Goes maakt zich op voor historische dag 1500 401 spor Buikgriep Neal Bouterse winnaar van Schellachloop Van der Meet mist play-offs zaterdag 9 juni 2012 Het noodweer van vorige week in.de Ronde van Luxemburg heeft z'n sporen nagelaten. Dins dag, drie dagen na de afsluitende etappe in het hertogdom, kreeg Jo hnny Hoogerland buikgriep. „Ik heb even in de stress gezeten", ver telt de wielrenner van Vacanso- leil-DCM. „Ik was bang dat de Ronde van Zwitserland in gevaar zou komen." Na twee dagen was de kwaal echter voorbij. Antibioti ca had Johnny gelukkig niet nodig, cola en bananen waren de medicij nen die hem er bovenop hielpen. De GP Gippingen van donderdag kwam echter te vroeg. Als pleister op de wonde werd de koers ge wonnen door Johnny's ploegge noot Sergey Lagutin. „Dat gun ik hem wel. Hij doet vaak veel knech- tenwerk voor ons." De Ronde van Zwitserland wordt een van de laatste serieuze tests voor de Tour de France. De etappe koers begint zaterdag met een pro loog in Lugano en eindigt acht da gen later in de buurt van Luzern. Het wordt een zware ronde, met drie serieuze bergetappes. Johnny: „Er zijn veel renners die zich één dag testen en zich de rest van de ronde niet druk maken. Ik wil graag een goede koers rijden. En Het bestuur van Goes verwacht zondag minimaal 1500 toeschou wers bij het duel met Nemelaer. als ik iets kan pakken, zal ik het ze ker niet laten." En hoe zit het met het EK voet bal? Gaat Johnny na elke etappe snel een tv opzoeken? „Het WK vond ik echt heel gaaf', vertelt hij. „Maar het EK leeft bij mij totaal niet. Ik weet niet hoe het komt. M'n ploeggenoten zijn geen echte voetbalfans, dus ik weet niet of het EK-gevoel nog wel zal komen. Wat me donderdag wel opviel tij dens m'n training op Walcheren, waren al die Duitsers die op hun auto's Duitse vlaggetjes hebben. Ik heb me er eerlijk gezegd een beet je aan geërgerd. Wat mij betreft mogen ze dat verbieden." Koen de Vries door Sjaak Simke MIDDELBURG - Neal Bouterse heeft vrijdagavond de eerste editie van de Schellachloop op zijn naam ge schreven. De atleet uit Middelburg realiseerde bij de wedstrijd over twaalf kilometer een tijd van 42,23 minuten. Meteen na de start trok Erwin Har mes het veld uit elkaar met Neal Bouterse en Jesper Francke in zijn kielzog. „Ik heb het in het begin rustig aan gedaan", liet Bouterse na afloop weten. In de tweede ronde probeerde Har mes weg te komen, maar junior Bouterse pareerde de aanval. In de laatste meters maakte Bouterse het karwei vervolgens bekwaam af. Harmes had een achterstand van drie seconden en werd tweede. Francke moest genoegen nemen met de derde plaats gevolgd door Wim van Sparrentak die bijna een minuut toegaf op de winnaar. Eve lien van Sparrentak was de snelste bij de vrouwen in 55 minuten en 14 seconden voor Rianne Jansen (Middelburg) en Jannie de Vries (Vlissingen). Fanny Huibregtse was de sterkste bij de wedstrijd over acht kilome ter. Hij finishte voor Jan van Vaar- degem. Laura Kleinepier (Middel burg) finishte als eerste vrow op de vijfde plaats overall. Dion Puij- laar (Middelburg) hield op de vier kilometer Joram Verhage achter zich. Junior Nikita de Lange werd vierde overall, hetgeen goed was voor de eerste vrouw op de kortste afstand. Aan de Schellachloop, de vervan ger van de Nadorstloop, namen 170 atleten deel. PTA ROOSENDAAL PT A GOES PTA VLISSINGEN PTA TERNEUZEN PTA MIDDELHARNIS Genoemde adviesprijs is ini voorbehouden. Vraag in de s VUerwerf 6 Tel.-. (0165) 52 66 66. Pearyweg 11 Tel,: (0113) 22 06 20. Pres. Rooseveltlaan 768 Tel.: (0118) 42 04 20. Productiestraat 4 TeL.: (0115) 68 35 30. Kastanjelaan 41-43 Tel.: (0187) 48 30 94 PEUGEOT cl. btw, bprri, ettelv kosten rljklaarmaki 2012. Afgebeeld model kan afwijken'vc howroom naar de mogelijkheden Actie kelijkheid. Wijzigingen ei door Barry van der Hooft Ze zeggen dat je respect moet hebben voor oude ren. In het geval van voetbalvereniging Goes is dat zeker op z'n plaats. De oudste club van Zeeland staat na de 2-o-overwinning bij Nemelaer op de drempel van de hoofdklasse. Zondag moet op eigen veld de tweede promotie op rij worden veiliggesteld, na een week vol ze nuwen. „Naarmate het moment dichterbij komt, wordt iedereen steeds nerveuzer." MAANDAG Het is de ochtend na die glorieuze middag in Haaren. De spelers van Goes zijn zondagavond nog even het café ingedoken en worden de ze maandag met een lekker gevoel wakker. Behalve Niels Paardekoo- per dan, de middenvelder die zich tegen Nemelaer heeft moeten la ten wisselen vanwege een nekbles- sure. „Ik heb vannacht geen oog dicht gedaan", vertelt hij. „Omdat ik een Ibuprofen heb ingenomen is de pijn nu wel een beetje weg. En ik heb meteen een afspraak gemaakt bij de fysiotherapeut." Een slech ter moment om geblesseerd te ra ken is er bijna niet, verzucht Paar- dekooper. „Vorige week heb ik een kou gevat en een verrekking in mijn nek opgelopen. Ik dacht dat het over was, maar toen ik zondag een keer goed op doel schoot, voel de ik het meteen weer. Ik baal hier echt van, want dit was al geen top- seizoen voor mij." Geen topseizoen? Paardekooper legt uit: „Dé eerste helft van het MIDDELBURG - Tennisster Angeli- que van der Meet uit 's-Heer Abts- kerke is met het Zevenbergense Lobbelaer de play-offs van de ere divisie misgelopen. In de laatste speelronde won de Brabantse ploeg weliswaar met 4-2 van Lei- monias, maar dat was niet genoeg om stuivertje te wisselen met nummer vier Popeye. Het Amsterdamse Popeye, dat in de slotronde TC Zandvoort met 4-2 versloeg, en Lobbelaer eindig den de competitie met 23 punten uit zeven duels. Popeye had een beter setsaldo. Van der Meet won haar laatste enkelspel. Ze klopte Eva Waccano met 6-3 6-2. Ook in het dubbelspel, samen met Bibia- ne Schoofs, haalde ze een punt binnen. Lesley Kerkhove sloot de competitie met TC Zandvoort af op de zesde plaats. De Zierikzeese verloor van Quirine Lemoine: 6-0 1-6 6-7. Met Olga Savtsjoek won ze nog wel haar dubbelpartij. seizoen kwam ik mede door bles sures minder aan spelen toe. De motivatie was ook een beetje weg. Na de winterstop was het anders, ik heb me weer terug in de basis gespeeld. En nu staan we op de drempel van de hoofdklasse.... Op mijn 32e wil ik dat graag nog eens meemaken." DINSDAG „We doen het vanavond rustig aan", zegt Gérard de Nooijer. „De basisspelers spelen voetvolley, de wisselspelers en invallers trainen wel gewoon. We hoeven nu ook niet meer voluit te gaan. Vrijwel ie dereen is fit, iedere speler weet wat er van hem gevraagd wordt, het systeem en de opdrachten zijn duidelijk." Over een eventueel ge brek aan scherpte maakt de trainer zich geen zorgen. „We willen het zondag afmaken. Bij Nemelaer ge loven ze nog in een stunt, daar zal ik mijn spelers ook nog eens op wijzen. Zoals ik ook aandacht be steed aan stilstaande fases, want daar ligt de kracht van Nemelaer. We hebben in de uitwedstrijd la ten zien wat we kunnen. Al had het eigenlijk 0-4 moeten worden. Dan waren we er nu écht al bijna geweest." WOENSDAG Tijdens de traditionele Haringpar ty is de voetbalvereniging Goes goed vertegenwoordigd. Hoofd sponsor- Rosa heeft andere geld schieters én de trainer uitgeno digd. Gérard de Nooijer laat echter verstek gaan. „Hij is al met zondag bezig", lacht voorzitter Henk Zwar- telé. „Ik denk dat Gérard nu ook wat meer spanning heeft." Hij is niet de enige, merkt Zwar- telé tussen de haring en uitjes. „Naarmate het moment dichterbij komt, wordt iedereen steeds ner veuzer. Stel je toch eens voor dat we het zondag niet redden... Nee, daar moet ik niet aan denken." Zwartelé is nu vierenhalf jaar voor zitter van Goes en benadrukt dat het succes niet toevallig tot stand is gekomen. „We hebben destijds binnen de club een structurele re organisatie doorgevoerd. Met z'n allen is toen de doelstelling uitge sproken om binnen vijf jaar in de eerste klasse te spelen. We liggen voor op schema, want we zijn bijna hoofdklasser. Als we het zon dag redden, is het streven om vol gend seizoen eerst te overleven. Op de middellange termijn willen we graag een stabiele hoofdklasser worden." In Haaren heeft hij met een dosis gezonde spanning langs de lijn gé- staan. Zondag zal hetzelfde gevoel zijn lichaam binnendringen, weet Zwartelé. „Ik zal zeker weer ge spannen zijn, maar ik ben er tege lijkertijd van overtuigd dat we het door de aanwezige kwaliteit gaan redden. We hebben dit seizoen een dip gehad, maar zijmer precies op tijd uitgeklommen. Gérard weet hoe hij een selectie helemaal fit en scherp moet krijgen voor een nacompetitie. Dat bewijst hij nu weer. Hij is niet voor niets Trai ner van het Jaar geworden." DONDERDAG In de goednieuwsshow vanuit Goes is nog wel ruimte voor een bericht. Zijn seizoen leek klaar, zondag zou hij weer kniezend op de tribune plaatsnemen, net als in Thiemo de Bakker, hier in actie voor Nederland in de Davis Cup, bliekstrekker tijdens de Challenger in Middelburg. foto Koen is dé pu- Suyk/ANP &5S53Ï

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 40