'Niet vrolijk van Mannee' Duikers Wemeldinge goed voor de horeca 14zei Ziekenhuisgebouw Zierikzee weer vol Te veel drank op Leo Kosten HOE i MEER GOALS HOE MEER KORTING y^ticoPLus door Frank van Cooten HEINKENSZAND - De Lokale Partij Borsele pleit voor welstandsvrij bouwen maar wel met structuur. Volgens raadslid Nico Werri is de welstandsvrije wijk Mannee in Goes een voorbeeld van hoe het juist niet moet. In deze wijk staat volgens Werri een allegaartje van huizen zonder enige vorm van samenhang. „Een boerderij naast een bunker en een klassiek huis naast een toren. Daar word ik niet vrolijk van. Wel standsvrij bouwen is voor ons pri ma, maar er moeten wel enkele re gels blijven gelden." Werri zegt dit naar aanleiding van een nieuw wijkje ten zuiden van de Stenevate in Heinkenszand. Vol gens-het bestemmingsplan is ruim te voor maximaal vijf vrijstaande woningen of maximaal vier wonin gen en een dierenkliniek. De richtlijnen beeldkwaliteit ge ven, als aanvulling van de Wel standsnota Borsele, sturing aan het gewenste architectonische beeld. De beoogde nieuwbouw zal qua sfeer en verschijningsvorm aanslui ten op de bestaande bebouwing aan de overzijde van de Stenevate. Dat wil zeggen, Zeeuwse boerderij- woningen op ruime kavels van 23 tot 25 meter breed. Door de eigena resse van de dierenkliniek (thans aan de Stenevate 1 gehuisvest) is belangstelling getoond voor nieuw bouw op de hoekkavel aan de Zuidzaksedijk. Naar aanleiding van bezwaren van omwonenden mag ze echter geen buitenverblij ven voor dieren bouwen. Raadslid Levien de Putter (D66) vindt de bouw van nieuwe Zeeuw se boerderijwoningen maar niets. „We blijven maar doorgaan met de bouw van die boerderettes. Dat is onverantwoord en geschiedver valsing. Boerderijtjes staan niet zo dicht bij en tegenover elkaar. Ik vraag me af waarom het gemeente huis niet wordt gepotdekseld." De grondprijs van zowel de vrij staande woning als de dierenkli niek is bepaald op 225 euro per vierkante meter. Het plangebied ten zuiden van de Stenevate heeft een omvang van circa 0,7 hectare. Voor de uitvoering van het plan is een krediet nodig van ruim een miljoen euro. Deze uitgave wordt gedekt door de inkomsten van het plan. De gemeenteraad van Borse le stemt in met het bestemmings plan. Alleen D66 keurt de beeld kwaliteit af maandag 11 juni 2012 LPB: Welstandsvrij bouwen met structuur „De Week van de Amateurkunst vonden wij een prima gelegenheid om onze deelname aan het Jeugdcultuur fonds Zeeland te bekrachtigen. Wij hebben de ambitie nog dit jaar tien kinderen via dit fonds të plaatsen bij een vereniging." door Frank van Cooten WEMELDINGE - De vele Belgen die komen duiken in de Oosterschel- de bij Wemeldinge zijn goed voor de plaatselijke economie. Zo profi teert de horeca van de euro's die de duikers uitgeven. Wethouder ]on Herselman van de gemeente Kapelle vindt daarom de investering van 25.000 euro in een 'duikhotspot' Wemeldinge 'ze ker verdedigbaar. De fractie van Gemeentebelang Ka pelle twijfelt aan het nut van de in vestering. Volgens raadslid Adri Fe- ijtel-Jobsen hebben de inwoners al leen maar last van de duikers die met hun campers langs de weg staan en hun eigen eten en barbe cues meenemen. „En ze staan in hun nakie op straat om zich om te kleden. Alleen de vulstations profi teren van hun aanwezigheid." Herselman bestrijdt dat. „De hore ca heeft ons laten weten zeker te profiteren van de duikers. Het geld wordt ook gebruikt om de toegan kelijkheid en de veiligheid te verbe teren. Zo komen er picknickta fels." De 'duikhotspot' Wemeldinge is onderdeel van het miljoenenpro ject 'Grenzeloos Duiken' dat deels langs de Óosterschelde tussen We meldinge en Kattendijke is ge pland. Het project kost 2,7 miljoen euro. De helft wordt betaald door 'Brussel'. Geld komt ook van de provincies Zeeland en West-Vlaan- deren en van de gemeenten Goes en Kapelle. Het is de bedoeling dat de duiklo- catie wordt omgevormd tot een goed geoutilleerde duikstek met tal van voorzieningen zoals om- kleedfaciliteiten, parkeerplaatsen en picknicktafels. door Esme Soesman ZIERIKZEE - In de hal wordt deze week de laatste hand gelegd aan een restaurant dat de Stichting Ar duin gaat draaien. Vanaf dat mo ment is elke vierkante meter van het voormalige Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee weer benut. Naast de poliklinische zorg van het Admiraal de Ruyter Zieken huis, de Victoriakliniek, Emergis en het Buurtzorgpension zijn er tien zorgpraktijken in het gebouw gevestigd. Zij presenteren zich on der de naam Zorgboulevard Zierik zee. Het gaat om huid-, oedeem- en la- sertherapie, diëtiek, fysiotherapie, remedial teaching, logopedie, yo ga, psychologie en osteopathie. Na aanvankelijk verspreid door het gebouw te hebben gezeten, zijn deze praktijken verhuisd naar de begane grond. Daar vullen ze nu de gang tussen de polikliniek en de vroegere hoofdingang van het ziekenhuis. De praktijkhouders werken zelf standig maar gaan hier en daar wel dwarsverbanden aan. Zo is een gezamenlijke website in de maak en wordt eens in de twee maanden aan de hand van een the ma een samenkomst gehouden. „Om kennis uit te wisselen", licht Wilma Kooman van de Praktijk voor Osteopathie toe. „Je kunt ook beter doorverwijzen als je weet wat anderen te bieden hebben. Dat vind ik de grote kracht." Zaterdag 23 juni kan een kijkje bij alle betrokken organisaties worden genomen. Dan houdt het voormalig Rode Kruisziekenhuis een open dag van 10.00 tot 14.00 uur. GOES - Een 62-jarige automobilist uit de gemeente Borsele is vrijdaga vond aangehouden op het Beuken hof in Goes. Hij had vijf keer te veel gedronken. Hij zou zijn rijbe wijs moeten inleveren maar dit do cument was eerder al ongeldig ver klaard. Zeeland boten op itbbnMM ««9 voor meer plezier op het watert Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 221 Middelburg www.zeelandboten.nl Kijk op www.olkuplus.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54