5 spectrum Toer de Bieb! hoogtepunt RUDEN RIEMENS FOTOGRAFIE Marjan Berk Zaterdag 9 juni 2012 wij vetrokken naar de Delftse bibliotheek DOK. In de bus sprak Bas Eenhoornburgemeester van Alphen aan de Rijn, over het belang van de bieb, waarna onze dagvoorzitter Thomas van Da len ons op scherp zette met zijn uitleg over het programma. Mooiste moment in die prachtige Delftse bieb was het bekijken van het touchscr een, waarop kinderen de archeologische vond sten per dag op de voet kunnen volgen. Hoogst prikkelend onderdeel van de moderne bieb! Voort ging het naar de Haagse Segbroekbiblio- theek, waar de sluitingen en bezuinigingen krachtdadig het hoofd worden geboden, door de scholen naar de bieb te transporteren, waardoor niet alleen de uitleen is gegarandeerd maar er ook een ingenieuze manier van kostenbestrij- ding is uitgevonden, zodat geen kind en zijn ouders het zonder leesbevorderende activiteiten hoeft te stellen. Wist U lieve lezer, dat het kind dat per dag een kwartiertje wordt voorgelezen, per jaar DUIZEND nieuwe woorden leert? Vervolgens meerden wij aan bij de Haagse Transvaalbibliotheek, waar directeur Charles Noordam ons animerend toesprak en waar ik 'los' mocht gaan met mijn verhaal over mijn le venslange woeste betrokkenheid bij de leesbe vordering en de rol, die de biblotheek in mijn ei gen leven vervult. Op mijn veertiende haalde ik op de volwassenenafdeling van de mooie bieb in Amersfoort Muurhuizen 'twee felrealistische romans' voor mijn moeder (dat was ikzelf), één kunstboek met plaatjes over moderne schilder kunst en een historisch boek, om vervolgens op de jeugdafdeling de vier toegestane boeken te le nen, plus nog vier extra boeken mee te pikken om mijn nooit te stillen leeshonger voor een week een beetje te bevredigen! Grootste pro bleem: hoe die gejatte boeken weer ongemerkt terug te bezorgen! (Ik heb nog steeds drie van de Polyannareeks in een koffer liggen!) Vervolgens riep ik de gemeentebobo's op tot ac tie op alle fronten, geïnspireerd door de opgeda ne ervaringen van de dag om op originele ma nier oplossingen te zoeken binnen de marge van de bezuinigingen. En nu maar hopen dat het zaad niet alleen is gezaaid, maar ook rijkelijk wil opkomen! Werk aan de winkel! De Vereniging van Nederlandse Gemeenten vier de in Den Haag haar honderdjarig bestaan met een feestelijk con gres, bezoek van de koningin en premier Rutte, en dat alles in een grote tent op het Haagse Ma lieveld en bezoeken aan allerlei gemeentelijke instellingen door wethouders en gemeentesecre tarissen uit het hele land. Natuurlijk mocht daar bij de Bibliotheek niet ontbreken! Mij was ge vraagd aan het eind van een tocht langs drie bi bliotheken mijn verhaal te vertellen over wat 'de bieb' in mijn leven betekent Zodat het mij nuttig leek die bustocht met wethouers uit het hele land langs de werkplekken mee te maken om met de vinger aan de pols zelf te ervaren wat er op het ogenblik aan acties wordt onder nomen om de gruwelijke bezuinigingen in dit belangrijk segment van onze samenleving het hoofd te bieden. Nu, aan inventiviteit geen ge brek! Ingrid Meijering en Marion Duimel, organi satoren van deze Biebdag en vergezeld door hun secondanten, rolden vóór de bus de rode loper uit met daarop de tekst 'Dat doet de Bieb!', en

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65