Ariëns legt minipeloton zijn wil op 43 Van Langen-Wisse Eremetaal MTV bij ruim onder EK-limiet oP m in Hengelo maandag 11 juni 2012 Skeelertoppers laten het massaal afweten bij Vlissingen on Wheels door René van Stee VLISSINGEN - Windkracht vijf, schuimkoppen op de golven van de Westerschelde, achthonderd meter klinkers in de Kenau Hasse laarstraat en een strook spiegelglad asfalt met dezelfde lengte op de Boulevard. Alle ingrediënten wa ren zaterdagmiddag bij Vlissingen on Wheels aanwezig om er een ti tanenstrijd van te maken tussen de landelijke skeelertoppers. Dit ge beurde niet doordat veel rijders niet kwamen opdagen. De ijzer- sterke Crispijn Ariëns zegevierde, maar van de ruim veertig inschrij vers stonden er slechts achttien aan de start. „Pure minachting richting de orga nisatie", vond Greet Fikse van schaatsbond KNSB, organisator van de landelijke KPN Inline Cup waarvan Vlissingen on Wheels deel uitmaakt. „En ook richting de Zeeuwse rijders die stad en land af reizen om wel altijd overal mee te doen", voegde zij eraan toe. Voor 'verzachtende omstandigheden' zoals het zogenoemde zomerijs waarvoor veel rijders als training in voorbereiding op het schaatsma- rathonseizoen hadden gekozen, toonde Fikse weinig begrip. Een pasklare oplossing ter voorkoming van een dergelijke ongewenste si tuatie had zij niet. „Het lijkt vooral een mentaliteitskwestie, maar ik verwacht dat hierover op bestuurs niveau een hartig woordje zal wor den gesproken." Marathonschaatslegende Richard van Kempen, ook namens de schaatsbond aanwezig in Vlissin gen, was eveneens niet mals in zijn oordeel. Hij verpakte zijn woorden echter iets genuanceer der. „De jongens die er vandaag niet waren, bewijzen hun sport een slechte dienst. De rijders die vandaag op een unieke locatie aan de start stonden, zijn tenminste wel de strijd aangegaan", zei hij. Els Mesu zocht namens de organi satie naar een positieve noot. Zij hield zich vast aan de gedachte dat de eerste editie van Domburg on Erwin Mesu (aan kop) en zijn Habovo-ploeggenoot Jouke Hoogeveen in de achtervolging op de ontketende Crispijn Ariëns tijdens Vlissingen on Wheels. Het duo beet in het stof tegen de latere winnaar van de vierde etappe van de KPN Inline Cup. foto Lex de Meester Wheels, een voorganger van de eerste uitgave van Vlissingen on Wheels, ook weinig landelijke top pers trok. „Dat trok later bij. Ik ver wacht dat dit hier ook zal gebeu ren. Natuurlijk is het teleurstel lend, maar we hebben fraaie sport gezien", was haar commentaar. Krachtmens Crispijn Ariëns, in 2010 ook al winnaar op het hoog ste plan in Domburg, liet inder daad een onnavolgbaar staaltje skeeleren zien. Meteen na de start koos hij het hazenpad. Niemand kon hem volgen, waarna de titel verdediger in de KPN Inline Cup én de leider in het huidige tussen- klassement al snel een gat van een halve minuut sloeg, dik veertig ki lometer alleen op kop reed, zijn voorsprong zag groeien en vervol gens onbedreigd de zege pakte. De rijder uit Wolvega koos bewust voor die tactiek. „Het was alles of niets op dit zeer .selectieve par koers. Het werd alles. En ook al zag het er misschien soepel uit, ik heb zelden zó afgezien als van daag. Windje mee op de boule vard ging het perfect, maar op de klinkers met de wind pal op kop stond ik nog net niet stil. Volop beuken, was dan ook het motto", verklaarde de winnaar. Ook de gebroeders Niels en Erwin Mesu uit Middelburg waren niet opgewassen tegen het geweld van Ariëns. „Kapotter dan kapot", was het enige dat de op de vijfde plaats geëindigde Niels Mesu vlak na af loop kon uitbrengen. Zijn oudere broer, derde in de eindstand, stond er monterder bij. „Tegen een Crispijn in deze vorm is geen kruid gewassen. Daarom ben ik te vreden met een podiumplaats", vertelde hij. Erwin Mesu moest zijn ploeggenoot Jouke Hoogeveen van Habovo voor zich dulden. Het duo reed lange tijd in de achtervol ging op Ariëns. „Jouke was sterker. Daar heb ik vrede mee. We bleven bij elkaar, in de hoop dat we nog een kans maakten in de jacht op Crispijn. Niet dus." Ook Antwan Tolhoek (Yerseke) en Niels Steenbakker (Biggekerke) za ten bij tien finishers. Zij eindigden op respectievelijk de zesde en ne gende plaats. Bij de vrouwen zegevierde Euro pees marathonkampioene Nele Ar- mée door net als Ariëns solo aan te komen. Junior Stien Vanhouten behaalde de tweede plek, terwijl Hilde Goovaerts als derde eindig de. Het erepodium was zodoende volledig Vlaams. ro groepssprmgen CENT Anthony van Assche buiten finale in Gent Turner Anthony van Assche is za terdag tijdens de werelbekerwed- strijd in Gent als twintigste geëin digd op het onderdeel ringen. Met een score van 13,550 kwam de Sas- senaar tekort voor een finaleplek. Bij enkele krachtelementen was hij een beetje wiebelig. HAGESTEIN Dubbele zege Jessica Nijpjes Jessica Nijpjes uit Sint Laurens heeft bij voorwedstrijden om de Subli Cup in Hagestein het maxi male gepresteerd. In de wedstrij denreeks voor jonge paarden werd ze eerste en tweede. In de klasse voor vierjarige paarden won ze met Devil Diamond met een score van 84,6 procent. Met Zambucco werd ze in dezelfde klasse tweede met 79,5 procent. De Subli Cup telt elf voorwedstrijden. De finale is eind december in Maastricht. LEIDEN Noah Heijnen snel tijdens Gouden Spike Noah Heijnen uit Burg-Haamstede heeft tijdens de Gouden Spike een persoonlijk record op de 100 meter gelopen. Zijn tijd bij de jongens B bedroeg 11,36 seconden, goed voor de vierde plek. Ook maakte hij deel uit van een estafetteviertal (4x100 meter) dat won in 43,56 seconden. HOOFDDORP Baaijens revancheert zich op slotdag NK Tessa Baaijens-Van de Vrie heeft zich in Hoofddorp op de slotdag van het NK dressuur gerevan cheerd voor haar mindere optre dens van de dagen ervoor. De Goe- se eindigde zondag in de klasse Grade III in de kür op muziek als tweede. Met Riana scoorde ze 72,917 procent. Haar plaatsgenote Ja- nine Boudens werd met Nicky der de met 68,750 procent. In het eind klassement werd Boudens tweede, Baaijens werd derde. door Roeland van Vliet KLADNO - Meerkampster Yvonne van Langen-Wisse is in het Tsjechi sche Kladno niet in de buurt kun nen komen van de limiet voor het Europees kampioenschap, dat later deze maand in Helsinki wordt ge houden. De van originie Vlissingse kwam uit op 5659 punten, terwijl een aantal van 6070 was vereist. De wind was zaterdag de grote spelbreker. Op de 100 meter hor den had ze tegenwind van 0,8 me ter per seconde en op de 200 me ter was die het dubbele. Haar tij den waren daardoor niet best en dus liet ze meteen veel punten lig gen. Bovendien kwam ze bij het hoogspringen niet hoger dan 1,65 meter. In een internationaal deel nemersveld is dat teleurstellend. Zondag verging het de AAC-atlete, die wel voor het eerst in drie jaar een zevenkamp afmaakte, niet veel beter. Ze kon de schade niet meer inhalen en bleef ver van de EK-limiet en haar persoonlijk re cord (6100) verwijderd. Met 5659 punten werd ze zesde in Kladno. Resultaten Van Langen-Wisse. 100 horden: 14,10; hoog: 1,65; kogel: 13,59; 200 meter: 25,44; ver: 5,87; speer: 37,10; 800 meter: 2.17,03. Yvonne van Langen-Wisse HENGELO - Het vrouwenteam van de Middelburgse turnvereniging MTV heeft twee zilveren en een bronzen medaille gehaald tijdens het Nederlands kampioenschap groepssprmgen C-niveau in Henge lo. De juniorvrouwen van MTV pres teerden uitstekend. Zij haalden zil- ver bij het tafelspringen met een score van 20,35 punten. Op de mi- nitrampoline reikte het resultaat van 22,15 punten net niet tot het hoogste podium. De prestatie bij het springen over de pegasus was goed voor de derde plaats. Op tum bling werd ook nog een vijfde plaats gehaald. De jeugdmeisjes kenden grote te- - genstand en haalden geen ereplaat sen. Hun verrichtingen waren goed voor elfde plaatsen op de pe gasus en tumbling, terwijl de twaalfde plaats werd gehaald op de minitrampoline.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 43