baan voor volhouders EE werken 17 Gastvrijheid en zorgzaamheid starter zaterdag 9 juni 2012 1 Voor u geen werk bij ons bedrijf Dat wist u eigenlijk ai toen u ons schreef daan in de IT. 'Als jij niet gauw werk vindt', zeiden ze bij het UWV. Ze konden daar al gauw niets meer voor me doen, omdat ik op de juiste manier solliciteerde." Dat ze nog steeds geen nieuwe baan heeft, vindt ze frustrerend. Ze wijt het onder meer aan haar leeftijd (54). „Ze vinden je te oud. Dat zeggen ze alleen niet hardop maar kleden het in met een andere reden. Bij een van mijn sollicitaties kreeg ik bijvoorbeeld als re den dat ik niet werd aangenomen omdat ik de laatste tien jaar niet als office-manager had gewerkt, terwijl wij een heel prettig ge sprek hadden gehad. Dat ik niet als officema nager had gewerkt, wist men van tevoren want het bleek overduidelijk uit mijn cv." Wat ze verder lastig vind, is dat zorgvuldig heid in omgang met mensen vaak ont breekt. „Ik was op gesprek geweest voor een baan in een ziekenhuis en hoorde vervol- 'Maar wat was ik opgelucht toen ik de laatste dag de deur achter me dicht deed' gens niets meer. Ik heb er drie keer achter aan moeten bellen voordat ze mij vertelden dat de hele functie niet is doorgegaan." Vacatures die in de vacaturebank van het UWV verschijnen, zijn vaak te laat en het is de ervaring van Van der Wal dat je als werk zoekende ook vaak voor 'rotklussen' wordt Het toppunt daarvan vond ze tijdelijk baan tje waarbij ze les mocht geven aan mbo-stu- denten. Vijf weken lang verving ze halve da gen een docent die met verlof was. „Of schoon ze zaten te springen om iemand en de manager zei dat 'hij zo blij met me was', wilde niemand me inwerken en vond er een minieme overdracht via de computer plaats. Op school kon ik geen koffie of thee halen omdat dat met een pasje betaald moest worden en men vond het voor die vijf weken te veel moeite zo'n pas voor me aan te vragen. Feedback op het lesgeven, kreeg ik ook niet, terwijl ik nooit eerder voor de klas had gestaan. Qua geld moest ik bijleggen, want ik werd gekort op mijn uit kering. Het betaalde slecht en alleen de voor bereidingen kostten al twintig uur. Ik heb het allemaal gedaan, want dacht: misschien komt er iets uit voort. Maar wat was ik opge lucht toen ik de laatste dag de deur achter me dicht deed. Niemand die overigens af scheid nam. Ze wisten niet dat ik er was en ook niet dat ik weer wegging." Dat Van der Wal blijft solliciteren, heeft maar één reden. „Ik wil gewoon weer aan het werk", zegt ze. „Als ik iets zie dat echt bij me past, ga ik er iedere keer weer hele maal voor. Dan zoek ik alles uit over het be drijf, schrijf een goede brief en bereid een gesprek goed voor. Ik zal je eerlijk zeggen: ik ben nu nog wat kieskeuriger en ga niet voor 1.500 euro onder mijn oude salaris werken. Straks als mijn WW-uitkering is gestopt, zien we weer verder. Dan neem ik mis schien genoegen met minder. Alleen een baan in de zorg is onbespreekbaar. Daar ben ik echt absoluut niet geschikt voor." (Wilma wilde niet met haar echte naam in de krant. Ten tijde van het interview had ze nog geen werk, maar inmiddels is ze tijdelijk aan de slag.) reageren? geld@wegener.nl 1 II ester Herwig (25) opent ISsmsS (jg (jeur van haar appar- tement en verontschul digt zich meteen. Haar woning is namelijk ook haar pedicuresa lon. „Eigenlijk moet ik ook hele maal geen sorry zeggen. Het is juist wel heel gezellig." Sinds de zomer van' 2011 is ze ge diplomeerd pedicure. „Ik ben lid van de brancheorganisatie, dat is meteen óok een kwaliteitsgarantie." Hester behandelt haar klanten in de salon, maar ook aan huis. Daarnaast werkt ze als assis tent-manager bij een kledingwinkel. Eerst heeft ze de Hogere Hotelschool gedaan. „De gastvrijheid en zorgzaamheid zaten er dus al in. Ik vind het gewoon heel fijn om mensen te helpen." Vooral mensen met pijnlijke voeten komen bij ITester, al heeft ze ook een spabehan deling. „Dat vind ik erg leuk om te doen. Maar ik vind het ook fijn als mensen op wolkjes weglopen terwijl ze binnen kwamen met pijnlijke voeten." Om deze reden volgt ze dan ook een opleiding voor me disch pedicure: „Dit is heel be langrijk want er zijn veel men sen met diabetes of reuma. Ik kan ze nu behandelen, maar ze krijgen het pas vergoed als ik gediplomeerd ben. Bovendien leer ik nu hoe ik bijvoorbeeld nagels kan repareren." Hester is heel klantgericht: zo lakt ze voor vijf euro de nagels van de klant en geeft ze het pot je gratis meè. Bovendien geeft ze een kwaliteits garantie: „Als mensen binnen een week weer pijn krijgen mogen ze terugkomen voor een gra tis behandeling. Daar hoeven ze zich echt niet schuldig over te voelen, want dat hoort er naar mijn idee gewoon bij." PASPOORT Bedrijf: Hester Herwig Pedi cure Wie: Hester Herwig Waar: Kolveniershof 72, 4461 DB,Goes Wat: Pedicure in de salon en bij mensen aan huis Officiële startdatum: 1 au gustus 2011vanaf septem ber 2012 ook medisch pedi cure Gedane investering: 2000 eu ro (exclusief opleidingen) Beoogde jaaromzet: „10.000 euro zou mooi zijn, dan kan ik me inschrijven als bedrijf" Investering terugverdiend: „Binnen twee jaar zeker." Jaarlijkse herinvestering: on geveer 500 euro Site: www.hesterherwigpedi- cure.nl Telefoon: 06-14630399 Hester Herwig in haar salon foto Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55