Naar het strand in Antwerpen Strand hoort bij zee als parasol bij zon? Fout! In de zomer, weet Annemieke van Dongen, vind je middenin sommige steden ook strand. Zoals in Antwerpen. Uitzicht vanaf de witte ligbedden is fenomenaal m reizen@wegener.nl reizen ITi^l 024-3650360 Zaterdag 9 juni 2012 Park Spoor Noord is een van de plekken in Antwerpen waar je je middenin een grote stad aan de verkoelende kust waant. foto Nick Hannes/Hollandse Hoogte Na een natte nacht en een grauwe ochtend doet de zon zijn best de grijze wolken bo ven de Schelde te ver drijven. Naarmate de stralen vaker door het wolkendek heen prikken, stroomt het terras van zomerbar Cargo in Antwerpen snel vol. Halverwege de middag is het speu ren naar een vrije strandstoel. Kin deren dartelen rond in twee ondie pe bassins. Rennen door de fontei nen, die het water beurtelings hoog en laag de lucht in spuiten. Moeders zoeken in hun tas naar zonnebrandcrème. Studenten le zen, de voeten bungelend in het water. Een groep dertigers zit op lange houten banken, de robuuste tafel staat vol flesjes drinken. Cargo is een gigantische halfopen loods in het Park Spoor Noord. Het voormalige emplacement van de Belgische Spoorwegen is nu een groene long tussen de dichtbe bouwde stadswijken Stuivenberg, Dam en Seefhoek, ten noorden van het centrum. In de loods wer den meer dan een eeuw lang loco motieven gerepareerd. Na jarenlan ge leegstand en verloedering is de tijdelijke bar in Cargo al een paar zomers een van de meest bruisen de plekken van de stad. De ruimte ademt nog altijd een industriële sfeer. Geulen in de betonnen vloer markeren de plekken waar trein- rails liepen. In de winter stroomt daar bloed doorheen als er tijdens het offerfeest in de loods honder den schapen worden geslacht. Zo'n 2 kilometer naar het westen, bij de bocht in de Schelde tussen stad en haven, bevindt zich een tweede populair strand: Bocadero. Achter een verzameling massieve kranen die al jaren werkloos op de Rijnkaai staan, lonken wit zand, palmen en olijfbomen. Twee oude hallen zonder voorgevel overkap pen een deel van het strand. Het uitzicht vanaf de witte ligbed den en zwarte zitzakken is feno menaal. Links verrijzen de kerkto rens en kantoorgebouwen van de stad, rechts de overslagkranen en fabrieksschoorstenen van de ha vens. Er varen sleepbootjes, zwaar beladen binnenvaartschepen en een groot containerschip voorbij. Overdag is Bocadero een relaxte hangout, waar loungemuziek uit de speakers komt. Aan een houten kist die als tafel fungeert, spelen twee zakenmannen in overhemd een dobbelspelletje. Een stel vrou wen nipt aan witte wijn, terwijl hun peuters in het zand spelen. De keuken van Bocadero wordt door de staf van het Antwerpse restaurant Berlin gerund. In het weekeinde kun je er vanaf half elf 's morgens terecht voor een laat ontbijt. Voor een etentje bij zons ondergang zijn er alle dagen mos selen, tapas en Jit in those tiny hot pants desserts, zoals watermeloen en mini-tiramisu. 's Avonds veran dert de zomerbar regelmatig in een kolkende massa dansende lij ven als de dj's hun platen draaien. Op dinsdag en zondag zijn er sal sa- en zumba-avonden. Wie het chiquer zoekt, en het niet erg vindt om navenante prijzen te betalen, kan bij Strantwerpen te recht. Op de Westkaai aan het Kat- tendijkdok heeft de Vlaamse jetset zijn eigen Saint-Tropez aan de Schelde gecreëerd. Een heel ander type stadsstrand is te vinden aan de Ledeganckkaai, ten zuiden van het centrum. Op het terrein van De Zomerbar zijn boomhutten met hangmatten, strandhuisjes met strooien daken, petanque-banen en een openlucht bibliotheek. Op de menukaart staan exotische gerechten voor re delijke prijzen. Eten en drinken moet je zelf halen. Dat kan even duren, want de rijen voor de bar zijn op weekendavonden soms me terslang. Op het terrein staat een circustent van Zomer van Antwer pen, een cultureel festival op uit eenlopende locaties in de stad. Vooral voor en na de circusvoor stellingen puilt de gemoedelijke zo merbar uit, met hele families die op zoek zijn naar een hapje, een drankje en vertier. I Overnachtingen Te veel margarita's of witbiertjes op om nog veilig naar huis te rij den? Naast talloze hotels en hos tels zijn er in de zomer twee erg goedkope, laagdrempelige over nachtingslocaties in Antwerpen. In de Zomerfabriek, een van de locaties van cultureel festival de Zomer van Antwerpen, kun je te recht in het Nulsterrenpension. Verwacht op het voormalige gas fabriekterrein geen luxe, maar wel veel creativiteit. De kamers zijn ingericht met afgedankte bedden en spullen; je weet niet met wie je ze deelt. Voor 15 eu ro per nacht, inclusief biologisch ontbijt, garandeert de organisa tie wel kraakverse lakens. Op loopafstand van het cen trum, naast Park Spoor Noord, kun je met een tentje naar de Zomercamping. Voor het geïm proviseerde terrein delen cam pingrecensenten waarschijnlijk geen sterren uit, maar er zijn warme douches en toiletten mét wc-papier. Er is een keuken, een winkel en een volleybalveld. Voor 5 euro per persoon per nacht is dit verreweg de goed koopste Antwerpse overnach tingsplaats. Een tentje huren kan ook, voor 6 euro extra. Campers en caravans zijn niet toegestaan. Van 29 juni tot 2 septem ber is Antwerpen helemaal in de ban van de zomer. Meer informatie: www.zomervan antwerpen.be Reageren? - redactie.reizen@wegener.nl Antwerpen BELGIË

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 79