Ziekenhuisgebouw helemaal vol I SCHOUWEN-DUIVELAND Vrouwenlevens in het hart van het dorp Betrapt almanak Strippers MAANDAG 11 juni 2012 13 Rockfestival Anywave vooroud en jong 16 Tien praktijken scharen zich onder naam Zorgboulevard Zierikzee door Esme Soesman ZIERIKZEE - In de hal wordt deze week de laatste hand gelegd aan een restaurant dat de Stichting Ar duin gaat draaien. Vanaf dat mo ment is elke vierkante meter van het voormalige Rode Kruiszieken- huis in Zierikzee weer benut. Naast de poliklinische zorg van het Admiraal de Ruyter Zieken huis, de Victoriakliniek, Emergis en het Buurtzorgpension zijn er tien zorgpraktijken in het gebouw gevestigd. Zij presenteren zich on der de naam Zorgboulevard Zierik zee. Het gaat om huid-, oedeem- en la sertherapie, diëtiek, fysiotherapie, remedial teaching, logopedie, yo ga, psychologie en osteopathie. Na aanvankelijk verspreid door het ge bouw te hebben gezeten, zijn deze praktijken verhuisd naar de bega ne grond. Daar vullen ze nu de gang tussen polikliniek en de vroe gere hoofdingang van het zieken huis. De praktijkhouders werken zelfstandig maar gaan hier en daar wel dwarsverbanden aan. Zo is een gezamenlijke website in de maak en wordt eens in de twee maanden aan de hand van een the ma een samenkomst gehouden. „Om kennis uit te wisselen", licht Wilma Kooman van de Praktijk voor Osteopathie toe. „Je kunt ook beter doorverwijzen als je weet wat anderen te bieden hebben. Dat vind ik de grote kracht." Die vlieger gaat ook in groter ver band op, zegt Jack van de Schraaf van het Buurtzorgpension. Hij spreekt van een medisch toeganke lijk centrum, waar je elkaar in sa menwerkingen makkelijk kunt vin den. Maar omdat het om losse or ganisaties gaat, kun je toch heel ef fectief en efficiënt werken." Het was in elk geval precies wat di recteur Charles Versluijs van Health Estate Center dat eigenaar is van het gebouw, voor ogen had met het voorheen zieltogende pand. „Gaan kliniek en OK's open, dan trekt dat mensen aan. Er komt weer reuring in de tent." De Stich ting Arduin past daar bijzonder goed bij, meent hij. „We willen ook maatschappelijk ondernemen en wat is dan mooier dan het res taurant door een zorgorganisatie te laten doen." Op zaterdag 23 juni kan een kijkje bij alle betrokken organisaties wor den genomen. Dan houdt het voormalig Rode Kruisziekenhuis een open dag, van 10.00 tot 14.00 NOORDWELLE - De Zeeuws-Vlaamse kunste- De beelden verhalen tezamen het leven van gras rondom de kerk te zien. Ook de omge- naar Luc Ingels drapeerde - geholpen door ve- vele vrouwen; jong en oud, dik en dun, zwan- ving vertelt een verhaal, licht Ingels toe. „Het Ie handen - zaterdag ongeveer 180 vrouwen- ger of ziek. Diverse stadia uit ontelbare vrou- is het hart van het dorp waar het leven zich torso's rondom het kerkje van Noordwelle. wenlevens zijn de komende drie weken in het van oudsher concentreert." De beeldengroep maakt deel uit van de kunst-, cultuur- en natuurroute Kunstschouw die zaterdag 16 juni begint. foto Dirk-Jan Gjeltema Tip? redactie@pzc.nl GOES - Een 47-jarige man uit Zie rikzee is vrijdagavond in Goes aan gehouden op verdenking van dief stal. Een getuige maakte melding van een man die rondliep op de milieustraat in Kapelle en moge lijk iets aan het stelen was. De ge tuige is achter het voertuig van de 'inbreker' aangereden tot de poli tie erbij kwam. Tijdens de inslui tingsfouillering werd een gebrui- kershoeveelheid harddrugs aange troffen. Die Bevelandse voetbalvereniging voldoet aan alle eisen van een typi sche dorpsclub. Voetbalvelden mid den in het dorp, een kerkklok die van af het veld duidelijk zichtbaar is en spelen op een niet bijzonder hoog ni veau. Natuurlijk zijn de vrijwilligers de kurk waar de vereniging op drijft en nu, nu het seizoen erop zit en de velden dicht gaan, is het tijd voor de wat grotere (bouw)klussen die niet tijdens het seizoen kunnen plaatsvin den. Op de website van de vereni ging wordt aangekondigd dat de kleedkamers opgeknapt gaan wor den en daarvoor moeten ze he-le-maal leeggemaakt worden. In het bericht wordt ook gevraagd naar mensen die willen helpen, en hoe: 'Strippers gevraagd'. ivouWSt HARVESTFAIR.NL ALLE DAGEN SHOWS. WORKSHOPS EN DEMONSTRATIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45