Strijd in de spits Gomez legt boulevardblad Bild het Mathijsen lijkt fit, geen zorgen om blessure Sneijder 28 Kansen gemist maandag 11 juni 2012 W* laatst in de groepsfase uitgescha keld op een EK. voor zijn tent in Charkov. KRAKAU - De manier waarop Joris Mathijsen gisteren trainde bij Oranje zorgde voor vertrouwen voor het vervolg van het toernooi voor de Goirlenaar. Met name een fel ingezette stevige tackle doet ver moeden dat de centrale verdediger weinig last meer heeft van zijn hamstringblessure. Hij lijkt op tijd fit dus voor de tweede groepswedstrijd, woens dag, van het Nederlands elftal op het EK tegen Duitsland. Mathijsen moest door zijn blessure het duel met Denemarken missen. Ge vreesd werd zelfs dat de verdedi ger naar huis moest. Toch hield bondscoach Bert van Marwijk gisteren nog een slag om de arm. „Het gaat de goede kant op met Joris. We moeten even af wachten hoe het maandag en dins dag met hem gaat. Maar als het zo doorgaat, dan is het heel logisch om te denken dat hij woensdag te gen Duitsland begint." Over Wesley Sneijder, die aan het duel met Denemarken een lichte knieblessure overhield, bestaan ook al weinig zorgen. Hij kan ge woon spelen tegen Duitsland, zo liet hij zelf weten. De spelmaker van Oranje liep na de wedstrijd van zaterdag moeizaam terug naar de bus en liet weten 'wat last' te hebben aan de achterkant van zijn knie. Al vroeg in de wedstrijd kreeg hij een flinke schop van Niki Zimling te verduren. De middenvelder van Internazio- nale speelde de wedstrijd wel uit. Sneijder heeft een seizoen met Joris Mathijsen, gisteren tijdens de training van Oranje. foto ANP veel blessureleed achter de rug. Van Marwijk gunde gisteren de ba sisspelers van het duel met de De nen rust. De eerste keus van Oran je verscheen wel op het speelveld maar beperkte zich tot enkele loop- sessies en rek- en strekoefeningen. De bondscoach voerde een lang ge sprek met Wesley Sneijder en riep ook John Heitinga en Nigel de Jong even bij zich en sprak even eens met Robin van Persie, die zich ietwat aan de late kant meld de bij de training. De bondscoach heeft nog twee trainingen de tijd om zijn ploeg zo goed mogelijk voor te bereiden op het duel met de aartsrivaal. Het duel met Duitsland begint woensdag om 20.45 uur. Robin van Persie en Klaas- Jan Huntelaar, de topscorers van respectievelijk de Pre mier League en Bundesliga, missen in Oranje hun na tuurlijke ontspannenheid. door Leon ten Voorde Spitsen zijn gevoelsmensen. Die moeten zich prettig voelen in een relaxte omge ving die op basis van ver trouwen is ingericht. Dan missen ze wel eens een kans, maar vervol gens stoppen ze dat achteloos weg, waardoor de volgende bal wel raak is. En als het vandaag eens een keer onverhoopt niet lukt, dan is er morgen weer een dag. De echte spits levert namelijk op bestelling, "rfïët If routine van een bakker die dagelijks brood brengt. Die natuurlijke ontspannenheid lij ken de topscorers van de Premier League en de Bundesliga op dit moment te missen bij het Neder lands elftal. Robin van Persie en Klaas-Jan Huntelaar reageerden te gen Denemarken bijna verkrampt toen ze voor het doel van Dene marken verschijnen. Alsof de twee strijd verlammend werkt en de ra dar naar de goal heeft uitgescha keld. Alsof de vracht aan goals die Oranje als bagage bij zich heeft, het elftal verzwakt in plaats van versterkt. In Duitsland hebben ze met Go mez en Klose ook twee giganten voor een plek, maar daar is het duel veel minder beladen. Zoveel kansen en dan niet scoren terwijl door Leon ten Voorde je de beste afmakers uit twee top- competities in huis hebt. Het is bi zar, maar tegelijkertijd ook logisch. Ja, een paar uur later en 1300 kilo meter van de plek des onheils schiet Huntelaar de ballen er bij de uitlooptraining in Krakau uiter aard magistraal in bij het afwer ken. Had dat nou die avond ervoor ook gedaan, denken de Nederlan ders op de tribune, daarbij mijme rend over zijn eerste balcontact in de wedstrijd. De pass van Sneijder is geweldig, de aanname van Hun telaar ook, maar in plaats van de keeper voorbij te gaan, probeert hij het met een stiftje. Mis. Het zou ook wat zijn geweest als uitge rekend hij, de gekrenkte spits, de ban had gebroken voor Oranje. Mooi is vooral het tafereel dat aan zijn invalbeurt vooraf gaat, langs de zijlijn. Huntelaar staat al een tijdje klaar, maar omdat de bal maar niet uit het veld gaat, moet hij. wachten. Vol ongeduld en ge tergd tot in al zijn vezels. Trainers wisselen nooit bij hoekschoppen tegen, maar Huntelaar is het na een paar minuten zo zat dat hij Van Marwijk te snel af is, de vier de man met een handgebaar tot spoed maant en snel het veld in rent. Een paar tellen later heeft hij de roem voor het oprapen. Maar hij faalt, net als Van Persie, die capriolen uithaalt die volledig vloe ken met zijn briljante techniek. In de eerste helft probeert hij in kans rijke positie een bal met de buiten kant links aan te nemen, terwijl hij dat simpeltjes met rechts moet doen. En in de tweede helft maait hij in zijn desperate jacht zelfs vol ledig over de bal heen. Een dag later op de training loopt de spitsentrainer René Eijkelkamp een tijdje naast Van Persie. De twee babbelen rustig. De no-non- sense man Eijkelkamp voegt hem daarbij ongetwijfeld toe: 'Blijf rus tig Robin, als je zo blijft spelen, komt jouw moment vanzelf wel'. Bij Arsenal werkt het inderdaad zo. Maar wanneer voelt hij die be vrijding nou ook eens bij Oranje? Zolang hij het leger sceptici daar van niet overtuigt en hij blijft wei geren met de pers te praten, knelt de vraag 'Van Persie of Huntelaar?' het elftal steeds verder af. En zijn de statistieken vanuit Enge land en Duitsland meer een bal last dan een zegen. CHARKOV - Bondscoach Bert van Marwijk nam het na de wedstrijd op voor Robin van Persie, die als centrumspits weer een ongelukki ge wedstrijd voor Oranje speelde. „Niet alleen Robin miste heel veel mogelijkheden. Er zijn meer spe lers die hebben gemist. In mijn ogen heeft de scheidsrechter ook een kans voor ons gemist. We had den een strafschop moeten krijgen. Die jongen maakte twee keer hands in één actie", doelde hij op de Deen Lars Jacobsen. GROEP B Duitsland-spits Mario Gomez heeft aan één kans genoeg in het duel met Portugal. foto Kerim Okten/EPA door Theo Brinkman LVOV - De Duitsers vliegen mor gen met een uitstekend gemoed naar Charkov. Ze zijn klaar voor Oranje. De spitsendiscussie ('Go mez of Klose') is na de 1-0 tegen Portugal in de kiem gesmoord en hetzelfde geldt voor andere bron nen van onrust. Balend moesten de verslaggevers van boulevardblad Bild zater dagnacht in de Lviv Arena conclu deren dat er opnieuw geen sappi ge verhalen te schrijven waren. Zes man sterk (en ook nog twee fo tografen) zitten bovenop de 'Mannschaft', om toe te slaan zo dra er iets misgaat bij het team. Een nederlaag, ontevreden spelers, slechte wissels, ergernis bij de bondscoach: de boulevardkrant weet er wel raad mee. Even leek het erop dat de Bild- equipe zijn zin kreeg. Want al was Duitsland 1 Portugal 0 Duitsland de betere ploeg, het spel was niet geweldig. Na een uur spe len was het nog o-o en begon het Duitse publiek massaal om Mi- roslav Klose te roepen. De spits heeft in de nationale ploeg 63 keer gescoord in 116 interlands, maar is in de pikorde gepasseerd door Ma rio Gomez. Dat betekende dat Klo se op zijn 34ste verjaardag op de bank zat, voor het eerst sinds lan ge tijd bij een serieuze wedstrijd. De afgelopen jaren had hij van bondscoach Joachim Löw altijd het vertrouwen gekregen, ook toen hij bij Bayern reserve was in de tijd van Louis van Gaal. Dus was het voer voor discussie dat Klose nu gepasseerd werd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 28