Kans tweede supermarkt neemt toe BEVELANDEN/THOLEN Eerste lustrum voor Processie Kwadendamme Zonne-energie almanak Strippers MAANDAG 11 juni 2012 13 Rockfestival Anywave voor oud en jong 16 Gemeente Borsele schrijft wedstrijd uit voor nieuwe grootgrutter in Heinkenszand door Frank van.Cooten HEINKENSZAND - De gemeente Bor sele schrijft deze maand een prijs vraag uit voor de komst van een tweede supermarkt in Heinkens zand. Grootgrutters willen graag een winkel in het grootste dorp (5430 inwoners) van Borsele begin- „Uit onze detailhandelstructuurvi- sie blijkt dat er veel behoefte is aan een tweede supermarkt in Hein kenszand", zegt wethouder Ad Schenk. „Veel bedrijven hebben al bij ons geïnformeerd over de mo gelijkheden. Van de Aldi en de Agrimarkt tot Albert Heijn en de Lidl." Het zoekgebied voor de nieuwe su per wordt begrensd door de Stene- vate, de Dorpsstraat en 't Dijkje. Met de scouting die in het zoekge bied is gehuisvest, is al gesproken over een verplaatsing naar de over kant van 't Dijkje. Daar ligt het terrein van de voor malige schutterij. „De scouting heeft al aangegeven dat over een verplaatsing te praten valt", aldus Schenk. Alle mogelijkheden staan volgens de wethouder open. De nieuwe su permarkt kan intrekken bij de reeds bestaande Emté-su per- markt. In dit gebouw is ruimte be schikbaar. Er kan echter ook een stuk wor den aangebouwd. En ook sloop van het Emté-gebouw en comple te nieuwbouw op die plek wordt niet uitgesloten. Deze opties laat Borsele echter aan de markt over. Dat geldt ook voor de omvang van de tweede supermarkt. De Emté gaf al eerder aan geen be zwaren te hebben tegen een twee de supermarkt, mits die niet in hetzelfde marktsegment opereert. Borsele kiest er bewust voor een tweede supermarkt niet op een in dustrieterrein 'weg te zetten'. „De nieuwe supermarkt moet ook een versterking zijn van de win kels waarvan de meesten zijn ge huisvest in de Dorpsstraat. Van daar de keuze voor het zoekgebied aan de Stenevate." Schenk benadrukt dat de bedrij ven die reeds hebben geïnfor meerd, een uitnodiging krijgen om aan de prijsvraag mee te doen. De overige ondernemers kunnen zich aanmelden. Een onafhankelijke jury beoor deelt de inzendingen. De termijn loopt af op 12 oktober. De winnaar wordt op 31 januari bekend ge maakt. KWADENDAMME - Een paar honderd pel grims gaven zondag cachet aan het eerste pro cessielustrum van de parochie* Kwadendam me. Het was zondag de vijfde editie van de enige Secramentsprocessie in Zeeland. De deelnemers kwamen ook uit Brabant en Vlaan deren. Bijzonder was de aanwezigheid van een groep uit Tremelo, de geboorteplaats van pater Damiaan. Damiaan is ook de naam van de nieuwe parochie met ingang van 1 januari 2013 van de nu nog acht zelfstandige paro chies op de Bevelanden en Schouwen-Duive- land. Het thema van de processie dit jaar was 'Hij gaat met je mee'. Na afloop was er een feestelijke ontmoeting op het plein achter de GOES - Zestien Zeeuwse basisscho len strijden vrijdagmiddag vanaf 12.45 uur tegen elkaar met bootjes die op zonne-energie varen. Dit ge beurt op de Grote Markt in Goes. De leerlingen uit groep 7 en 8 heb ben de bootjes tijdens techniekles- sen gemaakt. Leerlingen van het voortgezet onderwijs laten hun fantasievolle solargadgets zien. De prijzen worden uitgereikt door on der andere wethouder Jo-Annes de Bat. Die Bevelandse voetbalvereniging voldoet aan alle eisen van een typi sche dorpsclub. Voetbalvelden mid den in het dorpeen kerkklok die van af het veld duidelijk zichtbaar is en spelen op een niet bijzonder hoog ni veau. Natuurlijk zijn de vrijwilligers de kurk waar de vereniging op drijft en nu, nu het seizoen erop zit en de velden dicht gaan, is het tijd voor de Tip? redactie@pzc.nl wat grotere (bouw)klussen die niet tijdens het seizoen kunnen plaatsvin den. Op de website van de vereni ging wordt aangekondigd dat de kleedkamers opgeknapt gaan wor den en daarvoor moeten ze he-le-maal leeggemaakt worden. In het bericht wordt ook gevraagd naar mensen die willen helpen, en hoe: 'Strippers gevraagd'. vvouwstharvestfair.nl WORKSHOPS EN DEMONSTRATIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53