ind 13 Belgen zijn Sowieso in Ik weiger voor 'Olland het oranje oranjespul Ik juich het hardst Skidöme-eigenaar wil bij Snowbase heel graag 'de redder in nood' zijn Uitverkoop DELSCHER commentaar Ouderenzorg vandaag vanaf 9.30 uur Vrouw overleden bij ongeval op kruising Yerseke zaterdag 9 juni 2012 Volg de spelers van het Nederlands elftal en lees de wedstrijdverslagen en interviews via www.pzc.nl/ekvoetbal EN VERDER Ga voor het wedstrijdschema naar www.pzc.nl/ekvoetbal STUUR UW TIPS NAAR redactie@pzc.nl Conny Miermans. Een hekel aan de kleur zal ze niet hebben, de enige vrouw in het Borselse dagelijks bestuur en een van de twee vrouwelijke wethou ders op de Bevelanden. Op haar profielfoto op degemeentewebsi- te draagt Connie Miermans oran je accenten in haar kleding. Maar met vaderlandsliefde of voetbal heeft dat niet te maken, maakt ze duidelijk. Morgenavond is ze thuis op de bank of ze wandelt een rondje al naar gelang het weer. Als ze al naar de televisie kijkt, dan is het naar detectives en crimi's die nu veel worden uitgezonden. Als ze merkt dat Nederland heel goed speelt, zal ze toch wel even tjes kijken. Maar een hele wed strijd gaat Connie toch weer te ver. Een oranje-uiting gaat haar te ver. „Nee, die weiger ik in win kels! Ik vind het een gekte wor den, ook in de media. Zelfs het nieuws is voor de helft voetbal. Terwijl er oorlog gaande is in Sy rië. Ik kijk naar het Belgische tele visienieuws, die doen nog nor maal." Ger Dikmans. Het is maar de vraag of barman Ger Dikmans van café de Biet in Zierikzee iets kan volgen van de wedstrijd tegen Denemarken. Vanavond staat hij, samen met zes andere collega's, achter de bar. „En als het heel druk is, sta ik alleen maar achter de kraan." Als oudste barman van de Biet heeft hij recht op de plek in het oude gedeelte van de kroeg. „Pre cies daartegenover hangt een scherm." Ger is geen enorme voetballiefhebber maar juicht straks het hardst als er een doel punt valt. „Ik ga helemaal mee in het feestje, daar ben je cafeman voor", vindt hij. Op de dag voor de wedstrijd draagt hij nog een wit overhemd met een subtiel oranje voetballetje op zijn das. Vanavond wordt die outfit ver ruild voor een speciaal EK-T-shirt met de tekst 'The Famous Biet' op de rug. „Ik ga er vanuit dat de bezoekers ook in het oranje ge kleed gaan. Het café zelf is niet versierd, maar door de bezoekers, de zes tv's en twee grote scher men komt de sfeer er wel in." Juf Charissa met Marvin en Iris. Juf Charissa de Nooijer (23) uit Arnemuiden verscheen vrijdag bijna onherkenbaar in het oranje uitgedost op de Uilenburch in Middelburg, de basisschool waar ze stage loopt. Zelfs haar nagels waren rood-wit-blauw gelakt. Ook juf Lesli en een aantal kinde ren van groep 1/2 hadden hun best gedaan op hun voetbaloutfit. Charissa de Nooijer is vanavond vanaf 18.00 uur tijdens de wed strijd van het Nederlands elftal te gen Denemarken te vinden in ca fé Spoorzicht in Arnemuiden, het café van haar ouders. In het café hangt een groot scherm en Charissa staat achter de bar. „Ik kijk dus met familie, vrienden en dorpsgenoten." Ook vanavond trekt ze weer een toepasselijke outfit aan. „Sowieso oranje. Ik denk aan een oranje jurk. En na tuurlijk m'n oranje bril." Ze heeft een hele collectie oranje- kleding, dus wat haar betreft vol gen er nog veel wedstrijden. In ie der geval kan ze woensdag weer iets leuks uit de kast te trekken voor Nederland-Duitsland. Hoewel 'overgelopen,' (de geto gen Axelaar werkt in Terneuzen, maar woont al jaren vlak bij Brug ge) supportert makelaar Guido Tolhoek nog altijd voor Neder land. Hij zal ook wel moeten, want het Belgische elftal komt he lemaal niet te pas aan dit Euro pees Kampioenschap. Morgenavond zit hij in ieder ge val ergens voor de tv. „Maar waar, thuis of bij vrienden, dat moeten we nog even afspreken." Tolhoek kijkt de eerste wedstrijd van Oranje samen met een groep je Belgische vrienden. „Ik had al ruim voor het EK tegen hen ge roepen dat we de wedstrijden met zijn allen zouden bekijken. Biertje en een snackje erbij, gezel lig. Tot ik me dus realiseerde dat De Rode Duivels helemaal niet meedoen. Ze hebben beloofd voor Nederland te supporteren, maar ze trekken niks oranjes aan." Zelf was hij ook niet be paald van plan zich in een oranje pakje of iets dergelijks te hijsen. Hij wijst naar zijn haarkleur: „Is dat nog nodig dan?" door Raymond de Frel TERNEUZEN - Eigenaar Nicky Broos van sneeuwattractiepark Skidöme in Rucphen is een serieuze overna mekandidaat voor de exploitatie van Snowbase in Terneuzen. De skipiste werd deze week failliet verklaard. Broos toonde vorige week al zijn interesse voor een overname bij curator Steven van Boven. Nu Snowbase-eigenaar Oli vier Beherman niet meer samen met Van Boven naar een oplossing kijkt, staat Broos in direct contact met Beherman. „De locatie in Ter- neuzen is voor mij niet nieuw. Ik kwam er zelf vaak. Bovendien had De Raad voor de Volksgezondheid heeft geen ant woord op de stijgen de kosten van de ouderenzorg. Dus geeft de raad het probleem terug aan de burger met het ad vies om aan 'zorgsparen' te be ginnen. Als het aan de raad ligt, moeten ouderen straks hun ei gen boontjes doppen. Met een dikke bankrekening of een luxe verzekering. En met de hulp van de kinderen. De raad gaat er veel te gemakkelijk vanuit dat burgers zomaar veel extra geld opzij kunnen zetten voor hun oude dag. Bovendien ver gist de raad zich dat er finan ciële prikkels nodig zijn om mensen uit de zorg te houden. Niemand gaat voor zijn lol naar een verzorgings- of verpleeg huis. Ouderen willen thuis blij ven wonen, ook als dit bete kent dat ze wat minder hulp krijgen. De opzet van een flexi bele ouderenzorg die beter op deze wensen inspeelt, biedt kansen voor zorg op maat te gen acceptabele kosten. Dat kan net als nu in een beschaafde col lectieve regeling. !gsxtsxs!xeesisso»teci9^s^J£ssss«aeseewi^'j¥'-y/y. Grote markt 11-13, Goes 0113 227607 ik al in 2004 contact met Beher man over de exploitatie van Snow base. Het is dus niet vreemd dat ik nu weer belangstelling heb. Het klinkt misschien een beetje arro gant, maar ik wil graag de redder in nood zijn", aldus Broos. Hij kan er met zijn pet niet bij dat Snowbase failliet ging. „Dat kan niet anders dan het gevolg van wanbeleid zijn, waarbij sommige mensen verkeerde belangen had den. Ik bedoel, het is een toploca tie. Daaraan ligt het niet, zeker met het Belgische achterland naast de deur. De veroorzakers moeten zich schamen. Er hebben veel te lang mensen aan de knoppen geze ten, die helemaal niets in het leis ure-segment hebben te zoeken. Dat is doodzonde, vooral voor het personeel dat nu op straat staat. De boel moet door een buiten staander ontsmet worden." Een overname wordt bemoeilijkt door de beslaglegging van het Openbaar Ministerie vanwege de betrokkenheid van voormalig cof feeshopeigenaar Meddie Willem- sen bij de financiering van de ski piste. Dat weerhoudt Broos er niet van interesse te hebben. Hij heeft inmiddels al met Beherman ge sproken. „Ik heb een vaag vermoe den dat ik nog meer van hem zal horen. Hij is nu aan zet." YERSEKE - Een 74-jarige fietster is vrijdagmorgen in Yerseke om het leven gekomen. De vrouw kwam onder een betonvrachtwagen te recht. De bestuurder van de betonmixer, een 37-jarige man uit Ouden bosch, is aangehouden en wordt verhoord door de politie. Het ongeluk gebeurde rond 7.30 uur op de kruising Marij- kestraat-Margrietstraat. De toe dracht van het ongeluk is nog niet bekend. De vrachtwagenchauffeur heeft de vrouw vermoedelijk over het hoofd gezien. De vrouw kwam onder de truck terecht en overleed ter plaatse. De politie deed ter plaatse uitge breid onderzoek naar de oorzaak van het ongeval. De vrachtwagen werd door een bergingsvoertuig ge lift om het slachtoffer en de fiets goed te kunnen bergen. De vrachtwagen is door een ber gingsbedrijf weggesleept voor na der onderzoek door de Zeeuwse politie. Vanwege het ongeval en het onderzoek was lange tijd geen verkeer mogelijk op de kruising.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 3