Laatste poging Doorn om mariniers te behouden binnenland 17 Caravan 10 daagse! Op aüe reizen KORTING! Aanhoudingen voor illegale medicijnhandel 2,5 miljard liter water vervuild in Moerdijk Kampeercentrum Mechielsen Zeearend broedt nu op vier plekken Zon, strand en magie in Tunesië! 339, 449r 495,- 629, "TVrfEjË zaterdag 9 juni 2012 BBWWWoasaW'MQpagMMOgMoaoBooaaeaBBBiioainBBasreaaBaBaoiiaooa—«^Banaan» Gildeweg 35, Vlissingen T 0118-44 oi 00 - E info@kampeercentrummeehielsen.nl DOORN - De mogelijke sluiting van de Van Braam Houckgeestkazerne in Doom is niet nauwkeurig on derzocht en betekent een aderla ting voor de lokale economie van de Utrechtse gemeente, stelt burge meester Frits Naafs van de ge meente Utrechtse Heuvelrug, waar Doorn onder valt. Hij doet maandag een laatste po ging om het vertrek van de mari nierskazerne tegen te houden tij dens een hoorzitting in de Tweede Kamer. De ondernemers in Doorn maken zich, anders dan de burge meester, geen zorgen. „Er is geen aannemer die ook maar een dubbeltje verdient aan de kazerne", zegt Theo Schippers, eigenaar van aannemersbedrijf Van Boswijk Doorn. Defensie sluit voornamelijk contracten af met toeleveranciers buiten de regio en de meeste mariniers wonen niet in Doorn of omgeving en doen daar ook weinig inkopen. De bur gemeester schat de schade voor de lokale economie op 15 tot 18 mil joen euro per jaar. Maar de onder nemers zien dat anders. „Ze drin ken hier af en toe een biertje of een cola, maar dat is het dan", zegt Michel Calis van café De Notabe len. De kazerne van de mariniers in Doorn voldoet volgens minister Hans Hillen van Defensie niet meer aan de eisen. De kazerne kampt met ruimtegebrek en ach terstallig onderhoud dat met nieuwbouw niet is op te lossen, vindt de minister. Hij wil daarom de kazerne sluiten en een nieuwe bouwen in Vlissin gen. Dat gaat 189 miljoen euro kos ten, 60 miljoen meer dan verbou wing van het complex in Doorn. Nieuwbouw in Vlissingen zou ech ter meer 'ontwikkelingsmogelijk heden' bieden, stelt Hillen. Volgens burgemeester Naafs is er wel degelijk voldoende ruimte om de kazerne uit te breiden. Hij noemt het onbegrijpelijk dat in tij den van bezuiniging een beslissing over een grote investering wordt genomen zonder onafhankelijk on derzoek. De kazerne is de grootste werkge ver in de en levert volgens hem een belangrijke bijdrage aan de lo kale economie. Maandag pleit hij voor een onafhankelijk onderzoek waar de locaties nauwkeurig wor den vergeleken. Hoe groot de schade voor de loka le economie uit zal vallen, wordt niet duidelijk uit de bedragen die Naafs noemt. Hij kan zijn 'ruwe schatting' niet onderbouwen. Rob Hunnego, voorzitter van de Koninklijke Vereniging van Mari neofficieren, denkt dat de bedra gen die de burgemeester noemt te hoog zijn en dat de schade voor lo kale ondernemers meevalt. Dat stelde Hillen in april ook al in een brief aan de Tweede Kamer. Met vertrek uit Doorn worden de mariniers mogelijk wel op kosten gejaagd. Ad Onstein, voorzitter van de ondernemersvereniging: „De mariniers hebben voorname lijk koopwoningen boven de twee ton die moeilijk te verkopen zijn. Ze twijfelen of ze heen en weer gaan rijden, of ontslag indienen." Volgens Jean Debie, voorzitter van de militaire vakbond VBM/NOV, vertrekken vooral mariniers tus sen 28 en 45 jaar liever niet naar Vlissingen. Vaak hebben ze part ners die werken in de regio en kin deren die er naar school gaan. Hunnego denkt dat de zorgen van de mariniers meevallen. „Er zit veel emotie bij. Maar ik denk dat ze vooruit kijken. De faciliteiten in Vlissingen worden erg goed en ver trekken hoort bij het werk." RIJSWIJK - De zeearenden in het na tuurgebied de Oostvaardersplas- sen hebben voor het zevende jaar met succes gebroed. In het nest is één jong aangetroffen. Staatsbosbe heer heeft de vogel vrijdag ge ringd. In 2008 en 2011 waren er twee jongen in het nest. Inmiddels zijn er negen jonge zeearenden uit het ei gekropen in het gebied, dat ligt tussen Almere en Lelystad. Er zijn nu vier plekken in Nederland waar de zeearend broedt, ook in het Lauwersmeer, de Biesbosch en het Roggebotsebos. Het jong weegt 4,3 kilo. ■f3Cf!^:-^^axssssw^xeixesssi!Bsaass^wssss^ss's>sis«c«sxa9emc^ BEVERWIJK - Twee mannen en een vrouw zijn eerder deze week aan gehouden op verdenking van de handel in illegale en niet-geregis- treerde geneesmiddelen. Dat heeft het Openbaar Ministerie (OM) vrijdag bekendgemaakt. De Inspectie voor de Gezondheids zorg (IGZ) hield de mannen (48 en 56 jaar) en de 54-jarige vrouw dinsdag aan in Beverwijk. Ook een 81-jarige vrouw geldt als verdachte in de zaak. De 48-jarige man geldt als hoofdverdachte. Hij heeft ver moedelijk het afslankmedicijn Sli- mex verkocht via internet. In dat medicijn zit de verboden stof Sibu- tramine. De Europese Commissie haalde deze stof van de markt, na dat was gebleken dat het ernstige bijwerkingen had. Ook zou hij me dicijnen hebben verkocht die al leen op recept verstrekt mogen worden. Justitie vermoedt dat de man ook vervalsingen van medicij nen verkocht, onder andere van Viagra. De douane nam al 150.000 capsules Slimex in beslag. ZEVENBERGEN - Tijdens de sane ring op het terrein van Che- mie-Pack in Moerdijk moet in to taal 2,5 miljard liter regen- en grondwater worden gezuiverd. De kosten op dit moment bedragen 35 tot 45 euro per 1000 liter. Voor dat tarief komt alleen de waterzui vering al uit rond 100 miljoen eu ro. Maar projectleider Jeroen de Vugt van de gemeente Moerdijk ver wacht dat de kosten nog aanzien lijk zullen dalen als de juiste zuive ringstechniek is uitgedokterd. Hij heeft dat gezegd in een presentatie aan de gemeenteraad. Tot dusver is voor de hele schoonmaakopera- tie 70 miljoen euro begroot. Voor alsnog zijn er geen indicaties dat de raming niet binnen budget blijft, vertelden de projecdeider en burgemeester de raad. Omdat er in Nederland geen enkel bedrijf is dat het water mag ver werken, is voor de zuivering van het vervuilde water een klein pro totype installatie op het industrie terrein gebouwd. Het gezuiverde water wordt ge loosd in de haven. Als experiment wordt de komende twee jaar ge zocht naar de juiste techniek. De projecdeider kan niks concreets zeggen over de zuiveringskosten op langere termijn. De grondwatersanering moet te gen die tijd nog worden aanbe steed en komt voor rekening van de provincie Noord-Brabant. De hele operatie duurt vermoedelijk nog 5 tot 10 jaar. Port el Kantaoui App. Maisons de la Mer*** Logies, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 399,- 8 dagen al v.a. l üjerba Htl. El Mouradi Djerba Menzel* All Inclusive, incl. vlucht 15 dagen al v.a. 749,- j 8 dagen al v.a. Sousse Htl. Riadh Palms**** All Inclusive, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 649,- 8 dagen al v.a. Hammamet ClubHotel RIU Marco Polo* All Inclusive, incl. vlucht 11 dagen al v.a. 849,- 8 dagen al v.a. In samenwerking met Arke.nl 1130 winkels 0900 8847 Genoemde prijzen zijn vanafprijzen per persoon, o.b.v. 2 pers inclusief vlucht met vertrek in juni. Vraag naar de voorwaarden j het -Arsenaal J

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7