3000 Kunst zonder belemmering Rommelmarkt verscholen achter rioolbuizen 'Iedereen moet blokfluitles kunnen nemen' maandag 11 juni 2012 Kijk voor onze aanbiedingen elders in deze krant! B De doelgroep van het Jeugdcultuurfonds zijn kinderen die vanwege de finan ciële situatie thuis geen lid kunnen worden van een vereniging. Het gaat om drieduizend kinderen. Het Jeugdcultuurfonds heeft er al 333 geholpen. Terwijl kunstenaars tekenden en schilderden zette wethouder Leo Kosten (Cultuur) van de ge meente Kapelle zaterdag zijn handtekening onder de overeen komst voor deelname aan het Jeugdcultuurfonds Zeeland. „Al les grijpt vandaag in elkaar." door Frank van Cooten De leden van show korps Jonge Kracht marcheren richting het Kerkplein. Bij de buste van Annie M.G. Schmidt tegenover Hotel De Zwaan staat een tafeltje. Hmm, een mooie plek voor een versnape ring, dacht een medewerker van Jonge Kracht. Voordat hij wilde bestellen werd hij echter opmerkzaam gemaakt op het feit dat het bewuste tafeltje bedoeld is voor wethouder Kosten en Peter de Doelder, voorzitter van het Jeugdcultuurfonds Zee land. In het kader van de Week van de Amateurkunst (WAK) organiseer de de Cultuurraad samen met de Kapelse kunstenaar Marlou Pluy- maekers een schilder- en tekendag. Dat vond de gemeente Kapelle een mooie gelegenheid om ook de deelname aan het Jeugdcultuur fonds te ondertekenen. Dit fonds is bestemd voor kinde ren en jongeren in de leeftijd van vier tot en met achttien jaar die Een model in Zeeuwse klederdracht figureerde zaterdag tijdens de schilder/tekendag in het kader van de Week van de Amateurkunst in Kapelle. foto Willem Mieras om financiële redenen geen lid kunnen worden van een toneel- of dansclub of lessen kunnen vol gen aan bijvoorbeeld een muziek school. Net als bij het Jeugdsportfonds, waar Kapelle al aan meedoet, moet de aanvraag voor financiële steun via het Jeugdcultuurfonds worden gedaan door de tussenper soon. Bijvoorbeeld de juf of mees ter van het kind of een andere pro fessional die met het kind en de ge zinssituatie bekend is. „Een vereniging uit Vlissingen stuurde onlangs tien jeugdleden weg omdat de contributie niet was betaald. Ook de verenigingen moe ten actiever zijn in het bemerken van financiële problemen bij die kinderen thuis. Wij kunnen dan helpen", zegt voorzitter Peter de Doelder van het Jeugdcultuur- fonds. De financiële steun gaat niet naar de ouders, maar gaat direct naar de penningmeester van de desbe treffende vereniging. Wethouder Kosten vindt het belangrijk dat ook kinderen van ouders die het niet zo breed hebben kunnen spor ten, muziek kunnen maken of to neel kunnen spelen. „De budgetten staan vandaag de dag onder druk en de tarieven van bijvoorbeeld de muziekschool gaan omhoog. We moeten ook jonge kinderen van minima de kans blijven geven om in aanra king te komen met cultuur. Wij hebben de ambitie nog dit jaar tien kinderen te plaatsen", aldus Kosten. De Kapelse kunstenaars hadden over belangstelling niet te klagen. Reeds om 08.00 uur schoof een grote groep aan voor de workshop portrettekenen. HANSWEERT Scheldegalm steunt woensdag Oranje Muziekvereniging Scheldegalm uit Hansweert gaat woensdagavond tij dens het beladen EK-duel tussen Nederland en Duitsland niet in het bekende Scheldegalm-uniform maar als Oranjesupporters al musi cerend over straat De vereniging maakt ieder jaar een aantal zomer avondrondgangen door het dorp. De eerste van dit jaar is op dezelfde avond als de wedstrijd. De optocht vertrekt om 19.30 uur vanaf de Mu- ziektuin aan de Boomdijk. Inwo ners mogen meelopen. KAPELLE Inloopavond over nieuwe sportnota In het gemeentehuis in Kapelle is vanavond vanaf 19.30 uur een in loopavond over de nieuwe Sportno ta. Het motto van deze nota is 'Be wegen naar een gezonde samenle ving'. In de nota worden de uit gangspunten voor het gemeente lijk sportbeleid voor de komende vijftien jaar vastgelegd. Met onder meer maatschappelijke organisa ties en sportverenigingen worden discussieronden gehouden. Ook de inbreng van de inwoners is onmis baar. Vandaar de inloopavond. YERSEKE Tentoonstelling over trouwen in de kerk De Hervormde kerk in Yerseke is in de zomermaanden op woensdag en zaterdag open. Dit jaar wordt een tentoonstelling over trouwen in de kerk gehouden. De organisa tie zoekt mensen die in de Her vormde kerk zijn getrouwd, of mensen die nog materiaal hebben van hun ouders of grootouders. Mensen die spullen hebben voor de tentoonstelling kunnen dit la ten weten via cbagger- mani@hetnet.nl of annekejumelet@xs4all.nl. HOEDEKENSKERKE Avonddriedaagse vanaf 'De Kouter' De Sportvereniging Hoedekensker- ke houdt dinsdag, woensdag en donderdag een avonddriedaagse in en rond het dorp. De te lopen afstanden zijn vijf of tien kilometer met start en finish op het sportpark 'De Kouter'. Inschrijven is mogelijk vanaf 18.00 uur. De start is vanaf 18.30 uur. Het inschrijfgeld bedraagt drie euro, in clusief herinnering voor de deelne mers. De organisatie adviseert deel nemers een veiligheidshesje te dra gen. seasoi&i^ssassssssw^yxeeessssssssKixisgs door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De VVD in de ge meente Borsele pleit voor een kriti sche benadering van de begroting van de Zeeuwse muziekschool. „Ik kwam in de stukken een uitga ve tegen voor onderzoeksbureau Berenschot. Dit bureau kwam na onderzoek tot de conclusie dat de huidige organisatiestructuur pri ma voldoet. Voor 39.000 euro wel een erg duur advies", aldus WD-raadslid Roel Boekholt. Boekholt benadrukte echter dat ook de WD cultuur hoog in het vaandel heeft staan. „Het is belang rijk dat iedereen blokfluitles kan nemen", zegt hij ietwat cynisch. De gemeenteraad wilde 40.000 eu ro bezuinigen op de Zeeuwse Mu ziekschool. Dit is echter op basis van de gemeenschappelijke rege ling niet mogelijk. door Frank van Cooten HANSWEERT - De rommelmarkt in de Muziektuin aan de Boomdijk in Hansweert lag zaterdag verscho len achter een stapel rioolbuizen. Bezoekers waren genoodzaakt een stukje over zand te lopen om de kraampjes te bereiken. Toch was voorzitter Kees Verburg van de organiserende muziekvere niging Scheldegalm tevreden over de opkomst. „Ik denk niet dat we omzetverlies hadden geleden." Scheldegalm kreeg ook dit jaar keu rig een vergunning van de gemeen te Reimerswaal voor de rommel markt in de muziektuin. Een ande re afdeling in het gemeentehuis gaf echter een aannemer opdracht in dezelfde week met de geplande rioleringswerkzaamheden te begin nen. Verburg zag maandag de bouw keet verschijnen. Toen een dag la ter de rioolbuizen werden uitgela den en de graafmachines arriveer den, kreeg hij argwaan. „We wa ren op geen enkele wijze geïnfor meerd over de graafwerkzaamhe den. Als we dat wisten hadden we de rommelmarkt een week eerder gehouden of waren we naar een andere plek gegaan. Bijvoorbeeld bij het dorpshuis." Ondanks de bouwput ging de rom melmarkt zaterdag door omdat de gemeente en aannemer snel scha kelden. Bouwmaterialen werden vrijdag verwijderd, putten werden weer dichtgegooid met zand en de om gewoelde aarde werd afgedekt met stalen rijplaten. De bouwmaterialen worden van daag weer aangevoerd en de put ten weer opengemaakt om verder te gaan met de werkzaamheden aan het riool. Toch wordt de gemeente Reimers waal niet opgezadeld met extra kosten, verzekert een woordvoer der van de gemeente. „Hierover zijn goede afspraken gemaakt." De rommelmarkt in Hansweert tegen een achtergrond van rioolbuizen en bouwmaterialen. foto Willem Mieras K -

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55