232 75 Magere MTB-rit Duiveland sluit jaar af in stijl Enkelblessure Van der Cingel staat toernooizege in Bruinisse in de weg 40|spof maandag 11 juni 2012 Aantal wedstrijden dat de Schouw- se clubs dit seizoen samen hebben gespeeld. Aantal wedstrijden dat de Schouw- se clubs dit seizoen samen hebben gewonnen. Aantal wedstrijden dat de Schouw- se clubs dit seizoen samen hebben gelijkgespeeld. SCHARENDIJKE - De voetballers van Duiveland hebben een topjaar op gepaste wijze afgesloten. De twee deklasser won zaterdag voor de derde keer op rij de Wereldregio. Cup. In de finale was de ploeg van scheidend trainer Henk Schouten met 3-0 te sterk voor de verras send tot de finale doorgedrongen thuisploeg ZSC'62. Duiveland was de derde ploeg die het toernooi voor de derde keer op rij won. De eerste ploeg die dat deed, was Bruse Boys. Die ploeg won het toernooi als enige zelfs vier keer op rij. Het won de twee de tot en met de vijfde editie, tus sen 1977 en 1981. In 1979 werd het toernooi toen overigens niet ge houden. SKNWK won het toer nooi, toen nog de Nieuwsblad Tro fee genoemd, drie opeenvolgende jaren in 1995,1996 en 1997. Duiveland bleef de hele dag onge slagen. In de poule speelde het eerst doelpuntloos gelijk tegen SKNWK en won vervolgens riant van DFS. In de reguliere competi tie eindigden de duels tussen bei de teams tweemaal in een gelijk spel. In de halve finale volstond voor Duiveland tegen MZC'11 één doelpunt om de finale te halen. In de andere halve finale versloeg ZSC'62 verrassend genoeg DFS. De derde plaats was voor MZC'11. De ploeg won de troostfinale met 3-0 van DFS. Bij de Zierikzeese fu sieclub speelde trainer Adriaan Nieuwenhuijse mee in de enige wedstrijd die MZC'11 won. De vijf de plaats was voor Bruse Boys, dat slechts derde en dus laatste was ge worden in de poule. Bruse Boys won met 1-0 van SKNWK, dat zelfs geen enkel doelpunt maakte in Scharendijke. Duiveland is derde hattrickwinnaar. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats wsmmssssn wsasww t «kS? door Wïm de Vos door Sven Bakker BRUINISSE - De eindzege voor ten nissers Jessica van der Cingel en Ard Stoutjesdijk bij het Wulken- toernooi in Bruinisse lag binnen handbereik. Een enkelblessure van Van der Cingel gooide echter roet in het eten, waarvan Marlies Wendt en Ingmar Coppoolse dankbaar gebruik maakten. Wendt en Coppoolse wonnen de wed strijd met 6-3 0-6 en 6-3 en grepen daarmee de titel in de 6-categorie van het gemengddubbelspel. Het was de laatste partij tijdens de finaledag. Van der Cingel en Stout jesdijk hadden de eerste set welis waar met 6-3 verloren, maar wa ren met 6-o-winst in de tweede set goed op dreef. In de derde set stonden Van der Cingel en Stout jesdijk met 4-3 achter op het mo ment dat Van der Cingel door haar enkel knakte. Een blessurebe handeling volgde, de enkel van Van der Cingel werd ingetaped, maar de zege was opeens verder weg dan ooit. Het was toch al geen succesvolle fi naledag voor Ard Stoutjesdijk, de dubbelpartner van Van der Cingel. Eerder op de dag speelde Stoutjes dijk de finale van het mannendub- belspel in de 6-categorie, maar werd ook daarin verslagen. Samen met Patrick Renger werd er met 5-7 4-6 verloren van de als eerste geplaatsten Ron Klein en Stef de Waal. In de vijfde categorie ging de titel naar Peter van der Cingel en Eelco Kouwenberg. De nummers één van de plaatsingslijst waren met 7-5 6-4 de meerdere van Jeroen Goedegebuure en Paul ten Have. In de poulefase eerder in het toer nooi hadden Van der Cingel en Kouwenberg ook al van Goedege buure en Ten Have gewonnen. Ook toen was het een 'close' over winning: 6-7 6-3 en 10-4. Bij de vrouwen in de 5 was er de eindzege voor Adrie de Looff en Lianne de Waal. Samen versloe gen zij Lijdie Kot en Netty van Westen met 7-6 6-2. In de poulefa se waren De Looff en De Waal 6-4 6-3 al een eerste keer te sterk geble ken voor Kot en Van Westen. WESTENSCHOUWEN - Een tegenval lend aantal deelnemers, amper pu blieke belangstelling en kil weer. Kortom, weinig ambiance zaterdag in de boswachterij van Wester- schouwen bij de zesde editie van de Cegelec 4 Uurs MTB-estafette. Desondanks was de inspiratie bij de deelnemers opmerkelijk groot waarbij met name een paar Zeeuw se toppers als bijvoorbeeld Ruud Rentmeester en nationaal nieuwe lingenkampioen Milan Vader goed presteerden. Overigens benutten beiden deze vier uur durende uit- houdingsproef als training. Ruud Rentmeester was zaterdag een klasse apart. In zijn eentje reed de Goesenaar vanaf de start aan de leiding en die heeft hij niet meer afgestaan. Met andere woor den: Ruud Rentmeester was niet alleen individueel de sterkste, ook overall legde de Goesenaar de grootste afstand af op het Patrick Tolhoek mountainbikeparkoers. Ook Milan Vader (die samen met Marijn de Vrieze uit Renesse het jeugdteam M&M vormde) kwam goed voor de dag. Hij maakt sinds dit jaar deel uit van de nationale selectie, maar omdat hij nieuwe ling is, mag hij nog niet aan inter nationale wedstrijden deelnemen. „Maar het is wel leerzaam. Ik mag mee op trainingsstage en daar steek ik toch veel van op", zei Va der. X-Treme-voorzitter Patrick Va der weet de tegenvallende belang stelling vooral aan het feit dat de wedstrijd laat in het seizoen werd gehouden. Robbert de Bruine in actie tijdens de door Duiveland gewonnen finale tegen ZSC'62.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 50