Bakje mossels toch geen vijf euro Waakzame Kloetingers gehuldigd 'Maastrichtse toestanden niet aan de orde in Goes' PZC JÊ&- -v BEVELANDEN/THOLEN almanak Jos Voet Vakantieservice ZATERDAG 9 juni 2012 21 PZC Mariniers in beeld voor Amac-terrein 22 en 23 Organisatie Mosseldag houdt prijs op 2 a 2,50 euro, deel braderie wordt Zeeuwse productenmarkt door Lilian Dominicus YERSEKE - De prijs van een bakje mossels op Mosseldag in Yerseke wordt niet verhoogd naar vijf eu ro, maar zal rond de 2 a 2,50 lig gen. Dat heeft de organisatie van Mos seldag Yerseke besloten, nadat er veel commotie was ontstaan over de toekomstvisie van het comité Mosseldag. Daarin stond onder meer dat Mos seldag minder massaal moest wor den. Vanwege de veiligheidseisen waren Mosselrock en Watch Out! al van Mosseldag gescheiden, maar de nauwelijks te beheersen toe stroom aan mensen baarde nog al tijd zorgen. Daarom wilde de orga nisatie zich meer richten op exclu siviteit. Dat voornemen blijft voor een deel overeind staan, maar zo maar mensen ontmoedigen naar Yerseke te komen: „Dat gaat na tuurlijk helemaal niet", erkent Ida Sinke, woordvoerster van de ge meente Reimerswaal en adviseur van het comité. „En dat gaan we dus ook niet doen." Wel wordt de braderie iets kleiner, omdat er ruimte wordt gemaakt voor een themamarkt met 'hoogwaardige Zeeuwse producten'. „Er komen onder andere een bakker met zee kraalbrood, chocolatier-patissier Tycho en een cupcake maker", zegt Sinke. „We zoeken overigens nog aanbieders van streekproduc ten. Wie interesse heeft, kan zich bij ons melden." Daarnaast blijft het culinair plein, met restaurants die mosselgerech ten komen bereiden, bestaan. Vo rig jaar was het plein er voor het eerst en het sloeg direct aan. Mosseldag wordt dit jaar gehou den op zaterdag 18 augustus. www.mosseldagyerseke.nl KLOETINCE - Burgerplicht of niet, voor de manier waarop een groep inwoners van Kloetinge zorgden voor de aanhouding van twee ver dachten van een inbraak in hun dorp heeft de Politie Zeeland grote waardering. Vrijdag werden drie van hen persoonlijk bedankt met een attentie op het bureau Goes. Sven Heijboer en zijn vader Arie, Markees Zuidweg en Arjan Mat- thijssen zijn dit weekeinde voor de twaalfde keer op rij wakker tus sen 03.45 en 04.30 uur om het huiswaartskerend uitgaansvolk te weerhouden van autospiegeltrap- pen. En met succes. In het pinksterweekeinde zagen Sven, Markees en Arjan ook een verdachte auto. De gewaarschuw de politiemannen controleerden de auto en de inzittende grondig, maar vonden geen bewijs van on raad. Het wantrouwen bleek later toch terecht: een tweede man stap te in, en even verder een derde man. De drie Kloetingers achter volgden de auto in hun eigen wa gens en waarschuwden de politie. Die kon twee verdachten aanhou den en linken aan een inbraak die nacht. Zij zitten nog vast. Sven Heijboer, Markees Zuidweg en Arjan Matthijssen (vlnr) en teamchef Wijkpolitie Goes/Noord-Beveland, Marco Paauwe. foto Willem Mieras door Luc Oggel GOES - De invoering van de wiet- pas leidt in Goes zeker niet tot 'Maastrichtse toestanden'. Dat ant woordde burgemeester René Ver hulst deze week op vragen vanuit de raadscommissie. Die besprak het Uitvoeringsprogramma aan pak alcohol en drugs en verschil lende fracties wilden in dat ver band weten hoe het er ruim een maand na invoering van de pas voorstaat in Goes. In Maastricht leidt de wietpas, waardoor coffees hops besloten clubs zijn gewor den, namelijk tot een explosieve toename van de straathandel. Vol gens Verhulst heeft dat ermee te maken dat gemeentebestuur en coffeeshops daar een 'kat-en-muis- spel' spelen. „Wij doen dat niet, we gaan als volwassenen met el kaar om." Op de vraag hoeveel mensen zich inmiddels hebben ge registreerd, kon hij geen antwoord geven. „We wachten bewust even met het controleren van de admi nistratie om de coffeeshophouders de tijd te gunnen zaken op orde te brengen." Verhulst zei dat het rus tige beeld wekelijks wordt beves tigd door rapportages van de poli tie. Wel gaf hij aan dat er signalen zijn dat de wietpas zelf ook straat handel is geworden. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggever belde naar de voor zitter van de avondvierdaagse in Ter- neuzen voor een paar regels in de krant én om te weten waar opa en oma zich 's avonds moesten opstellen om hun vierjarige kleindochter bin nen te halen. Het meisje liep voor het eerst mee en wandelde toch maar mooi 10 kilometer in vier avonden. „Rond half acht in de Bellamystraat, zeker", vroeg hij aan de voorzitter. „Ha, jij hebt zeker al heel lang niet meer meegelopen", klonk het. „Tegen woordig gaan we door de Oude Vaart. We starten bij Jos Voet." De verslaggever hield zijn lachen in. Over ouwe koeien gesproken: de ga rage van Jos Voet is al zeker vijftien jaar geleden gesloopt. Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee of bel 088 - 013 99 10

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 99