Poppenkast VERHUIZEN MET ZORG! Bebouwing uit 14e eeuw ontdekt in Maarstraat 0113 22 22 20 Bruinvistelling Oosterschelde uitgesteld Mini-instuif in De Driehoek NOB roept leden op af te blijven van fuiken 23 Zilveren Zeeuwse dip-bedefs Scène waarin de acteurs die de poppen spelen even uit hun oorspronkelijke rollen stappen en met maskers op 'het volk' vertegenwoordigen. Eerst een boek, daarna de film, vervolgens een toneelscript en uiteindelijk de opvoeringen O De Amerikaanse schrijver Paul Galli- co schreeft het boek Love of the seven dolls in 1950. De filmversie verscheen in 1953 onder de titel Lili en onder regie van Charles Walters met in de hoofdrollen Leslie Caron, Mel Fer rer en Zsa Zsa Gabor. In de toneelversie van Applaus en Rozen wordt gebruik gemaakt van de originele soundtrack van de film bij de scènewisselingen. Een presentatie van nostalgische fo to's draagt tevens bij aan de sfeer. Het verhaal speelt zich af in Parijs in de sfeer van een Carnivale, een evenement dat het midden houdt tussen een kermis en een circus. Een Carnivale bood een podium aan potsenmakers, acrobaten, clowns en mensen met specifieke kenmerken, zoals: 'de vrouw met de baard' of 'de vrouw met drie borsten'. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Bij de opgravingen in de Maarstraat in Zierikzee zijn res tanten gevonden van huisjes uit de veertiende eeuw. „We hebben eerst bebouwing gevonden uit de 15e en 16e eeuw. Daaronder lag een pakket grond en toen zagen we de resten uit de 14e eeuw", zegt Juke Dijkstra, archeoloog van ADC Archeoprojecten. Zij heeft met haar collega's de afgelopen an derhalve week onderzoek gedaan in de bodem van de Maarstraat waar enkele jaren geleden verval len pakhuisjes werden gesloopt. Uit de gevonden funderingen en vloeren valt op te maken dat daar een smederij stond en een wasse rij. Wat ook opviel, is dat voor de huizen van de 15e en 16e eeuw ste nen gebruikt zijn van de bebou wing uit de 14e eeuw. Of onder de oudste resten nog meer resten lig gen zal niet bekend worden. „We zijn niet dieper gaan graven omdat de fundering van de nieuwbouw niet verder komt. Daaronder wordt de bodem niet beroerd." Vrijdag is het archeologisch onder zoek ter plaatse afgerond. De ko mende tijd worden de bevindin gen uitgewerkt. In de Maarstraat worden straks winkeltjes en wo ningen gebouwd. De Liefde van de zeven poppen gaat over eenzaamheid en vriend schap, over liefde en haat. O In de hoofdrollen spelen het 18-ja- rige meisje Mouche, die tevergeefs haar geluk zoekt in de grote stad en Kapitein Coq, de baas van de poppenkast. Toneelvereniging Applaus en Ro zen brengt op zaterdag 16 juni twee voorstellingen in of bij Dorps huis De Schutse in Haamstede. ZIERIKZEE - De jaarlijkse bruinvis telling op de Oosterschelde gaat vandaag niet door. Vanwege de on gunstige weersverwachtingen heeft de organiserende Stichting Rugvin besloten om de telling met twee weken uit te stellen. Voor het weekend van 23 en 24 juni hebben zich ook voldoende vrijwillige schippers van motor bootjes aangemeld om de bruinvis tellers rond te varen. In totaal zijn er negen bootjes nodig die in co lonne van de Oosterscheldekering naar het oosten varen. Voor dit weekend lukte het de Stichting Rugvin niet om voldoende schip pers op tijd bijeen te krijgen. •.De opvoeringen staan gepland om 16.00 uur en om 20.00 uur. Bij mooi weer wordt het stuk bui ten opgevoerd. De toeschouwers doen er goed aan een kussentje of een stoeltje mee te brengen. De voorstellingen zijn gratis toegan kelijk. Wel gaan de leden van Applaus en Rozen met de pet rond ter bestrij den van de onkosten. ZIERIKZEE - In gebouw De Drie hoek aan het Kerkhof in Zierikzee wordt woensdag 13 juni een mi ni-instuif voor kinderen van 4 tot 7 jaar gehouden. De mini-instuif begint om 14.00 uur en duurt tot 15.30 uur. Wie meer wil weten kan bellen met Wilna Bazen: 01.11-412921. Kom vandaag haring happen op de vismarkt Veere van 10.00-17.00 uur bij de stadhaven. monDitfl mouERs DREISCHOR - De Nederlandse On derwatersportbond (NOB) doet in de laatste nieuwsbrief een drin gend beroep op duikers om van fuiken van beroepsvissers af te blij ven. Dit naar aanleiding van ver nieling van fuiken bij Dreischor. Een slechte zaak in de visie van de NOB. „Het contact met de beroeps vissers is voor de NOB zeer belang rijk omdat we alleen met hun me dewerking zaken voor de onderwa tersport gerealiseerd krijgen", al dus de NOB. Mocht een duiker vast komen te zitten in een net dan is schade onvermijdelijk, maar dat moet dan wel gemeld worden bij de waterpolitie. zaterdag 9 juni 2012 Een poppenkast speelt een prominente rol in 'De liefde van de zeven poppen'. Het stuk wordt zaterdag 16 juni tweemaal opgevoerd in dorpshuis De Schutse. Bij mooi weer buiten, dus 'kussentje of stoeltje meebrengen' luidt het advies. Zeeuws knopje, bloedkoraal, granaat, parel en git per stuk 39,- Bijpassende leren armbanden in diverse kleuren vanaf 25,- Zuidstraat 66 Westdijkstraat 27 WestkapelleAmemuiden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 95