitie. Die werd gehaald. Bij de finale van de promotiestrijd tegen Haarsteeg ging het echter in de strafschop- penserie mis. Wat volgde was een herkansing tegen Gilze. Na een bi zarre wedstrijd (5-5) bleef Zeelan dia Middelburg dit keer vanaf elf meter wel koelbloedig. Zondag moest in de beslissingswedstrijd te gen Valkenswaard de kroon op het werk worden gezet, maar het kwam er niet van. Zeelandia Mid delburg haalde niet het gewenste niveau. Integendeel: de Walcherse ploeg bleek fragiel en labiel. „Onze aanval is meestal het sterk ste deel van de ploeg, maar de spe lers brachten te weinig. Ze hadden niet de echte mentaliteit om hun man voorbij te komen en ook was de omschakeling niet goed", vond Den Dekker. Alberto Conde Mór- gado mocht nog aanvoeren dat hij niet geheel fit was. Roniel Uranie en Sebastian La Grand daarente gen oogden dof en flets. Op het middenveld had de oefen- meester voor routine gekozen in de personen van Eddy de Looff (26 jaar), Alper Koe (27) en Steven Seedo (39). De jonkies Dennis Tuk ker (19) en Jorn Soethout (18), die Zeelandia Middelburg de laatste weken nieuwe impulsen hadden gegeven, moesten op de bank plaatsnemen. „Ik heb voor de fit ste spelers gekozen", verweerde Den Dekker zich. „Lang niet ieder een kon afgelopen week trainen." De keuze pakte niet goed uit. Koe en Seedo waren aardig aan de bal, maar misten de dynamiek. Boven dien was het tweetal slecht in de omschakeling. Bij de 0-2 van Rob van Poppel in de 33e minuut - de spits had Valkenswaard in de 29e minuut via een prachtige kopbal op 1-0 gebracht - was Seedo even daarvoor zijn directe tegenstander uit het oog verloren. De gevolgen waren rampzalig. Er volgde een snelle pass en Van Poppel schoot via een prachtige volley raak. Na de pauze werden Soethout en Karakteristiek Tukker alsnog gebracht, maar het kwaad was toen al geschied. Zee landia Middelburg was aangesla gen en kon geen vuist maken te gen een ploeg, die ook niet be paald uitblonk door voetballend Vermogen. Toen vervolgens in de 75 e minuut Boufrahi nog eens dom balverlies leed, was het pleit Zeelandia Middelburg-SV Val kenswaard 0-3 (0-2). 29. Rob van Poppel 0-1, 33. Rob van Poppel 0-2, 75. Ron Bakermans 0-3. Scheidsrechter: S. Berben ('s-Gra- venmoer). Gele kaart: Sander Ou- werkerk (Zeelandia Middelburg), Geert van Zon (SV Valkenswaard). Aantal toeschouwers: 500. Bijzonderheden: het beslissings duel voor een plek in de tweede klasse van het zondagvoetbal wérd op het veld van Madese Boys ge speeld. Zeelandia Middelburg: Dylan Ger ritsen; Joost de Kubber, Khalid Bou frahi, Michael Cabenda, Sander Ou- werkerk (88. Jesse Beijer); Eddy de Looff, Alper Koe (59. Dennis Tuk ker), Steven Seedo; Alberto Conde Morgado, Sebastian La Grand (56. Jorn Soethout) en Roniel Uranie.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 58