eeland 115 Roofvogels Wind spelbreker bij 'dagje uit' voor KNRM maandag 11 juni 2012 Bij De Opzetten; worden veel roofvogels binnengebracht. Wie een dode vogel vindt en die wil laten opzetten, moet eerst naar de politie. Is er sprake van een natuurlijke dood, dan wordt een vergunning voor drie dagen afgegeven. Op naar de volgende editie C Er komt zeker een vervolg op Rondje Dreischor. Behalve dat het initiatief aan men sen van elders laat zien wat er alle maal te doen is in het dorp, is het ook leuk voor de onderlinge ver houdingen. Je leert elkaar ook kennen. Na afloop gaan we samen eten", vertelt Ineke Versnel. Met haar man Cees hopte ze heen en weer tussen hun aan de Ring ge legen B&B en de Adriaanskerk. VIDEO van het plaatsen van orso's is te zien op vww.pzc.nl/schouwen-duiveland MEEST CELEZEN Zierikzeeënaar aangehouden Wind gooit roet in het eten i. Ziekenhuis Zierikzee weer vol "IPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl „De kerk staat in het midden van het dorp. Het is alleen maar leuk als die bij zoiets betrokken wordt." O Dus zat Rosemarijn Lagerweij (van Rosijnweefwerk) spinnend voor de deur en was in de kerk werk te zien van haar en van Diana Hooge- veen van Studio Dias. O Verder onder meer massagework shops bij de Holistische Massage praktijk aan de Ring 33 en bij de praktijk voor BSM Therapie aan de BRUINISSE - Het zat qua wind niet mee tijdens het zaterdag gehou den KNRM-evenement in de jacht haven van Bruinisse. De geplande waterbal en reddingen per helikop ter moesten geschrapt en de kra men van de braderie herschikt worden. De vijf tweedejaarsstu denten communicatie aan de Ho geschool Rotterdam, die 'Een dag je uit in Bruinisse' organiseerden, toonden zich zaterdag toch tevre den. „We wilden iets leuks organi seren en zorgen voor naamsbe kendheid voor de KNRM. Dat is gelukt", aldus Tim Nuijen. Ook konden wat donateurs worden bij geschreven. Stoofweg 14. Rondleidingen bij de wijnboerderij en manege Balans en cupcakes maken bij Kadoshop- pie. Vanaf de manege kon met paard en wagen naar het dorp wor den gereden. Bij Rana Natuurpark ('t Groene Kik kertje) maakte een bont uitgedos te verhalenverteller indruk. Er was maar één minpuntje, vol gens deelnemer Judith Mellenberg van De Opzetterij. „Het enige na- De KNRM-activiteit, waaraan werd meegewerkt door station Ouddorp, is als studieopdracht (or ganiseer een evenement voor een goed doel) ontstaan. Via KNRM Dordrecht kwamen de studenten in de Bruse jachthaven terecht. Daar kregen ze alle medewerking om twee shantykoren, een brade rie en demonstraties naar de ha ven te halen. Was de uitstraling van de KNRM vooraf reden voor het vijftal iets voor de organisatie te doen, sindsdien is hun respect voor die organisatie alleen maar toegenomen. „Ze krijgen geen sub sidie en draaien op vrijwilligers. Onvoorstelbaar wat ze doen." deel is dat ik zelf geen rondje kan gaan maken." O Een verbeterpunt voor toekomsti ge edities is om iets doen aan de parkeerdrukte op de Ring. Want die vervolgeditie komt er. Al is het alleen maar omdat niet eens alle ondernemers en organisa ties hebben meegedaan. Ellen Bent- lage: „Wat mij betreft dus: ja. Het is ook allemaal weer zo makkelijk gegaan." OUWERKERK Kwart van het dorp samen aan tafel De zaterdag voor de tweede keer gehouden Ouwerkerkse Familie dag heeft bijna een kwart van het dorp samen aan tafel gebracht. Voor de barbecue die werd gehou den schreven 137 mensen zich in. De dag wordt door verschillende verenigingen georganiseerd onder het motto: 'Leefbaarheid maken we samen, nu en in de toekomst'. Er was veel muziek, voetbal, de Ou werkerkse familiequiz en een bal lonnenwedstrijd. VLISSINGEN Strandwacht haalt drenkeling uit Schelde De Strandwacht heeft zondagmid dag rond 16.15 uur ter hoogte van Boulevard de Ruijter in Vlissingen een man uit die stad uit het water gered. De man was tijdens het zwemmen in de problemen geko men. Enkele kustvissers alarmeer den de hulpdiensten. De Strand wacht heeft de drenkeling met de reddingsboot uit de Westerschelde gehaald. Na het aanhoren van waar schuwingen over de sterke stro ming, kon de man weer naar huis. OUWERKERK Logeerboerderij viert vijfde verjaardag De logeerboerderij van de Stich ting Ojee adhd! aan de Bloteweg in Ouwerkerk bestaat vijfjaar. Dat wordt gevierd met een open dag op zorg- en logeerboerderij Malversweie van 11.00 tot 16.00 uur. In die uren is er van alles en nog wat te zien en te doen: vis roken, glas graveren en ritten met een po- nykar maken. Ook zijn er een stormbaan, skelters en een circuit met oud-Hollandse spellen. TERNEUZEN Automobiliste rijdt dronken door tunnel De politie heeft zaterdagnacht bij het busstation in Terneuzen een 25-jarige dronken automobiliste uit de gemeente Terneuzen bekeurd en een rijverbod van vijf uur gege ven. In de Westerscheldetunnel viel ze al op omdat ze te hard en steeds op de linker weghelft reed. Toen ze moest blazen, kwam de aap uit de mouw. De KNRM tijdens een reddingsdemonstratie in Bruinisse waaraan ook de KNRM Ouddorp meewerkte. foto Dirk-Jan Gjeltema 'umu is volgens Ellen Bentlage op vele manieren heilzaam. „Maar vooral ook erg leuk. foto's Dirk-Jan Gjeltema .MBJ1

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 47