Werk gaat voor, voetbal of niet iSeker: inspectie kon mosselvissers niet eerder waarschuwen zaterdag Oranjekoorts De krant 6 weken voor 18 euro! PZC i zaterdag 9 juni 2012 door Maikel Harte Het blijkt een traditie te zijn dat rond een groot voetbaltoernooi de ver koop van televisies een vlucht neemt. Dat is ook nu weer het geval, waarbij dan ook de Olympische Spelen een rol spe len. De verkoop van flatscreens kent een enorme piek. Geen haar op mijn hoofd die er aan denkt om vanwege de voetbal een nieuwe televisie te gaan kopen. En trou wens vanwege de Olympische Spelen ook niet. Ik hoef echt niet Anky van Grunsven en haar paard in HD te zien. Nee hoor, wij kijken nog gewoon naar onze ouwe dikke bak die in de kamer staat. Een 'fatscreen' noemen wij dat, als de visite er wat lacherig over doet. De Oranjekoorts is bij mij sowie so ver te zoeken. Al ga ik van avond wel in het café Neder- land-Denemarken kijken, maar daar heb ik me echt toe over moe ten laten halen. Terwijl ik toch echt een voetballiefhebber ben. Al hoewel, de laatste keer dat ik naar een wedstrijd ben geweest kan ik mij niet meer herinneren, in te genstelling tot vroeger, toen wij thuis regelmatig op zondag naar Lokeren, Beveren of Gent reden om naar Belgische topwedstrij den te kijken. En toen ik in Am sterdam woonde pikte ik regelma tig een wedstrijdje van Ajax mee. Het gebeurt niet meer. Vroeger wilde ik op zondag per se om 19.00 uur thuis zijn om de samen vattingen van de eredivisie te kun nen zien, maar die tijd ligt ver ach ter mij. De enige wedstrijden die ik nog zie zijn die van het Nederlands elf tal, maar het enige dat dan oranje is, is het bakje met tijgernootjes. Eigenlijk ben ik zo'n succeskijker geworden die pas echt enthou siast wordt als Nederland ver in het toernooi komt. Een beetje hypocriet is dat wel. Dus als u mij over een week of drie een doos met een nieuwe flat- screen ziet sjouwen of mij tegen komt in een oranje leeuwenpak, terwijl ik 'Hup Holland Hulp' scandeer, tikt u mij dan gerust op de schouders en herinnert u mij aan mijn stemming van vandaag. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91,4330 AB Middelburg 0118-43 4000 Directeur/uitgever Charles van den Oosterkamp c.vdoosterkamp@pzc.nl Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc,nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Commercieel manager Ivo van der Velde Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118-434070 E: teamzeeland@pzc.nl Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Familieberichten: 088-0139 999 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/llezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12,00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur 08.00- 12.00 uur Abonnementsprijzen Maand 27,50 (acceptgiro €30,75) Kwartaal 77,65 (acceptgiro 80,85) Jaar €296,50 (acceptgiro 299,95) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook liet privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 77,65 per kwartaal (nazsj een doorlopend abonnement met betaling per accept van 80,8.5 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P6) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088-0139910 Straat Postcode Woonplaats Telefoonnummer Emailadres Ik machtig de PZC om het abonnementsgeld Rekeningnummer an mijn rekening af te schrijven. Handtekening De PZC gaal zorgvuldig Dm met petsounsgegevens. In hel color 1 Keil u nadere Informatie aan. Europees Kampioenschap Voetbal of niet, veel men sen moeten gewoon aan het werk. Lang niet ieder een zal dan wedstrijden kunnen volgen. De stemming zit er al goed in bij olieraffina derij Zeeland Refi nery in Vlissingen. Het bedrijfsrestaurant is hele maal oranje en op het terras er voor ligt zelfs een heus mi ni-voetbalveld. In een poule wor den uitslagen voorspeld en kanto ren zijn versierd. In het restaurant kunnen de me dewerkers meejuichen met het Europees Kampioenschap voet bal. Maar de operators in het nieuwe controlegebouw hebben vooralsnog pech. Door techni sche problemen kan hier nog geen televisie gekeken worden. „We proberen daarvoor een op lossing te vinden, zeker als Ne derland de finale bereikt", aldus Henk Hoegee. Bij Dow Benelux in Terneuzen is het niet vanzelf sprekend dat mensen de wedstrij den kunnen zien. Maar de sfeer is er niet minder om. „We heb ben 18 verschillende fabrieken. Het is aan de fabrieken zelf of er iets wordt geregeld voor de men sen of niet", zegt Drea Berghorst. „In elk geval gaat het werk voor. Mensen hebben voldoende tijd gehad om iets te regelen." In het Admiraal De Ruyter Zie kenhuis hebben de echte voetbal fanaten ook vervanging geregeld. Verder moet er helaas gewoon ge werkt worden. In het ziekenhuis staan nergens televisies voor het personeel. „De medewerkers kunnen wel af en toe een blik werpen op de televisie van een patiënt," zegt Jaap Nelemans van het ADRZ. Het personeel van ZorgSaam heeft meer geluk: in sommige koffiekamers staan tele visies. „In de pauzes kan het per soneel een stukje meepikken. En tussen de bedrijven door kijken ze mee met de patiënten," zegt Remy de Bruyn van ZorgSaam. In Ter Weel is het nog even af wachten. „Als de bewoners zin hebben staat de televisie in de huiskamer op voetbal. Maar mis schien draaien we wel gewoon een film", zegt Miriam Kaaijste- ker van de zorggroep. Een aantal verzorgenden heeft mazzel: zij mogen de EK-activiteiten begelei den. Anderen kijken op de vrije momenten mee. Bij de politie zullende voetbal fans vast en zeker balen. In de meldkamer is er geen tijd. Boven dien wil je geen gejuich op de achtergrond horen als je 112 belt. Wellicht dat de surveillanten nog een blik kunnen werpen op de grote schermen van de cafés. Net als tijdens het WK 2010 is het weer feest op de Grote Markt in Goes. Strandpaviljoen Banjaard Kamper land, feest jongeren4jongeren Cafe Oranjeboom in 's Heer Hen drikskinderen V Delta Yachts Holland House in Co- lijnsplaat Bij W Cortgene in sportpark Gal- gendij in Kortgene staat een 'high technology beeldscherm' van 12 vierkante meter op een trailer. In café de Concurrent in Vlissin gen staat een tribune, een groot scherm en meerdere tv-schermen. Muziekvereniging Veere's Genoe gen, Oudestraat 9 in Veere, zaal open vanaf 17.30 uur. De Cine City-bioscopen in Vlissin gen en Terneuzen vertonen de wedstrijd op groot filmdoek. Aan vang 17.00 uur. Voetbal Experience, Zep-terrein in Middelburg, aanvang 16.00 uur. Entree 22,50 euro. Strandpaviljoen Panta Rhei in Vlis singen heeft een groot scherm en een 'survivalpakket' voor 10 euro. O Café De Biet in Zierikzee ver toont de wedstrijd op meerdere grote schermen. door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Het was niet mogelijk om de mosselvissers die op 2 april met mosselzaad op weg waren naar de Waddenzee eerder te waar schuwen dat ze in overtreding wa ren. Dat antwoordt staatssecretaris Henk Bleker (Visserij) op vragen van de WD. Voor het eerst in tien tallen jaren vertrokken op 2 april schepen met mosselzaad van Zee land naar de Waddenzee. Tot dan toe was het verboden om Zeeuws mosselzaad in de Waddenzee uit te zetten. De inspectie van Blekers ministerie stuurde 9 van de 22 Zeeuwse mosselvissers terug naar huis. Zij zouden ruim buiten de percelen met goedgekeurd zaad hebben gevist. De schepen werden via een black box aan boord ge volgd. Volgens Bleker zijn die gegevens dezelfde dag 'zorgvuldig geanaly seerd alvorens contact op te ne men met de betrokken vissers'. Volgens Bleker kwamen de mel dingen om 18.30 uur binnen, was om 21.30 uur de analyse gereed en zijn de vissers direct gebeld. „Acht van de betrokken vissers bevon den zich op het moment van mel den door de toezichthouders van het ministerie nog in de provin cies Zeeland en Zuid-Holland en hebben op basis van de aangege ven informatie, er zelf voor geko zen niet door te varen naar de Waddenzee. Eén visser was enige tijd telefonisch niet bereikbaar voor deze toezichthouders en kon daarom pas drie kwartier later wor den bericht", schrijft Bleker. Hij vindt dat de inspectie niet ade quater had kunnen optreden. Het analyseren van de black box-data moet - gezien de belangen - zeer zorgvuldig gebeuren. Dat kost tijd. Volgens Bleker passen omringen de landen zoals Duitsland, Enge land en Ierland de regels niet min der strikt toe dan Nederland.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 2