Vrijetijdskunstenaars laten van zich horen 141 zeeland Koen gaat met bed en al de lucht in _4ieprijien Zonnebootjesrace in Goes Arnemuidenaar belandt in sloot Kanaal op Hoogduin geopend Zeeland Kleverskerkedag levert 4.000 euro op voor 3 doelen maandag 11 juni 2012 Koen de Jong uit Tholen was zaterdag een van de kinderen die mee kon met een rondvlucht vanaf vliegveld Midden-Zeeland. foto Lex de Meester door Carla van de Merbel ARNEMUIDEN - Koen de Jong (7) uit Tholen heeft zaterdag voor het eerst in zijn leven gevlogen. In zijn bed nog wel. Koen maakte vanaf vliegveld Midden-Zeeland bij Ar- nemuiden een rondvlucht in het 'ambulancevliegtuig' van Stichting Hoogvliegers. Deze landelijke stich ting nodigt zo'n vijftien keer per jaar zieke en gehandicapte kinde ren uit voor een leuke dag op een vliegveld in Nederland. Mét rond vlucht. Doel van Stichting Hoog vliegers is om de kinderen ook zelf te laten vliegen en zich voor één dag piloot te laten voelen. Zaterdag werd voor de derde keer een grote Hoogvliegersdag gehou den op vliegveld Midden-Zeeland. Zo'n honderd Zeeuwse kinderen van zes tot en met zestien jaar wa ren hiervoor uitgenodigd. Door de harde wind was het niet mogelijk alle kinderen te laten meevliegen in een van de vliegtuigjes. Uitein delijk gingen er 25 kinderen de lucht in. Alleen kinderen boven de twaalf jaar die het goed konden aangeven als ze last zouden krij gen van de turbulentie mochten mee. Omdat het ambulancevlieg tuig wat zwaarder is en dus min der last had van de wind, konden ook de twee kinderen in bed een goes - Zestien Zeeuwse basisscho len strijden vrijdag vanaf 12.45 uur tegen elkaar met bootjes die op zonne-energie varen. Dit gebeurt op de Grote Markt in Goes. De leerlingen uit groep 7 en 8 hebben de bootjes tijdens technieklessen gemaakt. Leerlingen van het voort gezet onderwijs laten hun fantasie volle solargadgets zien. De prijzen worden uitgereikt door onder an dere wethouder Jo-Annes de Bat. jt&CllPws Kijk op www.alkuplus.nl 'Ik heb veel plezier in het leren van de bewegingen en het losgaan op de muziek' Yaël Latuny, hiphop-/streetdancer rondvlucht maken. Onder wie Koen de Jong die met zijn ouders en zus naar het vliegveld was geko men. Koen heeft een ernstige breuk in zijn bovenbeen en had daardoor zijn schoolreisje moeten missen. De Hoogvliegersdag maak te veel goed. Hij vond het 'cool' om een keer te kunnen vliegen. Speciaal voor de gelegenheid had hij een verrekijker gekregen. Maar ook voor wie niet mee kon vliegen, was er veel te beleven op het vliegveld. Zij konden onder meer een rondrit maken in een vrachtwagen of brandweerauto. En de rondvlucht houden ze te goed. Naast de grote Hoogvliegersdagen organiseert Stichting Hoogvliegers ook individuele Hoogvliegersda gen. Via de website www.stichting- hoogvliegers.nl kunnen kinderen zich hiervoor aanmelden. Een kind wordt dan gekoppeld aan een piloot die vliegt vanaf een vlieg veld in de buurt. Zaterdag werd op vliegveld Mid den-Zeeland ook een speciale cd gepresenteerd met daarop een ei gen lied van de Hoogvliegers, ge maakt door Ad Grooten van Pater Moeskroen. De cd is opgenomen door Zeeuwse muzikanten als Romy Uitdehaag, Michael Coom- ans en Almer Kaasschieter. Op diverse plaatsen op Walche ren werd zaterdag de Week van de Amateurkunst (WAK) afgeslo ten met optredens. Honderden muzikanten, dansers en beel dend kunstenaars lieten zien wat ze allemaal in huis hebben. door Carla van de Merbel De WAK biedt een po dium voor iedereen met passie voor kunst, zei wethou der Ed de Graaf za terdagmiddag bij de opening van de Middelburgse optredens van amateurkunstenaars. Die passie is er zeker bij docente Naomi Vos van dansschool Moves. Vol enthousiasme kondigde ze haar leerlingen aan. Die gaven, ge kleed in T-shirts met opdruk 'No- body moves like me', een knallen de demonstratie streetdance/hip- hop. Mét afsprong van het po dium op de klinkers van het Koor kerkplein. Eén van de dansers is Yaël Latuny (16) uit Middelburg. Ze danst al vanaf haar derde. Eerst klassiek ballet, daarna streetdance. Bijna vijfjaar zit ze bij 'dance ware house' Moves. Ze is gek op street dance en hiphop. „Ik kan m'n ge voelens erin kwijt en m'n frustra ties van school. Ik heb veel plezier in het leren van de bewegingen en het losgaan op de muziek." In de gemeente Veere viel de laat ste dag van de WAK samen met het Veers Festival dat om de twee jaar wordt gehouden. De hele za terdag gaven de Veerse muziekvere nigingen een concert in een po diumtent bij molen De Jonge Jo hannes in Serooskerke. Ook in Vlissingen waren er veel optredens. Op diverse plaatsen in de stad werden concerten gegeven, zongen koren en lieten beeldend kunstenaars hun werk zien. Naast de vele grote muziekverenigingen, waren er ook enkele kleine gezel schappen die van zich lieten ho ren. Zoals de muziekgroep Goan- na Dreaming die haar oorspronke lijke concertlocatie bij het Dijk- serooskerke - Een 42-jarige man uit Arnemuiden is vrijdagavond rond 23.15 uur met zijn auto in een sloot beland langs de Vrouwen- polderseweg/N57 bij Serooskerke. De man wist zelf uit de auto te ko men. Agenten die na de melding over de auto in de sloot ter plaatse kwamen, hebben de man meege nomen naar het politiebureau in Middelburg. De Arnemuidenaar bleek te veel alcohol te hebben ge dronken. Hij moest zijn rijbewijs inleveren. Peter Boone speelt op de didgeridoo in Vlissingen. oostkapelle - Gedeputeerde ficieel geopend. Met onder meer Sjoerd Heijning heeft zaterdagmid- de aanleg van het kanaal is de bui dag het gerestaureerdê 'grand tenplaats Hoogduin weer zoals hij canal' op buitenplaats Hoogduin driehonderd jaar geleden was. Er in de Manteling bij Oostkapelle of- is ook een brug over het kanaal. boten voor meer plezier op hel watert Tel. 0118 61 36 59 Uijterschootweg 221 Middelburg www.zeelandboten.nl theater vanwege de harde wind had verruild voor een meer be schutte plek bij de ingang van de Sint Jacobskerk. De naam Goanna Dreaming - een 'goanna' is een Australische varaan of hagedis - verwijst naar de verha lencultuur van de Aboriginals. De didgeridoo is dan ook het belang rijkste instrument van de vierkop pige groep: twee man spelen op de ze uit Australië afkomstige houten blaaspijp. Goanna Dreaming is zo'n tien jaar geleden voortgekomen uit de workshop didgeridoo bij de mu ziekschool in Vlissingen, vertelt Peter Boone (55), een van de twee didgeridoo-spelers in Goanna Dreaming. „We hebben niet echt een repertoire; we spelen alles in tuïtief. We gingen vrijdag oefenen voor dit concert maar dat lukte he lemaal niet. Een van de anderen zei: 'zullen we nu lekker muziek maken?' en toen gingen we los. Toen lukte het wel. Maar of je nu didgeridoo speelt of iets anders: het leuke is dat we samen muziek maken." WAK In heel Nederland is van 2 tot en met 9 juni de Week van de Ama teurkunst (WAK) gehouden. De week wordt elk jaar georgani seerd om zichtbaar te maken dat acht miljoen Nederlanders in hun vrije tijd bezig zijn met kunst. Tilburg is dit jaar gekozen als win naar van de prijs voor de Beste Amateurkunst en kreeg 20.000 euro. De landelijke opening van de WAK was daarom op 2 juni in Til burg. De WAK wordt volgend jaar gehou den van 25 mei tot en met 1 juni. Vanaf dan begint de Week van de Amateurkunst voortaan altijd op de laatste zaterdag van mei. kleverskerke - De Kleverskerke dag heeft afgelopen zaterdag zo'n 4.000 euro opgebracht. De helft van de opbrengst gaat naar het on derhoud van de dorpskerk, een kwart naar het Sint Jans Hospice in Middelburg en een kwart naar een zendingsproject van ZWO in Uganda. Het anders zo rustige dorpje was voor één dag omgetoverd in een rommelmarkt, kinderkermis en concertzaal tegelijk. De Zeeuwse Muzikanten van Arduin verzorg den optredens, bezoekers konden ringrijden op de fiets en er waren rondleidingen langs de bunkers van het dorp.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14