Meerdere generaties bijeen op Anywave 16 Haring in de toren PZC zeeland in de vorige eeuw Amuse filmfestival met La délicatesse maandag 11 juni 2012 ymMmmmmmsc&mm Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Lindenbergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verhalen over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91,4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. De -raadkaart van vorige week was een toepasse lijke in deze tijd, waar in de nieuwe haring er weer is. De oplossing was namelijk de Gentsestraat in Biervliet, het dorp dat als bijnaam - 'het haringstadje' heeft. „Het stadje was vroeger het cen trum van de haringvisserij", weet Kees Stevense uit Middelburg. „Het torentje van het stadhuis had zelfs een metalen haring als wind wijzer! In de kerk bevinden zich de beroemde door Comelis Bar- laer ontworpen gebrandschilderde ramen. Tijdens de Tweede Wereld oorlog werden de ramen uit de kerk verwijderd en op een veilige plaats opgeborgen. Na de oorlog kwamen ze ongeschonden op hun plaats terug." Rinus WiUemsen, woonachtig in Biervliet: „Op de plaats waar de mensen staan, kwam omstreeks 1917 de tramlijn te liggen. De huis jes zijn gebouwd kort na 1840, toen de gemeente langs deze straat gronden in erfpacht begon uit te geven. De naam van de straat is duidelijk: Biervliet was in de mid deleeuwen gericht op Gent, net als de rest van oost-Zeeuws-Vlaande- ren." A. Pladdet-Kostense uit Terneuzen herinnert zich nog iets anders: „De Gentsestraat heette in de volksmond 'Frikkedille'. Linksvoor- aan woonde kolenboer Van de Lin de. De huisisolatie en zonwering van toen waren de 'blinden' voor de ramen." Kees Stevense: „Het stadje doet zijn naam eer aan, want in deze straat was in 1905, waaruit de an sichtkaart dateert, al een drietal ca fés te vinden: de Landbouw, Hoek van Holland en Stad Vlissingen. In deze straat lagen ook het bekende winkeltje van Saartje Schilleman en de wagenmakerij van Izak de Nijs. Een bekende figuur was Piet Michielsen, ome Piet genoemd, ook woonachtig in deze straat. Hij was een voortrekker van de socia listische beweging in West- Zeeuws-Vlaanderen." De winnaars van de cadeaubon zijn: A. Pladdet-Kostense, Terneuzen; Kees Stevense, Middelburg; Rinus Willemse, Biervliet. Schouws rockfestival beleeft succesvolle 32e editie DJ Bert van Leerdam sloot zater dagnacht festival Anywave in Zie- rikzee af met oude en nieuwe rock, mooi afgestemd op het pu bliek dat met verschillende gene raties vertegenwoordigd was. Optredens van 16 bands en hip hop-acts gingen hieraan vooraf. door Remé de Direu en AIS Paimkow De keus voor de veelzijdi ge band Gare du Nord met de dynamische zangeres Dorona Alber- ti als boegbeeld vrijdagavond bij de 32e editie van Anywave bleek een gouden greep. Hier werd niet alleen op hoog ni veau muziek gemaakt, maar werd het talrijk publiek ook onthaald op een show van formaat waarin alles klopte wat betreft performan ce, lichteffecten en timing. Zange res en muzikanten pakten de toe schouwers bij hun kladden en trokken hen als het ware hun mu zikale verhalen en dialogen in. In tense aandacht voor een gevoelige ballad was echter net iets te veel gevraagd. Zang en muziek werden tijdens enkele fragmenten over stemd door het rumoer in de tent. Jammer voor de bezoekers die wel aandachtig luisterden. Eerder op de avond wist de Schouwse formatie Zinkzand de zaal al voor zich te winnen met een juist niet zo gelikt, maar veel rafeliger optreden. Zindzand heeft inmiddels ook uitnodigingen voor de festivals Zwarte Cross in Lich- Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst tenvoorde en Magneet in Amster dam in de zak. Anywave had zaterdag alle reden vroeg te beginnen. De koppeling met de finale van RegioRuis zorg de voor een extra injectie met vijf nieuwe Zeeuwse bands. De eerste bezoekers meldden zich al voor de middag voor de aftrap door rap pers L0B0 Ro. De RegioRuis fi nalisten in de Popzaal wisselden af met de Anywave acts in de tent. Daar liet The Chimney - ooit zelf finalist - horen waar het duwtje dat je uit het project meekrijgt toe kan leiden. De avond daarvoor stond de band nog voor radio-op namen in een Aalsmeerse studio. The Chimney lijkt toe aan een gro ter publiek. Vroeg in de middag kreeg Main4 met punkrock de zaal al aardig vol en even later was het de 14-jarige gitarist Julio Melio die met zijn ftngerpicking speelstijl im poneerde. 'Een virtuoos talent waar Zeeland in de toekomst trots op zal zijn', liet de jury enkele uren later weten. Hij leek zwaar fa voriet voor de RegioRuis-titel, on danks de imponerende set van het VLISSINGEN - Film by the Sea pre senteert volgende week de Amuse: het inmiddels traditionele voor proefje van het Zeeuwse, filmfesti val. Op deze avonden worden de eerste wetenswaardigheden over de komende editie (van 14 t/m 23 september) verteld, de jury be kendgemaakt en de poster ont huld. Aansluitend wordt de romanti sche komedie La délicatesse ver toond, een film van David en Sté- phane Foenkinos, met Audrey Tau- tou in de hoofdrol. Het Amuseprogramma is dinsdag 19 juni in CineCity Vlissingen en woensdag 20 juni in CineCity Ter neuzen. Aanvang: 19.30 uur (film om 20.00 uur). Bleroliel Saxofonist Paul Ensink en Dorona Alberti in een muzikale dialoog. Puzzel ouderwets gezellig mee en win een cadeaubon van Joy de la Luz! Kijk snel op www.lekkerpuzzelen.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 56