Titeldroom Swift in slot aan diggelen 401 sport Debutant Maranus komt terug uit geslagen positie Walcheren schiet met scherp Motorcrosser Gruben is weer helemaal terug Zes nieuwe spelers voor Dauwendaele maandag 11 juni 2012 door Lucien Roelandt VROUWENPOLDER - De Zeeuwen waren afgelopen weekeinde bijzon der succesvol op de Samen Gestel de Menwedstrijd (SGMW) op ma nege De Eendracht in Vrouwenpol der, met de daaraan verbonden het kampioenschap district Zuid-West. Met Maaike Hanne- wijk bij het enkelspan pony's klas se 1, Bram Maranus bij het enkels pan paarden, Chantal Vermerris enkelspan pony's klasse 2 en Heidi te Poele bij het tweespan pony's, eisten zij het leeuwendeel van de titels op. De marathon bleek de scherprech ter in het kampioenschap. Chris Provoost had een parkoers met ver schillende mogelijkheden uit de hoge hoed getoverd. Via de kortste weg viel er behoorlijk wat tijd winst te boeken, maar de viervoe ters moesten dan wel goed in de hand staan. En dat bleek niet altijd het geval. Dat bracht menige aan spanning in de problemen. Met een overtuigende overwin ning in het eerste onderdeel, de dressuur, nam Maaike Hannewijk met de Welsh Cob-pony Ferro za terdag bij de pony's in de klasse 1 al meteen een behoorlijke voor door Peter Snelders MIDDELBURG - De hockeyers van Walcheren schoten zondag met scherp in de vierde klasse. Bij Goes werd met liefst 3-9 gewon nen. Koen Waasdorp scoorde vijf keer. Rapid werd door een 5-0-zege bij Olympia kampioen in deze klasse. Het vrouwenteam van Rapide handhaafde zich ondanks een 5-0-nederlaag tegen DSHC in de tweede klasse. De Hulster mannen degradeerden uit de derde klasse door de 6-5-nederlaag bij Liberty. MIDDELBURG - FC Dauwendaele mag voor volgend voetbalseizoen zes nieuwe spelers begroeten. Peter de Jong (VC Vlissingen), Khalid Kaldoon (RCS), Joao To rn asoa, Jair Tomasoa, Zico To- masoa (allen Jong Ambon) en René Michel Gerritsen (Veere) ko men de gelederen van de zater dag-tweedeklasser versterken. Daar staat het vertrek van Peter van Gorsel (Goes) tegenover. Het G-team van FC Dauwendae le veroverde zaterdag in Et- ten-Leur de districtsbeker. De Mid delburgse formatie won met 3-1 van TEC Gi. Bij rust was het 1-0 via een rake kopbal van Wim Gide- onse. In de tweede helft zorgden D'rk-Jan Knoester en Niels Goed- bloed voor 3-0. TEC liet hierna de 3-1 aantekenen, maar verder kwam de ploeg uit Tiel niet, mede door goed keeperswerk van Jan Meulenberg. sprong op haar achtervolgers. In de vaardigheidsproef haalde de aanspanning uit Ovezande echter een balletje naar het gras. Van dat foutje maakte de debuterende Cis- ka Janse met de merrie Vrijburg's Jacky optimaal gebruik. Met een foutloze rit bracht de koetsier uit Vlissingen met een achterstand van amper twee punten de span ning terug in de wedstrijd. In de marathon op zondag, die werd ge wonnen door Michel Ardon met Bijou uit Wemeldinge, stelde Maai ke Hamelink de titel veilig. „Ja, Cis- ka maakte het toch nog wel erg spannend. Die piano-hindernis was erg zwaar en moest drie keer worden genomen. Daar verspeelde ik nogal wat tijd en gaf ik mezelf weinig kans meer. Maar gelukkig bleef het onbestraft." Bram Maranus kon zich bij het en kelspan paarden klasse 1 geen be ter debuut in de samengestelde mensport bedenken. Na de eerste dag leek de menner uit Aagteker- ke, met Trayco voor de wagen, met de vierde plaats en een achter stand van ruim zestien punten op leider Carla Lankhaar uit Barend- recht met Ruby kansloos voor de titel. In de marathon stelde Mara- nes echter alsnog orde op zaken. Goes-Walcheren 3-9 (1-3): De jeugd kwam in de beginfase in beeld. De zestienjarige Gijs van Ouwerkerk tekende vor 0-1 en vier minuten later liet de veertienjarige Ties Giele 1-1 noteren. Walcheren liep voor de pauze nog uit naar 1-3. Een hoger tempo kwam na de rust de scoringsdrift van Walche ren ten goede. Na voorbereidende acties van Bou- dewijn en Huub Jagers, Stijn Jo- chems, Lars de Kubber, Koen Waasdorp en Victor Reinders scoorden voor Walcheren Koen Waasdorp (sx) en Victor Reinders door Aector Dooms AXEL - Motorcrosser Joost Gruben reed zaterdag in Axel in de vijfde RES-cross naar de overwinning in de klasse MX2/125 VT. De Axelaar liet zien na blessureleed van vorig jaar helemaal terug te zijn. In de eerste manche moest Gru ben nog de winst laten aan Guido Boone. De Souburger hield twaalf seconden over. De Axelse rijder nam revanche in de tweede man che en wist zijn rivaal achter zich te houden. Dat was voldoende voor de dagwinst. Boone eindigde op de vierde plaats. Aswin Van- damme eiste de tweede plaats in de tweede manche voor zich op na een spannende strijd met Ger ry de Rijke. De routinier uit Zuid- dorpe eindigde keurig op een der de plaats. Bij de licentiehouders waren er Als een speer stuurde hij de ontke tende ruin in 64,21 seconden over het parkoers en naar later bleek naar de titel. „Dit had ik absoluut niet verwacht. Maar Trayco liep su per en liet zich fijn door de hinder nissen sturen." Met het veroveren van de titel bij het tweespan pony's klasse 2 ging voor Heidi te Poele een fel gekoes terde wens in vervulling. De ama zone uit Oud-Sabbinge stuurde het koppel Tinka en Twares met een straatlengte voorsprong naar de titel. Zij bleef Jan-Leen Boot uit Burgh-Haamstede met de New Fo resters Binck en Cody ruim twin tig punten voor. „Mijn pony's zijn in vorm. Ik had er dan ook stille tjes op gehoopt, maar je moet het eerst nog waarmaken. Bovendien ben ik als bestuurslid ook nog be last met de coördinatie van de vrij willigers. En dat was best lastig om te combineren. De vaardigheids- proef was erg technisch. En de ma rathon was zwaar met veel alterna tieven. Dus je moest keuzes ma ken. Ik heb gekozen voor de lange lijnen. Dat kostte wel wat meer tijd, maar het gaf het voordeel dat mijn pony's fijn in hetzelfde tem po konden blijven lopen. Dus daar mee win je weer tijd." (2x) en de afscheid nemende Max Dieleman (ïx). George Gramsma nam voor de thuisploeg de 2-6 voor zijn rekening en Steven Sijnja bepaalde de eindstand op 3-9. Olympia-Rapid 0-5 (0-2): Rapid was op alle fronten de betere ploeg. Dit betekende echter niet dat Olympia zich zomaar gewon nen gaf Het speelde zelfs fel in de duels. Dat wekte aanvankelijk eni ge wrevel bij de bezoekers, maar toen het eindsignaal klonk en de ti tel voor Rapid een feit was, werd die narigheid in de euforie van dat kampioenschap snel vergeten. weinig deelnemers. Jeffrey van Kempen uit Oost-Souburg behaal de een knappe tweede plaats ach ter de Belg Maarten Govaert. De Terneuzenaren Boy Stockman en Florentijn de Roo eindigden res pectievelijk op een vijfde en zeven de stek. Roy Gijsel uit Heikant moest de strijd staken met pech. In de MX Open konden de Zeeuw en voor de winst geen rol van bete kenis spelen. Dominique Soeters uit Terneuzen reed naar een vijfde plaats en Heikantenaar Patrick Piessens werd zevende. Michael Bruijninckx uit Lembeke (B) werd winnaar dankzij een eerste plaats in de tweede manche. Joey de Wulf uit Oostburg was superieur in de 85CC. De Oostburger reed de concurrentie in beide manches op achterstand. Bij de 65CC ging de eerste plaats naar Maarten Govaert uit het Bel- door JaapJan Ritsema BERGEN OP ZOOM - Na veertien re guliere competitierondes toorn den de korfballers van Swift en KCR gebroederlijk boven de ande re ploegen uit in de tweede klasse, maar er viel nog geen titel te verde len. In Bergen op Zoom streden beide ploegen daarom in een be slissingswedstrijd om het kam pioenschap. Het werd een thriller met een ongelofelijke en desastreu ze afloop voor de Middelburgse korfballers. Op het neutrale sportpark De Staakberg in Bergen op Zoom leef den KCR ('thuis' geloot) en Swift toe naar wat hun climax van het seizoen moest worden. Eén kans op het kampioenschap en promo tie naar de eerste klasse. Tussen de oranje supportersbriga de aan de rechterkant (Swift) en de talrijke blauw-rode toeschou wers aan de linkerzijde (KCR) ont popte zich een ware korfbalthril ler. De bliksemstart (0-4) van de Middelburgers duidde daar niet op, maar na wat eerste onvriende lijkheden in de lijfelijke duels kwam de partij in het keurslijf waarin de kemphanen elkaar ge vangen hielden tot het laatste fluit signaal. Swift behield voortdurend een voorsprong van twee of drie pun ten, terwijl KCR het gevoel opriep sterker te worden naarmate de wedstrijd vorderde. Ook al vanwe ge de tolerante arbitrage werd het een beslissingswedstrijd met alles erop en eraan. De tactische keuze tot regelmatig achterverdedigen - logisch vanwege de wind - kon niet de indruk wegnemen dat het voor rust om een zaalwedstrijd ging; zó veel werd er gescoord (9-11). Opvallend moeizamer kwam de tweede helft op gang. Pas na zeven minuten drong KCR aan en kwam Swift onder druk te staan. Die mindere fase leken de Middelburgers te boven te komen toen achtereenvolgens Vera Kuiper en ICatrien Volleman koelbloedig van afstand raak schoten (12-15). Of bij 14-17 de gedachten stiekem afdwaalden naar een nakende ti tel, zal nooit kristalhelder worden. Maar een feit was dat Swift in de laatste tien minuten ongelukkige keuzes maakte, waarmee het KCR een rode lap voorhield. 'Waar Swift blokkeerde, gaf KCR gas. Op gestuwd door het Ridderkerkse pu bliek greep KCR 'het momentum'. Ook voor de neutrale toeschouwer was voelbaar dat er een bloedstol lend spannend slotstuk aankwam. Elke drie minuten knabbelde KCR een puntje van de achterstand af. Met nog ruim drie minuten op de klok stond het 17-17. Swift-coach Dennis Plantinga hield vast aan het basis-achttal. De reboundende lengte was er naar om de laatste minuut geduldig uit te spelen. In plaats daarvan leed Swift balverlies en hield toen het hart al vast voor wat er ging gebeu ren: het laatste schot van de wed- De start van de veteranen tijdens de vijfde RES-cross van het seizoen in Axel. foto Camile Schelstraete gische Wetteren. Jeffrey van Kern- tien Jansen uit Terneuzen. Erik pen uit Oost-Souburg werd knap van de Wekken uit Zierikzee be- tweede. Bij de Veteranen won Mar- haalde een derde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40