engelbewaarder Tyton sllll S^t n Voor de Denen van Olsen valt er weinig te bluffen «lil zaterdag 9 juni 2012 mJSÊMfm Fans van de Engelse nationale ploeg gluren naar de spelers tijdens de 'be sloten' training in Nowa Huta. José Mourinho M rfMP Hij kreeg zijn kans en greep die, letterlijk. Przemyslaw Tyton, zojuist in het veld gekomen, keerde de Griekse strafschop. foto Radek Pietruszka/EPA EK in het kort i Middenvelder Niki Zimling is op de afsluitende training van Dene marken voor het EK-duel met het Nederlands elftal ogenschijnlijk zwaar geblesseerd geraakt. De oud-speler van NEC is met een brancard van het veld gedragen en per ambulan ce naar een ziekenhuis in Charkov gebracht. Bert van Marwijk ziet Zimling als basisspeler van Dene marken. „We hielden er rekening mee dat hij zou beginnen." 'i Duitsland kan vanavond in het duel met Portugal beschikken over Per Mertesacker. De technische staf van de EK-favoriet meldde gisteren dat de verdediger volledig is her steld van een blessure die hij een dag eerder op de trai ning opliep. Tijdens de oefensessie kwam Mer tesacker in botsing met Jérome Boa- teng. Bonds coach Joachim Löw be schikt met de herstelde Mertes acker tijdens het eerste EK- optre den over een fitte selectie. De benzine bij Polen was op. Dat zei Leo Beenhakker gisteren na de 1 -1 van het gastland tegen Grieken land. De oud-bondscoach van Po len verklaarde daarmee de terugval van de Polen na de hervatting. „On begrijpelijk", noemde hij de 1-1. „In de eerste helft was Polen opper machtig. Vlak voor rust komen ze met een man meer te staan. Dan heb je in de pauze de tijd om af te spreken hoe je dat gaat uitbuiten." door Wilber Hack CHARKOV - „Zie ik er zo naïef uit? Dat antwoord krijg je natuurlijk niet." Met die opmerking pareerde de Deense bondscoach Morten Ol sen gisteren in het stadion van Me- talist in Charkov de vraag hoe hij van de zwakte van Oranje op de linkerflank wilde profiteren. Voor de oud-Ajaxtrainer kent het Nederlands elftal, de eerste tegen stander in de poule, geen zwakke plekken. Hij schat de selectie van Bert van Marwijk zelfs hoger in dan bij het WK in Zuid-Affika van twee jaar geleden. Destijds won Oranje de openings wedstrijd met 2-o van, juist, de De nen. „Arjen Robben was er toen niet bij. Nu wel. Dat betekent nog meer snelheid en diepgang bij Ne derland. Daar zullen we ons tegen moeten wapenen. Maar ook Dene marken is beter geworden", be zwoer Olsen. De Deense bondscoach presenteer de zich min of meer als de under dog. „Natuurlijk wil je graag favo riet zijn, maar je moet wel realis tisch blijven. Voor Nederland zou het een enorme teleurstelling zijn als het land niet van ons zou win nen. Als wij in deze zware poule de volgende ronde zouden berei ken, dan hebben we het toernooi al gewonnen." Bluffen is hem vreemd. „Dat doen ze bij Nederland wel. Dat is een wapen. Maar je moet er ook de kwaliteit voor hebben. Voor ons valt er tegen een land als Neder land weinig te bluffen." Denemarken was eerder op de dag vanuit het Poolse Kolobrzeg naar Charkov in Oekraïne komen vlie gen. Net als de Nederlandse selec tie had de ploeg een forse reis ach ter de rug. Eerst twee uur in de bus en dan nog eens twee uur in het vliegtuig. „Dat mag geen be zwaar zijn", aldus Olsen. „Ik heb in de Bundesliga gespeeld, daar wa ren busreizen van zes uur geen uit zondering." Olsen werd bij de persconferentie geflankeerd door Dennis Romme dahl en Lasse Schone, twee spelers met een rijke ervaring in de Neder landse eredivisie. De laatste zou maar wat graag spelen tegen het land waar hij al tien jaar woont. En hij heeft een Nederlandse vriendin. Maar Olsen wilde op geen enkele speculatie over de op stelling van de Denen ingaan. Rommedahl moest ingaan op vra gen over de 'uitwedstrijd' die de Denen vandaag in Charkov zullen spelen. Er worden ruim tiendui zend fans van Oranje verwacht, te genover zeventienhonderd Deen se supporters. „Dat is nog best veel", zei Rommedahl. „Het is in ieder geval meer dan één." Er was niemand die hem tegen wilde spre ken. De wedstrijd tussen Nederland en Denemarken begint vanavond om 18.00 uur. Morten Olsen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33