sport 141 De Bakker naar Thermphostoernooi Zeelandia Middelburg is toe aan promotie Titelstrijd mennen Familieloop Beach Soccer Lionel Lord zaterdag 9 juni 2012 MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg krijgt zondag een nieuwe kans om de tweede klasse van het zondagvoetbal te bereiken. Nadat het enkele weken geleden misging tegen Haarsteeg volgt nu een her kansing tegen Valkenswaard. „Het is bijzonder dat we in juni nog strijden voor promotie", zegt trainer Arjo den Dekker. „In het begin van het seizoen had nie mand dit verwacht. Er moesten ne gen nieuwe spelers worden inge past en we verloren de eerste wed strijd met 4-0. Dan is het mooi dat we nu nog meedoen. We hopen de tweede klasse te halen. De club hikt er al een paar jaar tegenaan en is er wel aan toe." Den Dekker kan zondag niet be schikken over Yannick van de Woestijne (blessure) en Lunven Vermeer (vakantie). Verder vormt Albert Conde Morgado nog een vraagteken. Het duel wordt op het veld van Madese Boys in Made ge speeld en begint om 14.30 uur. VROUWENPOLDER - Op manege De Eendracht in Vrouwenpolder wor den zaterdag en zondag de dis trictskampioenschappen mennen gehouden. Er komen circa tachtig combinaties in actie. De wedstrij den beginnen zaterdag om 8.30 uur met de dressuur en de vaardig- heidsproeven. Zondag komen de hobby-menners in actie. iMMimimaiwiisnxatKViwwsttxtaaiMismiaMSfBe MIDDELBURG - Wie nog wil mee doen aan de PZC Familieloop moet snel zijn. Zondagavond sluit de inschrijving. Bijna duizend deel nemers hebben zich inmiddels aangemeld. De PZC Familieloop wordt zaterdag 30 juni in 'Vlissin- gen gehouden. De afstanden zijn 3,10 en 21,1 kilometer. Inschrijven kan via www.pzc.nl/familieloop. Ook alle andere gegevens vindt u hier. 'We hebben in de uitwedstrijd laten zien wat we kunnen. Al had het eigenlijk 0-4 moeten worden. Dan waren we er nu écht al bijna geweest.' Goes-trainer Gerard de Nooijer de afgelopen weken. „Maar ik heb onverwacht groen licht gekregen van de dokter", zegt Robin de Pag- ter. „Vrijdag train ik mee en mis schien zit ik dan zondag wel op de bank. Dat is toch wel beter dan op de tribune. Echt, ik zat me zondag op te vreten. Bij iedere corner voor Nemelaer hield ik mijn hart vast." Een paar weken rust hebben zijn knie goed gedaan. De problemen met zijn meniscus zijn nog niet he lemaal verdwenen, maar die ene wedstrijd kan er nog wel bij voor de aanvallende middenvelder. „Ik had toch al besloten om na het sei zoen eventueel een kijkoperatie te ondergaan. Er zou een scheurtje in mijn meniscus zitten. Of dat echt zo is, zien we binnenkort wel. Ik ben nu vooral opgelucht dat ik zondag echt onderdeel kan zijn van de selectie. Want op de tri bune was ik zenuwachtiger dan op het veld of de bank." VRIJDAG Thuis is hij niet te bereiken, dan maar eens de kantine proberen. Want eigenlijk maakt het niet uit welke dag het is, Hans Wisse is vrijwel altijd op het complex in Goes te vinden. Houdt hij zich schuil of is de materiaalman echt druk bezig? We moeten het ant woord schuldig blijven. „Hans is echt een gouden kerel voor W Goes", weet Gérard de Nooijer. „Ik denk dat hij al een jaar of dertig bij het eerste elftal be trokken is. Je kan hem alles vra gen. Ook voor hem zou het mooi zijn als we erin slagen hoofdklas ser te worden." De trainer is afgelopen week druk bezig geweest met de voorberei ding op het duel, zijn werk voor de cursus TC 1 en de laatste lood jes bij de JVOZ. „Vandaag staan we nog met 130 kinderen op het veld bij Luctor'88. Dat is een mooie af leiding." Over Niels Paardekooper kan hij zondag waarschijnlijk niet beschikken. De middenvelder heeft er alles aan gedaan om van zijn nekklachten af te komen. „Maar ik voel het nog steeds", zegt Paardekooper. „Er zijn betere mo menten om geblesseerd te zijn...." Onder toeziend oog van Gérard de Nooijer (derde van rechts) gaat het er ontspannen aan toe op de dinsdagtraining. foto Ronald den Dekker door Jan Dagevos MIDDELBURG - Het Thermphos ten nistoernooi in Middelburg heeft een grote vis aan de haak geslagen. De organisatie heeft Thiemo de Bakker gestrikt voor het toernooi bij de mannen. Het internationale toernooi, waarbij ook de vrouwen in actie komen, wordt van 30 juni tot en met 8 juli op de banen van MLTC gehouden. „We zijn enorm verguld met de komst van Thiemo de Bakker", zegt Martijn van Haasteren, die sa men met Sander van Buren de toernooidirectie vormt. „Ik zie het als een bonus. Tegelijkertijd is het voor de organisatie een beloning voor al die jaren van keihard wer ken." De Bakker was ooit de nummer veertig van de wereld. Tegenwoor dig is hij afgezakt naar plek 398 op de ATP-ranking. Fysieke ongemak ken liggen daar vooral aan ten grondslag. „Hij komt naar Middel burg, omdat hij het leuk vindt", zegt Van Haasteren. „Daarnaast wil hij op dit moment zoveel mo gelijk wedstrijden spelen. En het Thermphostoernooi zit een week voor de challenger in Schevenin- gen, dus het is een mooie voorbe reiding voor hem." Of De Bakker in Middelburg ook in het dubbelspel in actie komt, waagt Van Haasteren te betwijfe len. „Ik ga het hem wel vragen, maar ik kan me voorstellen dat hij voorzichtig is. Thiemo is erg bles- suregevoelig." Het mannentoernooi, dat met een prijzengeld van 15.000 dollar is ge doteerd, is sterk bezet. Want naast De Bakker hebben ook Antal van der Duim (nummer 347 van de we reld) en Alban Meuffels hun komst toegezegd. „Verder zijn we nog bezig met Jesse Huta Galung", aldus Van Haasteren. „Zijn vrouw is hoogzwanger, dus hij is rond die tijd in Nederland. Ik ga nog even met hem stoeien." Bij de vrou wen, die een challenger (25.000 dollar prijzengeld) spelen, zijn Le sley Kerkhove, Angelique van der Meet, Bernice van de Velde en Kel ly Versteeg van de partij. De Zierik- zeese Lesley Kerkhove haalde vo rig jaar verrassend de finale in Mid delburg. Ze verloor toen van Bibia- ne Schoofs (7-6 en 6-1). De winnares van vorig jaar is er dit keer niet bij. Net als Kiki Ber- tens en Arantxa Rus kiest zij voor deelname aan een WTA-toemooi. „Zij zijn het toernooi in Middel burg ontgroeid", beseft Van Haast eren. „Dat is voor ons jammer, maar voor het Nederlandse tennis 'Hij komt naar Middel burg, omdat hij het leuk vindt en hij wil zoveel mogelijk spelen' en die meiden zelf is dat natuur lijk hartstikke goed. Toch houden we voor ons toernooi nog een heel sterke groep over. En Zeeland is gewild. Ik merk dat nu ik tal van spelers en speelsters benader. Ie dereen is enthousiast en wil graag komen." De inschrijving voor het Thermphostoernooi sluit volgen de week donderdag. Het toernooi begint zaterdag 30 juni. Dan worden er kwalificaties gespeeld. Het hoofdtoernooi be gint maandag 2 juli en duurt tot en met zondag 8 juli. Er wordt voornamelijk op de tennisbanen van MLTC in Middelburg ge speeld, maar er worden ook kwali ficatieduels op het park van TC Souburg afgewerkt. Bovendien kunnen de deelnemers daar trai nen. Tijdens het evenement worden ook tal van andere activiteiten ge organiseerd, zoals een Ladies Day (5 juli) en Kids Day (4 juli). TERNEUZEN - Beach Soccer Zeeland heeft in de eredivisie een regle mentaire 3-0-overwinning ge boekt op Beach Soccer Rotterdam. Dat heeft de KNVB beslist naar aanleiding van het niet opkomen van de Rotterdammers voor het duel met de Zeeuwen in Maas tricht. De ploeg van coach Veli Eryürük verloor in Maastricht met 5-4 van Egmond, maar won in Vlissingen van WS Den Haag (8-5) en BS Hoorn (6-3). VLISSINGEN - Lionel Lord komt ko mend volgend voetbalseizoen uit voor Vlissingen. De aanvaller was de voorbije competitie actief bij Hoek, maar daar vertrok hij tussen tijds. Lord (31) speelde in het verle den betaald voetbal bij Heeren veen, Cambuur, Fortuna Sittard, Dordrecht, Oostende en Aalst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41