Eerste stap Ondo naar lijfsbehoud Van der Klooster en Vette maken dienst uit 41 Basketbalbeker voor Vlissingen Derde wedstrijd ATB Zomercup maandag 11 juni 2012 'Waarom namen we op 14-17 ineens andere beslissingen en maakten we fouten Mathijs Pagé nam met zijn vijf tref- j- t die we daarvoor niet maakten? fers zaterdag als topscorer afscheid van Swift. Dennis Paintinga, coach van Swift strijd viel als een mokerslag bin nen: 17-18. De onverbiddelijke klok gaf scheidsrechter Troost geen andere keuze dan zeven tellen later voor het einde te fluiten. Swift ontred derd achterlatend. Terwijl de Mid delburgse tranen vloeiden, stroom de het veld vol met feestende door Wim de Vos oudelande - Het zijn de heersers tijdens de laatste wedstrijden van TMZ. Vorige week won Johnny van der Klooster in 's-Heer Abts- kerke en twee dagen later, in Ove- zande, kreeg Pieter Vette de over- winningsbloemen. In Oudelande mochten de twee opnieuw spurt en om de bloemen en het verschil was nauwelijks waarneembaar. Maar Johnny van der Klooster drukte zijn voorwiel juist iets eer der over de finishlijn dan Pieter Vette. Vorige week gaf TMZ-voorzitter Leo Bakker het al aan. „Het deelne mersveld hoeft niet erg groot te zijn om er een mooie koers van te maken", zei hij na de race in Ove- zande. Na de koers in Oudelande kon diezelfde conclusie worden ge- KCR-supporters, met het ongeloof nog in de ogen. „Een hokje vol emotie", noemde Plantinga de kleedkamer van Swift. Een paar minuten had Plant inga zich daarin teruggetrokken met zijn team. „Even een moment van bezinning. En van afscheid ne men van Mathijs Pagé", trachtte trokken. Hoe kon het ook anders: Van der Klooster staat al jarenlang bekend om zijn aanvallende ma nier van rijden en ondanks dat de Lewedorper de veertig reeds is ge passeerd, past hij die strijdwijze niet aan. Pieter Vette heeft zich blijkbaar eerst 'warm' gereden bij de amateurs A, maar sinds een paar weken kent het gehele pelo ton hem. Ook de coureur uit Hein- kenszand kiest waar mogelijk de aanval. „Dat is nu eenmaal wat ik graag doe. Me niet wegstoppen in de groep en dan mijn kans afwach ten. Nee, dan maar liever strijdend ten onder gaan." In Oudelande kwam Vette samen met Johnny van der Klooster en nationaal kampioen Marco Wesse- ling (Halsteren) vooruit te zitten en uiteindelijk kon de laatste de twee Zeeuwen niet bijbenen. Van der Klooster klopte Vette in de hij zijn realistische analyse het te laten winnen van de emotie. „Waarom namen we op 14-17 in eens andere beslissingen en maak ten we fouten die we daarvoor niet maakten?" Met die vraag vatte Plantinga het verloop goed samen. „Spanning en ongedurigheid", luidde de zelfdiagnose. VLISSINGEN - De Zeeuwse basket balbeker is bij de vrouwen gewon nen door het Under 22-team van BC Vlissingen, dat in de finaleserie te sterk was voor de vrouwen van Volharding. Het Vlissingse team won eerder in Goes met 50-75 en bleek nu thuis ook sterker: 64-45. BC Vlissingen U22 had slechts vijf minuten nodig om de 0-10-handi- cap weg te werken: 11-10. Daarna hielden de teams elkaar in even wicht tot aan de rust: 26-24. Na de pauze nam Volharding even een voorsprong: 32-35. Na een ti me-out van coach Tom Joziasse werd de Vlissingse verdediging aangescherpt, wat resulteerde in een 14-0-run. In het laatste kwart vergrootte BC Vlissingen het ver schil tot 64-45. Scores BC Vlissingen: Melanie Dolfing 23, Charmey Koemans 17, Shanice de Graaf 15, Serena van Sluijs 4, Mims Ko- le 2, Simona Kosanovic 2 en Anouk van Pelt 1. Voor de conclusie maakte het geen verschil: Swift had het kampioen schap voor het grijpen, maar liet zich in de laatste minuten aftroe ven. Scores Swift: Mathijs Pagé 5, Vera Kui per 4, Naomi Zuidweg en Richard Gel dof 3, Matthijs Pouwer en Katrien Volle man 1. VLISSINGEN - In het Vlissingse Nol- lebos wordt vandaag de derde wed strijd om de ATB Zomercup ge houden. Na twee wedstrijden in Kruiningen (waar Matthijs Evers- dijk de sterkste was) en Westen- schouwen (daar won Thijmen van de Vreede) wordt het algemeen klassement aangevoerd door Anco Korteweg uit het Brabantse Noord- hoek. In beide eerdere manches fi nishte hij op de tweede plaats. Petra Reijntjes uit 's-Heer Hendrik skinderen voert de ranglijst bij de vrouwen aan. Zij was tot nu toe de enige die aan beide wedstrijden deelnam. Bij de veteranen heeft de Belg Franky Taelman met een eer ste en een tweede plaats de hoog ste score. Zoals gebruikelijk gaan de eerste wedstrijdjes van de jeugd om 18.00 uur van start. De inschrij ving is in de Kanovijver aan de Burgemeester van Woelderenlaan in Vlissingen. maassluis - In de strijd om lijfsbe houd in de tweede klasse versloeg Ondo de korfballers van Dijkvo- gels in Maassluis met 9-6. De ploeg uit Sint-Laurens kan dinsdag op eigen veld tegen ACKC de be slissing forceren in de driekamp. die na de reguliere competitie noodzakelijk bleek. Geplaagd door een flinke bries nam Ondo meteen het voortouw. Na de openingstreffers van Ronald Wisse kwam de thuisploeg nog wel op 2-2, maar vanaf dat mo ment kende het achttal van coach Hans de Meij louter een voor sprong van minimaal twee pun ten. „Op een gegeven moment voel je dat het goed zit", ervoer de Meij toen na rust de wind vooral de thuisploeg parten speelde. On- do strafte die onmacht af door op de gevoeligste momenten te sco ren. „Veel frommelgoaltjes", con stateerde de Meij met een tevre den glimlach. Bij een gelijkspel tegen ACKC ver zekert Ondo zich van een langer verblijf in de tweede klasse. Zelfs bij een kleine nederlaag heeft de Walcherse ploeg nog goede papie ren. Scores Ondo: Ronald Wisse 3, Anne- mieke Toerse en Nikie Geervliet 2, Rob bie Mesu en Jeroen Mesu 1. BIELSTEIN Nancy van de Ven weer in de punten Motorcrosster Nancy van de Ven heeft bij de vierde EK-wedstrijd in het Duitse Bielstein opnieuw in de punten gereden. De rijdster uit Vlissingen viel in de eerste man che weliswaar uit met motorpech (water in de carburateur), maar in de tweede manche kwam ze alsv twintigste over de streep. Komend weekeinde is de vijfde en laatste EK-wedstrijd in het Duitse Schwedt. MIDDELBURG Van der Lijke tiende in Tour de l'Oise Wielrenner Nick van der Lijke is als tiende geëindigde in de Ronde de l'Oise, een etappewedstrijd in Noord-Frankrijk. De Middelburger^ moest in de slotetappe enkele plaat sen prijsgeven omdat een groep van vier dertig seconden voor het peloton finishte. Van der Lijke ein digde in het peloton. Marco Min- naard uit Wemeldinge raakte de bergtrui kwijt die hij in de tweede etappe veroverde. 'S-HEERENBERG Mathilde Matthijsse doet weer voorin mee Wielrenster Mathilde Matthijsse is zondag in 's-Heerenberg derde ge worden tijdens de vierde rit in de nationale tijdritcompetitie. De uit Grijpskerke afkomstige renster van ZRTC Theo Middelkamp haalde vo rige week ook al het podium in Leende. In 's Heerenberg werd ze derde, slechts negentien tellen ach ter winnares Vere Koedooder, die Nederland vertegenwoordigt tij-, dens de Spelen in Londen. Naomi Zuidweg (rugnummer 1) en aanvoerder Richard Geldof (midden) overdenken de nederlaag en het gemiste kampioenschap van Swift. foto Leo Adriaansen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41