Impasse Mondragon sleept zich voort SCHOUWEN-DUIVELAND Vogelverschrikkers nu ook op de Oosterschelde actief Vakantieservice Maatwerk voor regiotaxi blijft nog mogelijk Theaterschool vraag faillissement aan almanak Jos Voet ZATERDAG 9 juni 2012 21 Een lach om tranen te drogen 22 en 23 Eigenaar Zeeuwland neemt voor de zomer een besluit over bouwplan voormalig theater door Joeri Wisse Z1ERIKZEE - De onderhandelingen tussen Zeeuwland en de Rijks dienst voor het Cultureel Erfgoed over voormalig theatercomplex Mondragon in Zierikzee zijn in een impasse beland. Woningbouwvereniging Zeeuw land, eigenaar van het vervallen theatercomplex aan de Oude Ha ven, wilde alleen de gevel van het monument laten staan om daar achter nieuwe appartementen en stadswoningen te bouwen. De Rijksdienst liet in januari weten daar niet mee akkoord te gaan. „Zij willen de hoofdstructuur be houden", legt Zeeuwlanddirecteur Antoine de Ceuster uit. Die optie is echter te kostbaar volgens de wo ningcorporatie. Daarom is er ge werkt aan een compromis. „De afgelopen maanden is een aan tal varianten de revue gepasseerd. Zo hebben we gesproken over de instandhouding van een torentje en hebben we geprobeerd tege moet te komen aan andere bezwa ren van de Rijksdienst." Geen van de alternatieven kon ech ter op de instemming van de Rijks dienst rekenen. Overigens was ook de dienst bereid water bij de wijn doen. „Ze hebben op onderdelen aangegeven welke punten zij min der belangrijk vinden." De crisis op de woningmarkt heeft zeker niet bijgedragen aan een po sitieve uitkomst van de onderhan delingen. Koopappartementen in de hogere prijsklasse die de restau ratiekosten kunnen drukken, gaan in deze tijd niet meer als warme broodjes over de toonbank. „Als deze crisis er niet was geweest had den we er wellicht wel uit kunnen komen", denkt De Ceuster. De bal ligt nu bij Zeeuwland. „Wij beraden ons op de situatie. Voor 1 juli nemen we een besluit." Zoals het er nu naar uitziet, kan het twee kanten op. Zeeuwland kan alsnog het originele plan, waar ook de gemeente Schou wen-Duiveland achter staat, door zetten. „Daarvan brengen we nu de gevolgen in kaart. Wat zijn dan onze kansen als de Rijksdienst daar bezwaar tegen maakt?" Vol gens De Ceuster zijn er voorbeel den van projecten die tegen de zin van de Rijksdienst voor het Cultu reel Erfgoed toch zijn uitgevoerd. De andere optie is voorlopig niets doen. „Zolang we niets doen beta len we wel rentelasten over Mon dragon. Maar dat is te overzien", zegt De Ceuster. NEELTJE JANS - Aan het heugelijke feit dat het nieuwe seizoen voor hangcultuurmossels bijna begint, hebben de eidereenden van Neel- tje Jans geen boodschap. Die begonnen al maanden geleden te peuzelen aan de mossel tjes, die toen nog lang niet hun ideale grootte en vleesgewicht hadden bereikt om verkocht te worden. Het is dit jaar voor het eerst dat er hangcultuurinstallaties in de Mattenhaven lig gen. „Die vogels treffen een gedekte tafel aan. Ze kunnen overal bij, want ze kunnen wel tot acht meter diep duiken", zegt Leen Hoogerhei- de van Hoogerheide Delimossel. Om de een den op afstand te houden, greep hij terug op een beproefde landmethode: de vogelver- schikker. In plaats van een overall, zijn de vier 'vissermannen' gehuld in oranje oliegoed. Net als op de akkers zijn ook de watervogels maar even écht onder de indruk van de vogelver schrikkers. foto Dirk-Jan Gjeltema Wanneer u langer dan 6 dagen op vakantie gaat, kunt u gebruik maken van de vakantieservice. U kunt bijvoorbeeld de bezorging stop laten zetten of uw krant gratis bij buren/kennissen laten bezorgen. Wilt u 2 weken voor uw vakantie contact met ons opnemen? Ga naar www.pzc.nl/abonnee Of bel 088 - 013 99 10 ,Jst* ZIERIKZEE - Maatwerk blijft moge lijk bij de nieuwe regeling regio taxi. Dat heeft wethouder Gilles Houtekamer toegezegd aan de ge meenteraad. Voor een kleine groep werknemers van de Zuid hoek biedt dit geen soelaas. De re giotaxi is niet bedoeld voor woon werkverkeer. Volgens Houtekamer is inmiddels door de Zuidhoek met alle betrokkenen een persoon lijke regeling getroffen, waaronder meerijden met collega's. Onlangs trok de vader van één van de be trokken werknemers aan de bel bij de gemeenteraad omdat zijn doch ter door de kilometergrens in de problemen kwam. POORTVLIET - De stichting Musi- calXpres uit Poortvliet heeft zijn ei gen faillissement aangevraagd. En dat terwijl de theaterschool ander halve maand geleden vol toekomst plannen haar intrek nam in een pand aan de Markt in Bergen op Zoom. De lasten voor dit nieuwe pand bleken in relatie tot de be haalde omzetten te hoog te zijn. Tip? redactie@pzc.nl De verslaggever belde naar de voor zitter van de avondvierdaagse in Ter- neuzen voor een paar regels in de krant én om te weten waar opa en oma zich 's avonds moesten opstellen om hun vierjarige kleindochter met applaus binnen te halen. Het meisje liep voor het eerst mee en wandelde toch maar mooi 10 kilometer in vier avonden. „Rond half acht in de Bel- lamystraat, zeker", vroeg hij aan de voorzitter. „Ha, jij hebt zeker al heel lang niet meer meegelopen", klonk het. „Nee joh, tegenwoordig gaan we door de Oude Vaart. We starten bij jos Voet." De verslaggever hield zijn lachen in. Over ouwe koeien gespro ken: de garage van jos Voet op de kop van de Axelsestraat is al zeker vijftien jaar geleden gesloopt.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 93