'Goes hoofdklasser, dat klinkt prachtig' sport 137 zitten Doesburg neemt met lekker gevoel afscheid Tom Blomaard van Bruse Boys naar Kloetinge maandag 11 juni 2012 'Als we in de hoofdklasse kunnen voetballen zoals we dat nu in de nacompetitie hebben gedaan, dan komt het wel goed' Goes-verdediger Rick de Punder Voor het eerst sinds 2003 heeft Zeeland weer een hoofdklasser in het zondagvoetbal. Na de 2-0-overwinning in Haaren wint Goes ook de return op eigen veld tegen Nemelaer (3-1). Suc cestrainer Gérard de Nooijer ge niet er met volle teugen van, na zijn vierde promotie op rij. door Barry van der Hooft GOES - Van een afstandje kijkt hij toe, kort nadat hij door zijn spelers de lucht in is gegooid. Gérard de Nooijer probeert rustig te blijven onder alle loftuitingen, maar van binnen brandt een gelukzalig ge voel. „Dit is het hè", wijst hij rich ting zijn feestende selectie. „Dit is het. Fantastisch." Henk Zwartelé, de voorzitter, staat vlak bij hem. „Goes hoofdklasser... Dat klinkt prachtig." De oudste club van Zeeland loopt met de pro motie eigenlijk voor op schema, maar daar maalt niemand om. Suc ces moet je pakken wanneer de mogelijkheid zich voordoet. De Nooijer werd na vier seizoe nen (en twee promoties) bij FC Dauwendaele in de zomer van 2010 naar Goes gehaald. In zijn eer ste seizoen pakt hij met Goes een periodetitel en stelt promotie vei lig via de nacompetitie. Dit jaar wordt dat kunstje herhaald. Voor de trainer is het de vierde promo tie op rij en al die successen heeft hij met één speler gedeeld. „Gérard heeft me bij Dauwendaele uit de A-junioren gehaald en nu staan we hier voor de vierde keer op rij te feesten", zegt Gert-Jan van Leiden. Voor de aanvoerder zit de vijfde nacompetitie op rij er op en dat voelt hij aan zijn lichaam. „Ik heb eigenlijk al ander half jaar lang last van mijn enkel. Ik kan ermee voetballen en dat wil ik ook graag. Vorig seizoen had ik drie weken vakantie voordat we weer aan de voorbereiding begon nen. Nu duurt die periode geluk kig wat langer." Van Leiden denkt dat Goes ook in de hoofdklasse geen modderfiguur zal slaan. „We raken Kyle Does burg en Thomas van den Houten kwijt aan Hoek, maar in de breed te worden we er met flink wat nieuwe spelers sterker op. Er zal nu ook weer doorgeselecteerd wor den. Dat is voor sommige jongens misschien vervelend, maar als je in de hoofdklasse wilt voetballen hoort dat erbij." De aanvoerder, die een sterk cen traal duo vormt met Sherief Taw- fik, zegt het gevoel te hebben toe te zijn aan de stap naar het op één na hoogste amateurniveau. „Het klinkt misschien een beetje vreemd, maar Sherief en ik zijn dit seizoen niet één spits tegengeko men waar we het heel moeilijk mee hadden. Dat kan aan de spit sen liggen, maar misschien ook wel aan ons. Daar moeten andere mensen over oordelen." Het is geen grootspraak van Van Leiden, want in de twee duels met Nemelaer bleef de verdediging fier overeind. Van den Houten speelde sterk op links en durfde op te ko men, hetzelfde gold voor zijn ploeggenoot op rechts, Rick de Punder. De back is één van de stil le krachten van. Goes. „Wij heb ben precies op het juiste moment gepiekt", zei De Punder. „Ik weet niet precies wat ik van de hoofd klasse moet verwachten. Maar als we dan kunnen voetballen zoals we nu in de nacompetitie hebben gedaan, dan komt het wel goed. Handhaving is in het eerste jaar de doelstelling, daarna wil Goes een stabiele hoofdklasser worden." Van Leiden: „Gérard heeft hier een echt team van gemaakt. Vorig seizoen raakten we vier basisspe lers kwijt, maar dat is met nieuwe spelers prima opgevangen. Nu wil len ook veel spelers naar Goes ko men. Dat komt door het succes en veel jongens willen graag onder Gérard trainen. Daar ben ik zelf ook niet slechter van geworden." Karakteristiek Goes-Nemelaer 3-1 (1-0). 32. Ru ben Buvens 1-0 (eigen doelpunt), 55. Maikel Diepens 1-1, 64. Yves Nyemb 2-1, 90+4. Wouter de Crae- ne 3-1. Scheidsrechter: A.P. Wes tenbroek (Den Haag). Gele kaart: Gert-Jan van Leiden, Thomas van den Houten (beiden Goes), Carlo de Koning, Kevin van Kempen, Jes- per Heesters (allen Nemelaer). Aan tal toeschouwers: 1200. Goes: Matthew Lentink; Rick de Punder, Gert-Jan van Leiden, She rief Tawfik, Thomas van den Hou ten (89. Stephan van de Boor); Thijs van den Dries, Wouter de Craene, Gert-Jan Tierie; Kyle Does burg (89. Jesper Poortvliet), Yves Nyemb en Ray Kroon (73. Ignacio Misaine). Yves Nyemb reageert attent na een kopbal op de paal van Kyle Doesburg en tikt de 2-1 binnen. door Barry van der Hooft GOES - De dubbele publiekswissel, één minuut voor tijd, was ver diend en viel in de smaak. „Ik vind het mooi dat de trainer dit doet", zei Kyle Doesburg, die sa men met Thomas van den Houten een open doekje kreeg van het pu bliek. Het duo speelt komend sei zoen voor Hoek. Krachtpatser Doesburg was zon dagmiddag bij tijd en wijle weer ongrijpbaar, maar kwam tegen Ne melaer niet tot scoren. Het deerde hem niet. De aanvaller kreeg het afscheid waar hij vooraf op had ge hoopt en trok de deur in Goes met de tweede promotie op zak achter zich dicht. Doesburg was in de return tegen Nemelaer af en toe wat slordig, maar hij was niet de enige. Net als een week eerder in Haaren (0-2) verzuimde Goes daardoor om met ruimere cijfers te winnen. Binnen vier minuten had de thuisploeg al drie kansen gehad om de score te openen, maar Ray Kroon, Yves Nyemb (paal) en Gert-Jan Tierie helemaal beslecht. Na een snelle uitval rondde Ron Bakermans af: 0-3. Terwijl Valkenswaard na het laat ste fluitsignaal uitbundig feestvier de, droop Zeelandia Middelburg af. De club blijft met onvervulde verlangens zitten. Het woord is de komende jaren aan Ruud Pen- nings. De Vlissingse trainer moet het bolwerk van weleer weer iets van zijn glans teruggeven. Promo tie naar de tweede klasse zal hier bij wederom voorop staan. De selectie krijgt in elk geval een jeugdig karakter. Vanuit de A-ju- nioren, die op een haar na promo tie naar de vierde divisie misten, stromen vijf spelers door. Daar naast keren Guust Malcorps (JVOZ en laatstelijk Excelsior Rotterdam) en Jerfey Booij (Kloetinge) terug op het oude nest. Van buitenaf ko men Rick Wiegmans, Salim Ben Sellam en Abdoe Abdenbi de gele deren versterken. Alper Koe, Arjo den Dekker, Mike Schill, Izaak Rehatta en Khalid Boufrahi (vlnr) verwerken de teleurstelling. foto Johan Wouters (rebound) kregen de bal er niet in. Goes was voetballend opnieuw be ter, maar had de hulp van een te genstander nodig om op voor sprong te komen. Een inzet van Nyemb werd door Ruben Buvens in eigen doel gewerkt (1-0). Tien minuten na rust leek Neme laer door de gelijkmaker van Mai kel Diepens even terug in de wed strijd te komen, maar Nyemb boor de de hoop op een stunt na 64 mi nuten de grond in. Doesburg kop te een voorzet van Wouter de Craene op de paal, Nyemb reageer de attent (2-1). De Brabanders raakten wat geïrri teerde en kregen in een kort tijds bestek drie gele kaarten. Even leek het erop dat het duel niet met elf tegen elf zou eindigen. De rust keerde echter weer terug, Goes hield controle over de wedstrijd en scoorde na de dubbele wissel nog een keer. Diep in blessuretijd schoot De Craene de 3-1 binnen. „Ik vind het mooi dat ik mijn tijd bij Goes zo af kan sluiten", zei Doesburg. „En in Hoek begin ik straks aan een nieuw hoofdstuk." MIDDELBURG - Tom Blomaard komt volgend voetbalseizoen uit voor zaterdag-hoofdklasser Kloe tinge. Dat heeft de aanvaller van Bruse Boys zaterdagavond aan zijn ploeggenoten laten weten. „Ik wil uitzoeken waar mijn plafond ligt", zei hij zondag. Blomaard speelde de afgelopen twee seizoenen voor Bruse Boys. Beide jaren scoorde hij elf keer voor de club. Daarvoor speelde hij bij Heinkenszand en bij de club uit zijn woonplaats Kwadendam- me. Dit jaar miste hij een aantal maanden van het seizoen, omdat hij voor zijn studie in het buiten land (Canada) vertoefde. Desalniet temin evenaarde hij zijn productie van een seizoen eerder. Blomaard treedt in voetsporen van Mats Willemse, die twee jaar geleden de overstap van Bruse Boys naar Kloetinge maakte.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37