©eland 115 Ringrijders van Gapinge 7 winnen in Koudekerke Rotary schenkt 6.000 euro aan reddingshonden maandag 11 juni 2012 w Dansgroep Moves springt van het podium op het Koorkerkplein in Middelburg. Tweede van links Yaël Latuny. Kleine foto boven: Brassband Apollo uit Domburg geeft een concert in Serooskerke. foto's Lex de Meester door Rian Janse KOUDEKERKE - Koudekerke was za terdag het decor voor het derde klas kampioenschap van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging (ZRV). De rijders van Gapinge 7 bleken het beste gewapend tegen de stormachtige wind. Met 70 van de 90 te steken ringen werden zij ruimschoots kampioen. De voorlopig laatste klassewed strijd van de ZRV werd onder moeilijke omstandigheden gere den. Door de harde wind hing de ring vrijwel nooit helemaal stil. Ondanks deze extra handicap was een aantal drietallen toch goed in vorm. De beste van allemaal bleek Gapinge 7. Melanie de Bruijn, Si mon van de Broeke jr. en Pieter van Keulen werden met respectie velijk 25, 21 en 24 ringen kam pioen. Dit betekent dat ze volgend jaar weer een stapje hoger uitko men: in de tweede klas. Spannender was het welk drietal op de tweede plaats zou eindigen. Ook deze plaats geeft recht op een ticket naar de tweede klas. Met 63 ringen was het toch Westkapelle 3 - Johan de Witte, Adri Roelse en Jasper Houmes - dat aan het lang ste eind trok, vóór Gapinge 8 (62 ringen) en Aagtekerke 5 (61 rin- gen). De afdeling Koudekerke kent niet echt een gelukkig seizoen. Na de gradatie uit de ereklas en tweede klas viel het doek voor Koudeker ke 6 helaas ook in de derde klas. Met 42 ringen eindigden zij op de ringrijden dertiende en laatste plaats en de gradeerden zij naar de vierde klas. Voor plaats 12, dat ook degradatie betekent, was het nog spannend. Biggekerke 6, Meliskerke 3 en Sou burg 2 ontsprongen net de dans op één en twee ringetjes na. Voor Nieuwland 2 viel het doek. 52 Ge stoken ringen betekent volgend jaar uitkomen in de vierde klas. In de strijd om het persoonlijk kampioenschap zegevierden de da mes. Melanie de Bruijn van Gapin ge 7 versloeg in de kamp Roy Paau- we (Gapinge 8) en Anika Lampert (Biggekerke 6). Zij werd hierdoor persoonlijk kampioen. Lampert versloeg op haar beurt Paauwe, waardoor zij zich persoonlijk reser vekampioen 3de klas 2012 mag noemen. Agenda ZRV: 15 juni: Crijpskerke, ringrijden, 14.00-21.00 uur; 16 juni: Vlissingen, Paardoes, demon stratie ringrijden, 11.00-17.00 uur; 16 juni: Gapinge, ringrijden, 8.00-17.00 uur; 16 juni: Zoutelande, ringrijden, koppel wedstrijd, 8.00-17.00 uur. VLISSINGEN Strandwacht haalt drenkeling uit Schelde De Strandwacht heeft zondagmid dag rond 16.15 uur ter hoogte van Boulevard de Ruijter in Vlissingen een man uit die stad uit het water gered. De man was tijdens het zwemmen in de problemen geko men. Enkele kustvissers alarmeer den de hulpdiensten. De Strand wacht heeft de drenkeling met de reddingsboot uit de Westerschelde gehaald. Na het aanhoren van waar schuwingen over de sterke stro ming, kon de man weer naar huis. VLISSINGEN Man opgepakt voor agressief gedrag De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag rond 02.00 uur op het Bellamypark in Vlissingen een 18-jarige jongen uit die ge meente aangehouden. De jongen was eerder aan het vechten in een horecagelegenheid. Toen hij buiten werd gezet, gaf hij een medewer ker van de horecagelegenheid een kopstoot. De Vlissinger is na het afleggen van een verklaring zondagmiddag weer in vrijheid gesteld. TERNEUZEN Automobiliste rijdt dronken door tunnel De politie heeft in de nacht van za terdag op zondag rond 02.30 uur bij het busstation in Temeuzen een 25-jarige dronken automobilis te uit de gemeente Temeuzen be keurd en een rijverbod van vijf uur gegeven. De vrouw viel in de Wes- terscheldetunnel op door haar rijge drag: ze reed te hard en steeds op de linker rijbaan. Toen ze moest blazen, bleek ze te veel alcohol te hebben gedronken. VLISSINGEN Politie houdt man aan wegens baldadigheid Een 25-jarige Vlissinger is zaterdag avond even na 20.00 uur in de Sara- zijnstraat in zijn woonplaats opge pakt wegens baldadigheid. De man werd aangehouden nadat hij tegen een passerende politieauto had ge schopt en geslagen. Zijn vrienden probeerden de aanhouding te be lemmeren. De politie wist hen met moeite op afstand te houden. De 25-jarige man moest mee naar het bureau en kreeg een bekeuring. DOMBURG - De Rotary Club Wal cheren heeft met haar jaarlijkse golftoernooi dit keer 6.150 euro sponsorgelden opgehaald voor de Reddingshonden Werkgroep Zee land (RHWZ). Deze werkgroep zet zich belangeloos in voor het op sporen van vermiste personen. De teams van honden en geleiders kunnen overal worden ingezet bij vermissingen: in rampgebieden, maar ook in woonwijken. De opbrengst van het golftoernooi werd zaterdagavond bekendge maakt op de Domburgsche golf club. Het geld wordt gebruikt voor de aanschaf van een commando wagen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15