'Ik ben zo trots op het resultaat' Megaboete voor uienbedrijven Laat ze niet (ver)zuipen! Man rijdt door na ongeval in Hulst IN BEELD Het festival Vestrock in Hulst verliep volgens organisator Marcel Verhaar perfect. Af gelopen weekend werd de derde editie van het festival gehouden. „De eerste editie in 2010 had nog wat schoonheidsfoutjes. Maar nu had ik absoluut niets te klagen: het weer was perfect, de planning was top en ieder een was tevreden," Het festival trok in totaal S500 bezoekers, van wie 5000 op zaterdag. Het was voor Festival Vestrock in Hulst Op vrijdag 1 en zaterdag 2 juni vond de derde editie van het festival Vestrock in Hulst plaats. Het festival trok 8500 bezoekers: 6000 meer dan bij de eerste editie in 2010. Vestrock junior werd voor het eerst ge houden: deze editie trok 3500 mensen. Publiekstrekkers waren: Blaudzun, Go back to the Zoo, Ali B en Nick Simon. door Matthanja Schipper Marcel zonder twijfel de beste editie tot nu toe. „Ik ben zo trots op het resultaat. Iedereen heeft onwijs hard gewerkt. Vooral de 350 vrijwilligers verdienen een groot compliment." Marcel is erg blij met alle goede recensies. „Het tijdschrift Oor noemde ons 'De pa rel onder de kleine festivals': het doet me goed om zoiets te lezen." Vanwege zijn werk backstage heeft hij zelf weinig acts gezien. Wel heeft hij regelmatig een blik kunnen werpen op het publiek. „Ik vond het heel mooi om op de volle weide 5000 mensen op en neer te zien hupsen." De junior editie van het festival op vrij dag vond hij het meest bijzonder. Die werd dit jaar voor het eerst gehouden. „We wilden geen kinderfeestje, maar een echt festival voor kinderen. We wilden het groots aanpakken." Er was dus volop entertainment en er waren grote arties ten geboekt. „Het doet veel met je om die kinderen te zien schreeuwen om Ali B." De junior editie was voor de organisato ren extra bijzonder: hun eigen kinderen Marcel Verhaar: „Het kinderfestival was een groot succes." kondigden de artiesten aan. Naast Ali B traden onder andere ook Nick Simon op. Vijfhonderd kinderen konden in de Vestrock University vragen stellen aan de twee artiesten. „Het kinderfestival was een groot succes. Als het aan mij ligt staat het volgend jaar weer op de planning." Maar de feeststemming sloeg zondag snel om. Op de Tolweg bij Hulst reed een 24-jarige festivalbezoeker uit Hulst zater dagnacht twee andere bezoekers aan. Een foto Mark Neelemans fietser uit het Belgische Stekene kwam om het leven, de ander raaktè gewond. „We waren heel erg geschokt. De jubel stemming waar we in verkeerden was di rect verdwenen." De organisatoren heb ben hun medeleven betuigd via een rouwadvertentie en een kaart naar de na bestaanden. Bovendien hebben ze via so cial media het bericht verspreid. „We den ken erover na hoe we dit volgend jaar kunnen herdenken." UW MENING 336 reacties Politie moet jongeren regelmatig controleren op drankgebruik eens oneens „Het Zeldenrust-Steelant verdient een compliment, omdat leerkrachten bij alle brugklassers thuis op bezoek gaan" Marja van Bijsterveidt, demissionair minster van Onderwijs meest celezen op www.pzc.nl 1. Skicentrum Snowbase Terneu- zen dicht, vijftig man op straat 2. Duizenden fietsers beklimmen Alpe dHuez in strijd tegen kan ker 3. Politie vindt hennep in zeecon tainers Noordwelle IN BINNEN- EN BUITENLAND De Nederlandse Mededingingsautori teit heeft vijf telers en verwerkers van zilveruien, waaronder drie Zeeuwse, een boete van in totaal ruim negen miljoen euro opgelegd wegens kartel vorming. De bedrijven hebben vol gens de NMa afspraken gemaakt over het maximaal in te zaaien areaal aan zilveruien. De Zeeuwse jongeren kunnen de komende tijd tijdens het stappen gecon fronteerd worden met vrijwillige blaastests. De ze vinden plaats in het ka der van de actie Laat ze niet (ver)zuipen! Als een jongere 1 promille of meer blaast, worden zijn ouders gebeld om dat te melden. Een 24-jarige man uit de gemeente Hulst heeft zaterdag op de Tolweg in Absdale een dodelijk ongeval veroor zaakt en is daarna doorgereden. Het slachtoffer is een 46-jarige man uit Stekene in België die het popfestival Vestrock had bezocht. De verdachte meldde zich zondagochtend op het politiebureau en zit nog steeds vast. In de gemeente Reimerswaal blies niemand hoger dan 0,6 promille. Rus verliest op Roland Garros Jubileumfeest Elizabeth II 8000 man op Alpe d'Huez Arantxa Rus nam maandag afscheid van Ro land Garros na een nederlaag in de vierde ronde tegen de Etse Kaia Kanepi. Rus had problemen met haar opslag. „Die was ge woon niet goed. Mijn rugblessure is nog niet helemaal over. En Kanepi speelde erg agressief." De Britse koningin Elizabeth II vierde dins dag de vierde en laatste dag van haar jubi leumfeest. Ze werd toegejuicht door een grote menigte bij Buckingham Palace. Aan haar zijde stonden kroonprins Charles en Camilla, prins William en zijn vrouw Ca therine en prins Harry. Woensdag en donderdag beklommen in to taal achtduizend mensen een of meerdere keren de legendarische Tour-berg Alpe d'Huez. Ze deden dit in het kader van Alpe d'HuZes, een stichting die geld inzamelt voor het KWF kankerfonds. De berg stond twee dagen bol van prestatie en emotie. MAANDAG 11 juni De Tweede Kamer houdt een hoorzitting over de verhuizing van de marinierskazerne. Informatieavond in Sint Philip- sland over ontwikkeling na tuurgebied Rammegors. WOENSDAG 13 juni Duizenden vmbo-leerlingen krijgen te horen of ze gezakt of geslaagd zijn. DONDERDAG 14 juni Havisten en vwo'ers weten vandaag of ze hun schooltas aan de vlag kunnen hangen. VRIJDAG 15 juni Burgemeester Jan-Frans Mul der opent stadsvernieuwings project Nieuwe Bierkaai. ZATERDAG 16 juni Laatste dag wielerronde Ster Zeeuwsche Eilanden met start en finish in Westkapelle. r\ VIDEO VAN DE WEEK

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 72