PGM zet afstoten van kerken door WALCHEREN Levende standbeelden ontmoeten elkaar voor tweede keer in Domburg Mishandeling almanak Strippers harvestfair.nl MAANDAG 11 juni 2012 Gemeente Middelburg denkt mee over toekomst Oostkerk door Carla van de Merbel MIDDELBURG - De Protestantse Ge meente Middelburg (PGM) gaat de Oostkerk en de Morgensterkerk afstoten. De zeven protestantse kerkgenootschappen die verenigd zijn in de PGM besloten onlangs unaniem het voorstel om de twee kerken 'te vervreemden' te volgen. Alle kerkleden krijgen binnenkort per brief een toelichting. De PGM heeft zeven Middelburg se kerkgebouwen in bezit en kan alle kosten voor onderhoud in de toekomst niet meer opbrengen. Daarom wil ze over drie jaar af zijn van de twee duurste kerken: de monumentale Oostkerk en de onderhoudsgevoelige Morgenster- kerk. Een speciale stuurgroep gaat nu onderzoeken hoe dat afstoten con creet moet gebeuren. Daarbij zijn alle opties open, zegt scriba Leen- dert Marijs van de Algemene Ker kenraad. De gebouwen kunnen verkocht worden of bijvoorbeeld worden ondergebracht in een stichting. „Maar zo'n stichting moet dan wel ergens het geld voor onderhoud vandaan zien te ha len", zegt Marijs. „Vroeger kregen we veel subsidie van de nationale overheid voor onderhoud van de Oostkerk, maar dat is veel minder geworden. Op het moment heb ben we geen enkele tegemoetko ming van het Rijk." De PGM heeft al gesproken met wethouder Johan Aalberts van de gemeente Middelburg over de toe komst van de Oostkerk. Marijs: „De gemeente spant zich ook in. Ze beseffen het probleem en den ken mee over oplossingen." De gemeente heeft inmiddels con tact gelegd met monumentenbe- houdorganisaties. „De gemeente kan financieel niets doen", zegt Jo han Aalberts. „Maar ik wil graag meekijken en meedenken. Soms zijn kerkelijke gemeenschappen ten einde raad. Een nachtmerrie is dan ook dat een kerk de sleutel bij de gemeente in de bus gooit en zegt 'hij is van jou'." Aalberts ver zekert dat de Oostkerk zal blijven. „De gemeente zou daar nooit een sloopvergunning voor afgeven." De gemeente kijkt ook mee naar de Lutherse kerk, die geen eigen dom is van de PGM maar van de Lutherse gemeente. Deze wil ook van het gebouw af. Volgens Aalberts is het probleem hier kleiner, omdat voor dit ge bouw makkelijker een nieuwe be stemming te vinden moet zijn. Vrijetijdskunstenaars Rockfestival Anywave tonen hun kunsten 14 vooroud en jong 16 door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Een 24-jarige mede werker van een horecabedrijf op het Bellamypark in Vlissingen is zaterdagavond tijdens de voetbal wedstrijd gewond geraakt doordat enkele klanten glazen naar hem gooiden. De man stond achter de bar toen twee klanten de glazen gooiden. De medewerker raakte ge wond aan zijn hoofd. In het zie kenhuis is de wond gehecht. De man heeft aangifte gedaan van mis handeling. Die Bevelandse voetbalvereniging voldoet aan alle eisen van een typi sche dorpsclub. Voetbalvelden mid den iri het dorp, een kerkklok die van af het veld duidelijk zichtbaar is en spelen op een niet bijzonder hoog ni veau. Natuurlijk zijn de vrijwilligers de kurk waar de vereniging op drijft en nu, nu het seizoen erop zit en de velden dicht gaan, is het tijd voor de Tip? redactie@pzc.nl wat grotere (bouw)klussen die niet tijdens het seizoen kunnen plaatsvin den. Op de website van de vereni ging wordt aangekondigd dat de kleedkamers opgeknapt gaan wor den en daarvoor moeten ze he-le-maal leeggemaakt worden. In het bericht wordt ook gevraagd naar mensen die willen helpen, en hoe: 'Strippers gevraagd'. DOMBURG - In de straten van Dom burg vonden zaterdag bijzondere ontmoetingen plaats: tussen pu bliek en levende standbeelden én tussen de standbeelden onderling. Voor het tweede jaar op rij werd in de badplaats het Domburg Sta tues Festival gehouden. Zo'n twin tig levende standbeelden waren hiervoor naar het dorp gekomen. Het publiek liet zich graag verras sen door de originele, fraaie en wonderlijke verschijningen die er rondliepen, stilstonden en zaten. Zo keken in de hoofdstraat de mensen gefascineerd naar het Ste nen Sprookje: de versteende konin gin Zarrates (zonder onderbenen) werd in haar koets voortgetrokken door de eveneens versteende Pisar. Vanuit een geluidsbox werd het verhaal erachter verteld, begeleid door imponerende muziek. Even verderop trok Terra de aan dacht: het in een pak van 'aard korst' gestoken levend standbeeld oogstte bewondering en soms schrikreacties. Terra ontmoette Stone Age - een steltloper in pak van. grote keien - en zocht even ge negenheid bij de stenen gigant (fo to). Het Domburg Statues Festival werd geopend door wethouder René Molenaar van de gemeente Veere. Nieuw tijdens deze editie was een fotowedstrijd voor het pu bliek. Foto's, ook nog van vorig jaar, kunnen worden gestuurd naar info@domburgstatues.nl. De beste foto krijgt een prijs en wordt gebruikt om Domburg als bad plaats te promoten. foto Lex de Meester VVOUWSt ALLE sis DAGEM UKK SHOWS, WORKSHOPS EN DEMONSTRATIES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13